Перейти на мобільну версію сайту


02.02.2018

НАШІ ПРАЛІСИ – В ЮНЕСКО

юнеско25 січня в м.Рахів відбулися заходи, присвячені включенню нових українських ділянок букових пралісів і старовікових лісів до складу об’єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».

П’ять природно-заповідних установ отримали сертифікати про включення до їхнього складу ділянок букових пралісів ЮНЕСКО. Ділянки національного природного парку «Синевир», «Зачарований край» та «Подільські Товтри» і природних заповідників «Ґорґани» та «Розточчя» увійшли до складу об’єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».

Природний об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо збереження букових пралісів був створений у 2007 році і включав лише ділянки України, що охороняються в Карпатському біосферному заповіднику, Ужанському національному природному парку та регіональному ландшафтному парку «Надсянський» і Словаччини. У 2011 році до нього приєднано ділянки з Німеччини, а 7 липня 2017 р. додатково включено 63 ділянки букових пралісів та старовікових лісів із 10-ти європейських країн і надано назву «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи». Серед останніх є дев’ять українських ділянок, які охороняються в національних природних парках «Синевир», «Зачарований край» і «Подільські Товтри» та природних заповідниках «Горгани» і «Розточчя».

НПП «Подільські Товтри» створено Указом Президента України від 27 червня 1996 року для збереження, відтворення та раціонального використання природних ландшафтів Поділля з унікальними історико-культурними комплексами, які мають високе природоохоронне, естетичне, наукове, рекреаційне та оздоровче значення. Парк є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення. Він розташований на території Городоцького, Чемеровецького та Кам’янець-Подільського районів.

Національний природний парк «Подільські Товтри» увійшов до семи природних чудес України у 2008 р. З 13 липня 2017 року національний парк «Подільські Товтри» входить у світову спадщину Юнеско як один з масивів Букових пралісів Карпат та давніх букових лісів Німеччини.


Теги: ЮНЕСКО, Всесвітня природна спадщина

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.