Перейти на мобільну версію сайту


19.07.2013

ОБ’ЄДНУЄМОСЯ ЗАРАДИ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ

Здоров’я дітей - це фундамент здоров’я нації, тому сьогодні педагоги повинні володіти методами роботи з формування здорового способу життя особистості, наповну використовувати сучасні підходи.
 Мережа навчальних закладів нового типу – Школа сприяння здоров’ю - створювалася в місті з 2001 року. Загалом, вона нараховує 24 дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних заклади, які не один рік займаються впровадженням здоров’я, мають власні, апробовані на практиці, напрямки роботи: СЗОШ №7, №10 - члени Національної мережі Шкіл сприяння здоров’ю; НВК №9, 13, ЗОШ №12, 15, 16, СЗОШ №14, гімназія, ДНЗ №2, 9, 5 - члени обласної мережі Шкіл сприяння здоров’ю; СЗОШ №1, 2, 6, 11, НВК №3, 8, 17, ДНЗ №21, СЗОШ №5, ліцей, міський ЕНЦУМ, ДЮСШ №2 – члени міської мережі Шкіл сприяння здоров’ю.
 Цього року з’явилася потреба зробити новий крок - об’єднати зусилля в одну організацію - міську асоціацію Шкіл сприяння здоров’ю «Паростки майбутнього», метою якої стане активна співпраця членів асоціації з громадою міста, в тому числі з Клінікою дружньою до молоді (завідуюча Дзвеніслава Цуглевич), Центром соціальних служб для дітей сім’ї і молоді (директор Юлія Побережна), міським відділенням кримінальної міліції у справах дітей (начальник Юрій Плюта), міською дитячою лікарнею (головний лікар Тетяна Очеретянко), Кам’янець-Подільським національним університетом: факультетом фізичної культури (декан Микола Солопчук), факультетом колекційної та соціальної педагогіки і психології (декан Віталій Співак), природничо-економічним факультетом (декан Микола Матвєєв).
Ми хочемо ознайомити читачів із школами сприяння здоров’ю та їхньою діяльністю.

ЗОШ №7.

Базовий навчальний заклад міської асоціації Шкіл сприяння здоров’ю «Паростки майбутнього».
 Школа сприяння здоров’ю, як навчальний заклад нового типу, була створена в 2001 році, а з 2006 року включена до національної мережі Шкіл сприяння здоров’ю. З 2009 р. є освітньо-інформаційним центром національної мережі Шкіл сприяння здоров’ю.
 Серед провідних напрямків діяльності можна назвати наступні: профілактично-реабілітаційний 7 школа (1).JPGнапрямок, який реалізується через проект «Профілактично-реабілітаційний центр в системі загальноосвітнього навчального закладу», просвітницько-інформаційний напрямок – формування безпечного і здорового способу життя через використання інноваційних форм роботи, освіту батьків і педагогів, співпрацю з громадою, запровадження інклюзивного навчання для дітей з особливостями психофізичного розвитку.

ЗОШ №10.
У цьому навчальному закладі Школа сприяння здоров’ю була створена в 2003 р., а в 2006 р. ЗОШ №10 було включено до обласної мережі Шкіл сприяння здоров’ю. Через три роки заклад увійшов до національної мережі Шкіл сприяння здоров’ю.
Серед провідних напрямків роботи школи варто виділити профілактично-реаділітаційний та просвітницько-інформаційний напрямок. Заклад використовує науково-методичну базу К-ПНУ ім.І. Огієнка (кафедра біології, валеології та фізіології людини).
Час здорового дозвілля учнів 10-ої школи - це туристична робота.

НВК №9 ім.А. Трояна.
Як Школа сприяння здоров’ю, НВК почав діяти з 2008 році, а перемога на міському етапі та ІІІ місце у обласному етапі конкурсу Шкіл сприяння здоров’ю дала можливість навчальному закладу ввійти в мережу шкіл обласного підпорядкування. У 2012 році НВК підтвердив свій статус ІІІ місцем на міському конкурсі-захисті.
Провідні напрямки роботи: просвітницько-інформаційний напрямок – формування здорового способу життя через використання інноваційних форм роботи, освіту батьків і педагогів, співпрацю з охорони здоров’я та громадськими організаціями. Оздоровчо-спортивний напрямок - робота з популяризації фізкультури і спорту. У 2010-2011 н. р. у школі діяв проект розвитку інклюзивної освіти.Варто відзначити неабиякий потенціал шкільного футбольного клубу «Фортеця» НВК №9, який має титул чемпіона міжнародних змагань з міні-футболу.

ЗОШ №12 ім. Л.Дмитерка.

З 2005 р. у цьому навчальному закладі реалізується сучасна модель Школи сприяння здоров’ю. З 2006 року школа включена в міську мережу Шкіл сприяння здоров’ю, а з 2009 року входить в обласну мережу. ЗОШ №12 є школою-супутником ЗОШ №7, а також плідно співпрацює з ДНЗ №12, ЗОШ №13.  
Також 12-та школа тісно співпрацює з ДЮСШ №1, ДЮСШ №2, ДЮСШ №5, станцією юних туристів, Центром дитячої творчості, еколого-натуралістичним центром та Клінікою дружньою до молоді, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей, відділом кримінальної міліції у справах дітей, міською поліклінікою.

НВК №13.

Школа сприяння здоров’ю, як навчальний заклад нового типу, створена в 2007 році, а з 2009 року включена до обласної мережі Шкіл сприяння здоров’ю. З 2008 року є школою-супутником ЗОШ №7 та ЗОШ №12 у системі мережі Шкіл сприяння здоров’ю.
Серед провідних напрямків роботи цього навчального закладу необхідно назвати профілактичний та фізкультурно-спортивний, які реалізуються через діяльність кафедри здорового способу життя, спортивних гуртків, що діють на базі школи, та спільних проектів зі школами Польщі з формуванню навичок здорового способу життя.

СЗОШ №14.

7 школа (2).JPGТут Школа сприяння здоров’ю, як навчальний заклад нового типу, створена в 2002 році, а з 2003 року є асоційованим членом обласної Школи сприяння здоров’ю.
 Просвітницько-інформаційний напрямок роботи у школі сприяє формуванню безпечного і здорового способу життя через використання інноваційних форм роботи, впровадженню гуманної педагогіки та інтегрованого курсу «Корисні звички», «Цікаво про корисне», освіту батьків і педагогів, співпрацю з громадою. Завдяки фізкультурно-оздоровчому напрямку роботи організовуються спортивні та оздоровчі свята, змагання, конкурси, тренінги.

ЗОШ №15
.
У цьому навчальному закладі Школа сприяння здоров'ю створена в 2007 році. Цього ж року ЗОШ №15 приєдналася до обласної мережі Шкіл сприяння здоров’ю. Здоровий спосіб життя, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров'я школярів, впровадження в навчальний процес елементів інноваційних технологій, наступність у навчанні - ось головні методи Школи сприяння здоров’ю.
 
НВК №16.
У НВК №16 Школа сприяння здоров’ю з’явилася 2009 року, а з 2012 року була включена до обласної мережі Шкіл. Тут провідними напрямками роботи є профілактично-реабілітаційний, що реалізується через проект «Інтегроване навчання дітей з обмеженими  фізичними можливостями»; просвітницько-інформаційний – формування безпечного і здорового способу життя через використання інноваційних форм роботи, освіту батьків і педагогів, співпрацю з громадою.
Вчителі всяляко залучають школярів до активного способу життя, організовуючи туристичні походи, проводячи спортивно-оздоровчі ігри.
 Школи сприяння здоров’ю не лише показали свою доцільність, а й вкотри підтвердили тезу «Здоров’я дитини - здоров’я нації!» Саме під таким гаслом пройде наступний навчальний рік у нашому місті.

Теги: Школа сприяння здоров’ю

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.