Перейти на мобільну версію сайту


24.02.2017

«НАШ РІДНИЙ КОЛЕДЖ ХАРЧОВИЙ...»

Не одне покоління кам’янчан і не тільки пам’ятають часи свого студентства. Переступивши поріг навчального закладу вперше, повертаєшся до нього через роки як додому, або хоча би подумки згадуєш неповторний час юності.

харчовийНа вулиці Суворова за зеленими шатами яблуневого саду, ялин, туй, катальп, бузкових кущів видніється велична будівля коледжу харчової промисловості Національного університету харчових технологій.

Старовинна біла брама ранками відкрита для студентів, співробітників, гостей. Вечорами на території коледжу залюбки прогулюються молоді мами з дитячими візочками. На стадіоні коледжу завжди є охочі до спортивних розминок, ігор та змагань. Їдальня коледжу харчової промисловості запрошує на смачні обіди і на духмяні пиріжки від «мами Люди».

Завітавши до коледжу, відкриваєш для себе багато нового – каплиця Матері Божої і настінний розпис із зображенням національного пророка Тараса Шевченка.

Історичні довідки свідчать, що коледж був створений як технікум в місті Києві далекого 1944 року після звільнення столиці України від нацистів, а 1960 році технікум переведений до Кам’янця-Подільського. Переїхали студенти, перевезли меблі, лабораторії, бібліотеку.

За часів «київського періоду» в технікумі навчалися молоді люди, які повернулися з війни, випускники шкіл, робітники харчових підприємств. Харчова промисловість потребувала кваліфікованих фахівців для реконструкції та створення нових підприємств, адже значна частина їх була зруйнована, коли війна двічі пройшла страшним катком Україною - спочатку на схід, потім на захід.

У технікумі навчалися студенти за технологічними спеціальностями в борошномельному, хлібопекарському, крохмалопатоковому, кондитерському виробництві. Готували фахівців обліковців і техніків-механіків. Саме про них, механіків, йтиме мова в цьому короткому нарисі.

Уже в 1947 році в Києві відбувся перший випуск техніків-механіків і в 2017 році можемо відзначити ювілейних 70 років першого випуску студентів-механіків. Гортаючи перші архівні книги, відчувається подих війни і надії на краще життя. У ті важкі часи книги виготовляли з паперових мішків, записи виконані чорнилом та хімічними олівцями; усвідомлюємо, яке важливе значення мала професійна освіта для розвитку економіки, зокрема харчової промисловості.

Випускники – механіки були провідними фахівцями на виробництві, ставали головними інженерами, директорами, керівниками великих об’єднань. Архівні книги, до речі, збереглися без будь-яких пошкоджень і сучасні байки «відомих осіб» в Україні про те, що диплом загубили десь на вулиці просто смішні і примітивні. В архіві коледжу збережені всі архівні документи про реєстрацію виданих дипломів, починаючи з 1947 року.

Київський технікум харчової промисловості (далі Кам’янець-Подільський коледж харчової промисловості) за 70 років підготували 4075 фахівців техніків-механіків. 

Назви спеціальностей, за якими готували студентів-механіків, змінювалися і сучасних фахівців механіків коледж готує за спеціальностями «Експлуатація та ремонт обладнання харчових виробництв», «Монтаж і обслуговування холодильно-компресорних машин та установок», «Галузеве машинобудування» та «Енергетичне машинобудування».

У коледжі працюють викладачі, які мають значний досвід роботи на харчових підприємствах. Усі директори коледжу прийшли в навчальний заклад з посад головних інженерів, директорів, завідуючих виробництвами.

Виникла потреба об’єднання викладачів-механіків, і в 1972 році наказом директора утворена циклова комісія (кафедра) механічних дисциплін. У 2017 році відзначаємо 45-річчя з дня створення кафедри механічних дисциплін.

Упродовж років на кафедрі проведена велика робота науково-технічного напряму, створені шість обладнаних кабінетів та лабораторій з лабораторними установками для проведення науково-практичних досліджень за фахом. У кабінетах змонтоване виробниче обладнання і є можливість відтворювати фрагменти виробничого процесу.

Значний вклад у розвиток науково-технічної творчості студентів вніс ентузіаст своєї справи кандидат технічних наук, заслужений працівник народної освіти України Антон Йосипович Варфоломєєв (світлої пам’яті). У якості дипломних проектів у коледжі спроектовані і виготовлені діючі моделі окремих машин і потокових ліній, які неодноразово експонувалися на виставках науково-технічної творчості студентів.

Продовжили роботу з моделювання та реконструкції обладнання Пилипенко В.М. та Дембовський Л.О. Викладач Федорів В.М. захистив кандидатську дисертацію і одержав звання доцента.

В еру інформаційних технологій колеги механіки займаються впровадженням графічних програм у курсове і дипломне проектування, створенням власних навчальних посібників, стажуванням студентів та викладачів на кращих підприємствах харчової індустрії України.

Випускники коледжу працюють за фахом в Україні та за кордоном. У сьогоднішній тривожний воєнний час значна частина випускників на сході нашої держави виконують інженерні роботи, захищають зі зброєю наше мирне життя.

Нині на кафедрі працюють Сергій Бочарніков, Василь Пилипенко, Наталія Попович, колишні випускники технікуму Леонід Дембовський, Віктор Федорів, Володимир Марисик, Руслан Францев, Олеся Вересюк.

Кафедра механіків – невеликий за чисельністю колектив у коледжі, але такий неповторний і динамічний, і я дякую долі, що маю щастя працювати з добрими і щирими людьми.

Наприкінці цієї короткої розповіді хочу привітати з незначними та непомітними, на перший погляд, ювілеями увесь колектив коледжу, студентів, а особливо механіків, випускників механіків і всіх, для кого коледж харчовий став рідним.

Минуть роки і на сторінках газети будуть опубліковані нариси про інших людей до наступних ювілеїв, але то буде наступний час і він обов’язково буде.

Наталія ПОПОВИЧ, завідувач механічного відділення коледжу харчової промисловості.


Теги: харчовий коледж

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.