Перейти на мобільну версію сайту


02.11.2012

НАРОДНИЙ - «ПОДІЛЬСЬКИЙ ДИВОГРАЙ»

23 жовтня в мистецькій вітальні міської дитячої школи мистецтв (директор Валентина Рябчук) ансамбль народної музики «Подільський дивограй» (керівник Валентина Солтис) зібрав шанувальників своєї творчості.
У народі кажуть: «Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього». У 2007 році 6 прекрасних українських жінок створили «музичне намисто» під назвою «Подільські перлини», і розпочали свою творчу діяльність, супроводжуючи виступи дитячих колективів «Рідна пісня» та «Сузір’я». В 2008 році колектив дещо змінився та розширився завдяки козацькому складу і отримав нову назву «Подільський дивограй».
Отож, 23 жовтня зал зустрічав оплесками Валентину Солтис – натхненника, організатора та керівника ансамблю і, за сумісництвом, акордеон, Оксану Бордюк – скрипка, Ольгу Кріль – скрипка-альт, Вадима Козловського – акордеон та вокал, Ігора Левицького – баян, Василя Марциніва – сопілка, Віталія Данилюка – кобза, Віталія Бондіна – контрабас, Олега Ящука – ударні інструменти та Марію Омельчук – вокал. До репертуару ансамблю увійшли українські народні пісні, аранжування яких зроблені керівником ансамблю Валентиною Солтис, та різноманітна кількість танцювальних народних мелодій, створених подільським композитором, заслуженим працівником культури України Олексієм Бецом.
Колектив протягом 5-ти років впевнено і наполегливо працює на гарний результат і вже має певні надбання. «Подільський дивограй» став переможцем обласного огляду-конкурсу аматорських ансамблів та оркестрів народних інструментів у дивограй.jpgномінації «Ансамблі» і посів ІІ місце. За вагомі досягнення, активну концертну діяльність в 2011 році колегія управління культури, туризму і курортів ОДА присвоїла йому почесне звання «Народний аматорський».
«Подільський дивограй» презентує свою майстерність не лише на теренах нашого міста, а й за його межами. Колектив брав участь у обласному етно-фестивалі «Болохівські гостини – 2011», який проходив у Старокостянтинові; у святковій концертній програмі, присвяченій 74-річниці заснування Хмельницької області; був учасником культурних та мистецьких заходів, присвячених 198-річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка, які проходили в Румунії.
Досить часто можна почути, що народна музика – це щось застаріле, що аж ніяк не може привернути до себе увагу. Але ансамбль народної музики «Подільський дивограй» спростовує таку думку і продовжує прокладати стежку до серця кожного свого слухача.

Теги: ансамбль "Дивограй"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.