Перейти на мобільну версію сайту


24.02.2017

НЕБЕСНА СОТНЯ У ВИРІЙ ПОЛЕТІЛА

сотняПробач мені, мамо, за чорну хустину,
За біль і тривогу в очах,
Пробач, що так рано покинув родину
І в небо злетів, наче птах.

Галина Грінішина

16 лютого, напередодні відзначення третьої річниці Революції Гідності, у Великій залі Галереї мистецтв відбувся літературно-мистецький вечір пам’яті «Небесна сотня у вирій полетіла», організатором якого виступив художній відділ Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Про ті страшні події, які відбувались на майдані Незалежності у 2013-2014 рр., присутнім нагадали патріотичні та жалобні пісні, проникливі поезії та документальні відеозаписи. Усі ніби знову переживали ті події. Почуття змішалися і вилилися в надзвичайно емоційну атмосферу, сповнену співчуття, переживання, нестримних сліз на очах молодих та дорослих, щему в серці і почуття гордості за наших Героїв.

У виконанні студентів коледжу культури і мистецтв Юлії Орлянської, Катерини Карпенко, Марини Прокоп’юк, Андрія Войта, Віталія Козлова, Андрія Задойного та Ростислава Ковалишена (керівник Ольга Козак) прозвучали поезії членів поетичного клубу «Джерела душі» (ТЦСО (НСП) «Турбота»): Галини Грінішиної, Людмили Дрезналь, Людмили Кур’ян, Ніни Латюк, Людмили Машталер, Світлани Камінської, Михайла Коцюбанського, Світлани Кремінської.

Музичні композиції на вечорі-реквіємі виконали солісти естрадної пісні «Нове тисячоліття» Віктор Кернер та Андрій Рудоман, викладацький та учнівський склад міської дитячої школи мистецтв у особах Руслана Вознюка, Валентина Луценка та Олександра Лівіцького.

Згадали під час літературно-мистецького заходу й імена Героїв, які загинули у ці драматичні лютневі дні 2014-го року за волю і кращу долю України. Пам’ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Вечір пам’яті «Небесна сотня у вирій полетіла» ще раз нагадав, що Революція Гідності сколихнула увесь світ, не залишивши байдужою жодну душу. І ми тепер не маємо жодного морального права забувати імена Героїв, які віддали найцінніше – своє життя. Їхня смерть змінила нашу свідомість назавжди. То було важке випробування для України, іспит, складений страшною ціною, але той іспит, який показав нашу європейськість, гідність і прагнення до свободи.


Теги: Галерея мистецтв, літературно-мистецький вечір

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.