Перейти на мобільну версію сайту


13.04.2018

ОБ’ЄДНУЙСЯ, АБО ДОПОМОЖУТЬ

децентрал15 квітня у Вінниці під головуванням Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулася розширена урядова нарада «Децентралізація та регіональний розвиток», участь у якій взяли голова Колибаївської сільської ради об’єднаної територіальної громади Михайло Желізник та його заступник Дмитро Довганюк. На порядку денному розглядалися питання, що стосуються подальшого розвитку України в рамках загальнодержавної реформи з децентралізації.

Децентралізація в Україні є питанням цивілізаційного вибору та складовою євроатлантичного курсу нашої держави. Про це сказав під час наради Президент Петро Порошенко.

– Органи місцевого самоврядування мають зосередити зусилля на покращенні життєвого середовища для всіх громадян України – надання високоякісних, публічних послуг в економічному, соціальному і культурному розвитку територіальних громад. Кожна відремонтована лікарня, кожний збудований дитячий садок, кожен прокладений автошлях є вкладом у розвиток країни, елементом забезпечення загальнонаціональних інтересів і кроком до покращення іміджу на міжнародній арені. Тим громадам, хто не зможе об’єднатися знизу, рано чи пізно доведеться допомогти згори, – додав він.

За словами глави Уряду, завдяки об’єд­нанню громад доходи місцевих бюджетів зросли на понад 100 млрд грн. Окрім того, держава, в якості підтримки регіонів, направляє на місця за різними програмами понад 30 млрд грн. Але, оскільки ключовим завданням є розвиток економіки, то потрібно говорити про те, як примножити ці доходи та підвищити стандарти життя громадян.

Своїми враженнями від наради «Децентралізація та регіональний розвиток» поділився з «КЛЮЧЕМ» Михайло Желізник.

децентрал– Реформа децентралізації на сьогодні одна з найуспішніших у державі, – каже Михайло Дмитрович. – Об’єднавшись, ми це зрозуміли і відчули на власному досвіді. Зі слів керівництва держави очевидно, що назад вороття не буде. Загалом ми задоволені, що були серед першопрохідців реформи децентралізації.

Щодо фінансового ресурсу, то не секрет, що перших два роки були кращими в цьому плані. Нині ж, чим більше громад об’єднується, тим менше коштів виділятиметься на розвиток інфраструктури. Разом з цим, держава дає нам можливості працювати, щоб розвивати об’єкти інфраструктури, залучати інвесторів, створювати сприятливі умови для розвитку підприємств і відповідно нових робочих місць у громаді.

Окрім децентралізації, потужно працюють реформи в галузі освіти та охорони здоров’я. Сьогодні наша громада має базову школу в с.Ходорівці, яка завдяки субвенції побачила чимало позитивних змін. Також ми відкрили амбулаторію загальної практики – сімейної медицини. Попереду ще багато планів, які, сподіваємося, втілимо завдяки злагодженим діям всіх гілок влади.


Теги: децентралізація, ОТГ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.