Перейти на мобільну версію сайту


14.12.2012

НАРЕШТІ! СУДОВЕ СЛІДСТВО ПОЧАЛОСЯ

На 11 грудня було призначено чергове засідання суду в кримінальній справі щодо вбивства Павла Теплюка. Цього разу доправленням підсудного до зали суду та забезпеченням правопорядку під час судового засідання займався спецпідрозділ «Беркут», працівники якого носять на обличчі маски.
Таке рішення суддів дуже позитивно позначилося на поведінці підозрюваного Сергія Макоцея. Він не вів себе так агресивно й зухвало, як раніше, не плювався на присутніх. Натомість, обрав іншу тактику. Підозрюваний провокував присутніх у залі перемовинами з мамою та дружиною, у яких зазначав, що в камері ізолятора тимчасового тримання йому дуже добре: тут євроремонт, для нього створені всі умови, є телевізор з кабельним телебаченням, душ з гарячою водою, годують тричі на добу, ще й дуже добре. Одним словом, у камері, як на курорті...
Люди в залі, чуючи про те, як живеться підозрюваному у вбивстві, ледве стримували емоції. Моя сусідка на вухо шепотіла, мовляв, за наші гроші він жирує та ще й вголос знущається.
- Уявіть, якщо його відпустять, - продовжувала жінка. - Скількох дітей він ще позбавить життя? Не зрозуміло, чому конвой дозволяє Макоцею з клітки вести спілкування з родичами?
Судовий розгляд 11 грудня так і не розпочалося. І знову причина була старою: на суд не приїхала представник підозрюваного в убивстві, київський адвокат Скрижалевська, яка за півгодини до початку судового засідання сповістила, що захворіла і планує звернутися в амбулаторію с.Стара Петрівка Вишгородського району за медичною допомогою. Про те, що у адвоката болить вухо, повідомив у суді голова колегії суддів Іван Драч. У зв’язку з відсутністю пані Скрижалевської, підозрюваний не погодився на продовження судових слухань, адже цим порушуються його права на захист.
Судді вирушили до нарадчої кімнати. Вони винесли рішення про неможливість продовжувати судове слухання через неявку адвоката Скрижалевської. У зв’язку з тим, що 100.jpgадвокат не з’явилася на судові засідання 4-5 грудня, її неявку розцінили не інакше, як намір затягування судового розгляду. Колегія суддів вирішила звернутися до дисциплінарної комісії колегії суддів з вимогою притягнути адвоката Скрижалевську до дисциплінарної відповідальності, адже такі її дії підривають авторитет адвокатської етики.
Нарешті 13 грудня судове слухання у справі вбивства Павла Теплюка розпочалося. До суду з’явилися сторони у справі. Але не з’явилися заявлені у справі свідки, лише прийшли матір Макоцея Світлана та дружина Інна Гордієнко. Головуючий суддя Іван Драч попросив присутніх у залі свідків вийти за двері: лише після надання свідчень вони зможуть залишитися в судовій залі. Проте свідки не хотіли виходити, кажучи, що свідчити проти свого родича відмовляються. Попри все, за процедурою їх видалили із зали. Натомість, підсудний Макоцей почав бунтувати і зривати судове засідання. Тож суддя за таку поведінку видалив із зали і підсудного. Розглянувши всі клопотання, які були подані до досудового слідства, Макоцея повернули до судової зали.
Розпочалося судове слідство. Некоректна поведінка Макоцея продовжувалася. Він дозволяв собі перебивати головуючого суддю, намагався керувати процесом та не зважав на зауваження.
Прокурор проголосив звинувачення у кримінальній справі про вбивство. Допит підсудного розпочався з його вимоги повернути справу назад прокурору. Макоцей зачитав наперед підготовлені записи, у яких звинуватив міліцію, суд і СБУ в протиправних діях проти нього та його родини. Також він заявив, що зброю йому підкинули, експертиза проводилася з порушеннями, його майно розкрадено, а вилучену зброю не передано на зберігання в дозвільну систему. А слідство, прокуратура і СБУ, на його думку, маріонетки.
Макоцей наполягав на тому, що тіло Павла Теплюка було підкинуто на територію домоволодіння його матері. Він запевняв, що намагався зробити смертельно пораненому fyjyc.jpgПавлу штучне дихання, аби врятувати його від загибелі. Також підозрюваний звинувачував свідків події у залишенні Павла без медичної допомоги. Крім того, він стверджував, що крові та слідів від пострілу на його одязі не було виявлено. І те, що кров на експертизу було доставлено не з провулка Лагерний, 17, де він мешкав, а з провулка Піонерський, 20. Так, принаймні, свідчать записи у матеріалах досудового слідства...
Розгляд справи продовжується. Чергове засідання відбудеться 26 грудня, о 14.00. Ймовірно, воно буде не в Кам’янці, якщо Верховний суд задовільнить клопотання адвоката Сергія Макоцея про переведення судового засідання в іншу область.
Нам стало відомо, що на ім’я міського голови Михайла Сімашкевича надійшло подання від слідчого СВ СУ УМВС України в Хмельницькій області капітана міліції Ю.В.Ладанського щодо вжиття заходів для усунення причин і умов, які сприяли скоєнню злочину. Слідчий просить розглянути це подання на сесії міськради та вжити необхідних заходів з усунення недоліків щодо недостатньої роботи відповідних служб органів місцевого самоврядування в напрямку попередження і профілактики вчинення злочинів та правопорушень.
За словами секретаря міськради Василя Сенюка, на сесії міськради 18 грудня в порядку денному це питання буде розглянуто. У депутатській комісії з питань законності та дотримання прав громадян (голова Сергій Середюк) його вже обговорювали. Депутатів ознайомили з матеріалами досудового розслідування кримінальної справи, в якому йдеться (дослівно) «... 9 липня 2012 р., близько 03.00, Макоцей С.Г., 1974 р.н., перебуваючи за місцем свого проживання в будинку №17 по пров.Лагерний, почувши, що у його вікно зі сторони вулиці жбурнули камінь, на ґрунті раптово виниклого бажання помсти взяв із собою наявний у його власному користуванні револьвер «САФАРІ МАГНУМ РФ 440», споряджений набоями, придатний для стрільби, вийшов із будинку та направився наздоганяти...
... Наздогнавши Теплюка поміж будинками на вул.Огієнка, діючи умисно, реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на спричинення смерті Теплюку П.А, використовуючи психологічний примус, який виразився у демонстрації наявної при собі зброї, готової для негайного застосування, Макоцей С.Г. з метою подолання можливого опору зі сторони Теплюка П.А., застосовуючи фізичний тиск, наніс останньому удари руками та ногами в область голови, взяв його силоміць за руку та попри його волю змусив пройти до місця розташування власного господарства, де мав намір довести свої злочинні дії до кінця...
Від отриманих чисельних тілесних ушкоджень в область голови потерпілий Теплюк П.А. помер на місці події...
... З метою приховати вчинений злочин - умисне протиправне заподіяння смерті людині, - а також уникнути подальшої відповідальності, Макоцей С.Г., намагаючись приховати сліди та дійсні обставини вчиненого ним злочину, усвідомлюючи наслідки своїх протиправних дій, щоб інсценувати незаконне вторгнення в його житло зі сторони потерпілого Теплюка П.А, разом зі своїм знайомим Фурманом Р.М., який в той час випадково опинився на місці події та не знав про дійсні обставини вчинення Макоцеєм С.Г. злочину і небезпечний для життя стан потерпілого, затягнули його непритомне тіло на територію свого домоволодіння.
Крім того, 9 липня під час проведення обшуку за адресою проживання Макоцея С.Г. було виявлено та вилучено три рушниці «Сайга 410 К», які перебували у його фактичному користуванні, ...і в які він незаконно вніс конструктивні зміни, в подальшому зберігаючи без передбаченого законом дозволу...».
- Аби в місті більше не було такого звірства, - говорить Василь Сенюк, - відповідні служби, вчителі, вихователі і громада мають проводити просвітницькі заходи, вчити кам’янчан людяності, зробити все, щоб якомога менше було різних передумов для скоєння злочинів.
Як нам стало відомо, 18 грудня готується до виходу сюжет з суду Макоцея на телеканалі «Інтер» у програмі «Про життя».

Теги: судові справи, суд над Макоцеєм, Павло Теплюк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.