Перейти на мобільну версію сайту


30.03.2018

НАПЕВНО, Я ВИНЕН...

сімашкевичУ понеділок допис міського голови Михайла Сімашкевича у соціальній мережі викликав справжнісіньку хвилю емоцій серед кам'янчан, заледве не поділивши місто на симпатиків і противників очільника Кам'янця.

Ось що написав Михайло Євстафійович: «Прийшла весна, а кругом – брудно і сміття. Напевно, це я його розкидав. Всі інвестори, яких вдалося залучити в наше місто, – просто повелися на мої красиві слова і обіцянки. Пенсії малі, зарплати недостойні і в конвертах також. Винен я. Двори не відремонтовані, а мають бути всі і одразу – 60 років ж нічого не робилося. Люки не закриті, бо ж це я здав їх на металолом. І місто забудоване на кожному кроці, а це нічого, що дозволи на роботи були дані задовго до мого приходу? А каньйон як я забудував – десь у роки своєї молодості... 

Дерева повирізав, які от-от мали впасти на голову кам'янчанам. Собак порозводив безпритульних, а мав би всіх додому забрати. Ліфти загаджені, і вгадайте, хто в цьому винен? А кіосків скільки по місту! І всі мої. Плиточкою заклав парки і сквери, бо в душі – невиліковний естет. Забув про газони сказати, маю хобі – залишати тут авто, щоб травичка гарно росла. І взагалі, що таке 46 відсотків голосів на виборах 2015 року? Ви думаєте, що критикуючи, контролюєте мене. Але самі ж приходите до мене по допомогу, палець об палець не вдаривши.

На відміну від вас, щодня приймаючи стільки людей і чуючи стільки прохань, ще жодного разу нікому не відмовив і нікого не відправив, а шукаю будь-який варіант допомогти. Бо виховувався тоді, коли людяність як риса характеру була на першому місці. Врешті-решт, зробіть самі щось: організуйте благодійну акцію, врятуйте хоч одне життя, запросіть хоч одного інвестора, знайдіть мецената або хоча б не приховуйте податки.

Не розказуйте без кінця про війну, не будучи там жодного разу, і не прикривайтеся іменами тих хлопців, які воюють там за вас. Не робіть собі імідж агресивними закликами, бо все повернеться бумерангом. Залиште свій слід на землі, але не брехнею і паплюженням всього і вся, не образами і осудом. Бо на цьому ніхто не заробив собі авторитету і додаткових балів. Хіба ті, хто за своєю суттю, як ви. Але таких – один відсоток зі статисячної громади. На щастя».

Думки з приводу публікацій такого відверто-провокативного допису були вкрай різноманітними. Хтось підтримував міського голову, співчуваючи, мовляв, накипіло йому, а починати жити краще і справді потрібно з себе, а хтось і далі продовжував звинувачувати, вказуючи на одвічні міські проблеми, незважаючи на поліпшення. Для декого ж зміни в Кам'янці були не інакше, як черговою руйнацією. А хтось цей соцмережевий пост обізвав «скигленням».

Серед коментарів, що набрали найбільшу кількість вподобань, були, до прикладу, такі:

Olena Nakonechna: «Це все елементарно закладається з дитинства через виховання! Чомусь влітку, коли був буревій, і у нас дитячий майданчик був увесь в склі, ми з донькою пішли його збирати, а інші мамочки всілися на лавці із зернятами, і просто чекали, поки я приберу, або воно ще якимось чином випарується... Мені не відпав шматок, бо то в першу чергу для моєї дитини. Але це показник свідомості наших містян, які лише вимагають, не роблячи нічого зі свого боку! І таких прикладів маю безліч з власного досвіду! У нас ніколи не буде порядку, поки люди не змінять своє світосприйняття!»

Наталія Рудніцька: «Дякую, що озвучили те, що наболіло. Справді, кожен з нас несе відповідальність за своє місто, за свою країну. На жаль, у багатьох людей спрацьовує совдепівська психологія, синдром «дитячого садка»: «хай один дядько все прийде і вирішить, а коли не вирішить, то це поганий дядько». Але насправді є й багато свідомих кам'янчан, які відчувають колективну відповідальність і готові до співпраці. Усе буде гаразд!»

Іванна Ушакова: «Михайле Євстафійовичу, згодна з Вами на 100%. Але яким чином кам'янчани мають прибрати мучку, що нею посипали дороги взимку. Вітер вже здіймає куряву і ми цим дихаємо. В кращому випадку, як свідчить досвід попередніх років, все це змиють травневі дощі. Не буду порівнювати з Європою, але такого брудного міста і в Україні не знайти. І це саме в Ваших руках. Закликаю Вас організувати прибирання доріг!»

Blacky Kamienczanka: «Фу як негарно, яка ганьба. Не личить чоловіку так... От слова не підберу вірного, «істерити» засильно, «буркотіти» заслабо. Пост з нульовим рівнем тестостерону і нереальним (в будь-якому значенні слова) его. Ні. Прес-служба, це була помилка».

Микола Біллер: «Мер в нас гарний, не можу не погодитись з влучними тезами по самолюстрації. І нема що критикувати, дійсно критикани, беріть і робіть шось, ремонтуйте двори, саджайте дерева, залучайте інвесторів, не платіть у конвертах, поверніть люки з металобрухту, те що забудували – розваліть, і собак заберіть, а краще зробіть будки для них, не паркуйтеся на газонах. І ще б додав суб'єктивно від себе, зібрати б усіх критиканів до купи, ну той 1%, дати б по лопаті і на дороги хай працюють і прибирають. Готовий допомогти меру у цьому.

Місто дійсно розвивається і стає гарнішим, дякуючи Михайлу Єфстафійовичу. Давайте об'єднаємося і допоможемо краще йому в цьому. Залиште свій слід на землі. І не забувайте про принцип: «Критикуючи, пропонуй, пропонуючи, роби!» Мене так виховували, бо виховувався тоді, коли людяність була на першому місці».

Світлана Трубчак: «Так смішно, коли пишуть «нехай люди почнуть з себе»! Що починати?! Йдеш по місту, немає куди викинути папірця, бо з мусорками напряг! Один туалет в туристичному місті! За дороги взагалі аврал! За ремонти труб, коли півпроспекту перерито і немає як пройти через дорогу! А стоянка біля базару?! Там стоїть знак, а машини як ставали в три ряди, так і стоять! То це люди винні в цьому?! Мер повинен наказувати! І перевіряти виконану роботу, яку він ставить!»

Ольга Чорнобиль: «Шановні кам'ян­чани, погодьтеся, що міський голова написав правду. Це його крик душі, а значить йому болить душа за місто. Кам'янець – велике господарство, яке потребує не тільки мудрих мізків, вправних рук, але й величезних матеріальних, фінансових затрат. Так, у місті багато проблем, але не все так погано у нашому ДОМІ Давайте всією громадою вирішувати їх. Йде підготовка до Пасхалій, добрі господарі прибирають у своєму ДОМІ. Місто – наш ДІМ. Є гарна нагода проявити свої найкращі чесноти і дорослим, і дітям. Я пропоную, а давайте кожен біля свого дому, установи, місця роботи наведе лад. Сфотографує безлад, а після прибирання сфотографує те, що сталося після прибирання. надішле на ФБ, вкаже адресу місця прибирання і тих людей поіменно, що навели лад і чистоту, посадили квіти чи дерево, приютили собачку і т.д. А й справді, давайте організуємо такий собі ПАСХАЛЬНИЙ МАРАФОН ЧИСТОТИ І ДОБРА у місті і не будемо соромитись розповідати про те, що ми робимо, якщо соромитесь – попередьте заздалегіть ЗМІ про організоване чи індивідуальне прибирання, тоді про вас і вашу ініціативу, працю, добру справу напишуть журналісти. Хто «ЗА»? Тоді до роботи і нарешті, побачимо справжніх, а не паперових патріотів міста».

Пізніше у коментарях Михайло Сімашкевич зазначив: «Стільки коментарів і лайків ще не назбирував жоден пост.

Вдячний за всі репліки, проявлену небайдужість та ініціативу в цьому напівжартівливому дописі. А чому він у такому незвичному форматі – щоб привернути вашу увагу. Я хотів почути вашу думку щодо тих питань, які озвучив, я її почув. Дякую!»


Теги: пост у соцмережах, Михайло Сімашкевич

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.