Перейти на мобільну версію сайту


23.11.2018

НЕВІДОМО ДО КОГО ПРИЙДУТЬ ПАЦІЄНТИ

нарадаДля підвищення потенціалу управлінських команд щодо ефективного впровадження медичної реформи на місцях була проведена робоча зустріч з керівниками усіх закладів охорони здоров’я області та їх власниками (засновниками), а також структурними підрозділами облдержадміністрації. 

Така мета і представництво говорять самі за себе. Для якісного впровадження медичної реформи потрібна тісна співпраця влади на місцях та медичної спільноти. Про реформу фінансування системи охорони здоров’я: засади, нормативну базу, плани, присутнім розповіла Тетяна Орабіна, керівник експертної групи з питань реформування системи охорони здоров’я директорату медичних послуг.

І медики, і населення України вже достатньо ознайомлені з новими підходами щодо надання первинної медичної допомоги. 50% населення вже обрали своїх лікарів на «первинці». Процес укладання декларацій продовжується. Сьогодні йде його друга хвиля, потім буде третя. «Він не закінчиться ніколи» – так сказала Тетяна Орабіна. Адже населення мігрує, пацієнт має право переобирати лікаря і таке інше. Лікар отримує кошти з Національної служби здоров’я України (НСЗУ) залежно від кількості декларацій, які він підписав. 

Подальше реформування торкнеться другого рівня надання медичної допомоги, це – консультативні поліклініки та лікарні стаціонарної допомоги. Тут все значно складніше. Кошти з НСЗУ медичний заклад отримає виключно за надану послугу: діагностику, консультацію, консервативне або оперативне лікування. Пацієнт з направленням від лікаря первинної ланки має право обирати поліклініку або лікарню другого рівня де завгодно: за місцем проживання, або в іншому місті, районі, області.

Для отримання фінансування з НСЗУ заклади другого рівня повинні стати автономними, отримати ліцензію, провести комп’ютеризацію всіх робочих місць та підключитися до медичної інформаційної системи. Кожен медичний заклад повинен мати план реформування і провести економічні розрахунки.

Всі розуміють, що впровадження будь-якої реформи потребує фінансування, тим більше, коли йдеться про медицину, де на сьогоднішній день стоять давно збудовані приміщення, лікарі працюють на застарілому обладнанні, потребує оновлення вся матеріальна база, тому більшість запитань стосувалося фінансової сторони реформи. На них ми отримали однозначну відповідь: «Реформа медицини проходить паралельно з реформою децентралізації, додаткового фінансування з держави не буде, і всі проблеми повинні вирішуватись громадами. Якщо в Україні в 39 разів збільшилися витрати на інфраструктуру на місцях, необхідно знайти гроші і на медицину».

Серйозною проблемою в багатьох медичних закладах є кадрове забезпечення, лікарі залишають роботу і виїжджають за кордон. На мої запитання про медицину для дітей, відповіді були поки що незавершеними, як і в попередній медичній системі, так і в тій, що впроваджується, проголошується, що медицина для дітей буде безкоштовною.

Мене особисто, як керівника медичного закладу для дітей другого рівня, обнадіяло те, що Кам’янець-Подільська дитяча поліклініка на сьогоднішній день має достатній кадровий потенціал, оновлене обладнання, невеличке приміщення для оплати комунальних послуг і, головне, що таких поліклінік в Хмельницькій області всього дві. Тому будемо розвиватися і сподіватися, що пацієнти оберуть нас.

 Тетяна ОЧЕРЕТЕНКО. 


Теги: медреформа, робоча зустріч

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.