Перейти на мобільну версію сайту


25.07.2014

НА ВІЙНУ БРАТИМУТЬ ДОСВІДЧЕНИХ

Верховна Рада затвердила Указ Президента Петра Порошенка про часткову мобілізацію.
За це проголосувало 232 депутати.

У пояснювальній записці йдеться: «...необхідність прийняття рішення про часткову мобілізацію зумовлена поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території РФ поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України».
Мобілізація проводиться впродовж 45 діб із дня набрання чинності Указу.
У документі також йде мова про те, що будуть створені додаткові умови для доукомплектування потреб Збройних сил, Нацгвардії, СБУ, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України військовозобов’язаними та резервістами, відповідно до мобілізаційних планів.
Це дасть змогу додатково привести у бойовий стан 15 бойових частин та 44 частини бойового забезпечення, необхідні для оборони.
За словами Парубія, мобілізації підлягають ті люди, які пройшли вишкіл у Збройних силах України і мають досвід, а також офіцери у відставці. Їх будуть набирати винятково на ті спеціальності, які необхідні для тієї чи іншої частини.
Що ж до відпусток для тих військових, котрі ще з березня пербувають на сході, Парубій зазначив: «Міноборони вже розробило систему відпусток, за яких умов для частини солдат дається відпустка, відрядження додому, якою буде певна форма відпочинку і заміни для хлопців.
Крім того, проведення мобілізації дозволить провести хоча би часткову ротацію для військовослужбовців, які з самого початку бойових дій перебувають на фронті. Також Президент дав доручення, щоб усі сили мобілізовувались на стільки, на скільки держава зможе їх забезпечити захистом».
На жаль, декларації щодо останнього пункту залишаються порожніми обіцянками. Ніхто нікого не збирається одягати та забезпечувати достойний захист.
Практика показує, що під мобілізацію, швидше за все, потраплять селяни та незаможні містяни, за кого немає кому постояти.
Зрозуміло, що під ці жорнова потраплять і кам’янчани. Звичайно, чоловіки мають захищати свою державу від агресора, але навіщо кидати наших, так званих «бандерівців», на землю, де вони мусять захищати чиїсь корпоративні інтереси?
Крім того, чому чоловіків із заходу країни відправляють на фронт, а східняки приїздять жирувати тут, мовляв, вони біженці з окупованої території? А потім ті біженці знущаються з нашої гостинності. Каже один по телефону: «Эти бендеровцы, какие-то лохи. Прикинь, всем обеспечивают даром. Бросай дом, едь сюда. Когда все закончится, вернемся. Себя нужно обезопасить».
Ще один взагалі знахабнів до неможливості: коли гостинний господар вирішив проявити турботу про молоду сім’ю біженців і купив їм миючі засоби, продукти, речі, 26-річний гість з обуренням сказав йому: «Не понял, а сигареты где?»...
Наразі почалася часткова ротація: на заміну кам’янецьким військовим поїхали свіжі сили. Що ж до призовників, то, як нам вдалося довідатися, жодного кам’янчанина, якого щойно призвали до війська, на передову не буде відправлено. Їх узагалі поки що нікуди не відправляли.
До речі, не вірти шахраям, які вимагають від вас гроші за невідправку ваших дітей на схід.
На початку наступного тижні 15 військовослужбовців Національної гвардії зі спеціальної патрульної роти Кам’янця-Подільського вирушають на схід. Але вони голі й босі. Військовослужбовців навіть не забезпечено камуфльованим одягом. Їх відправляють немов мішень для снайпера - в синій міліцейській формі. Про засоби захисту - бронежилети й каски - ніхто навіть не говорить...
Щоправда, камуфльований одяг пообіцяв голова районного громадського формування «Самооборона» Володимир Маліновський. Також активісти громадського формування закупили майки і спеціальні окуляри.
Підрозділ конче потребує тепловізора (його вартість становить 40 тис. грн), бронежилетів та касок.

Теги: мобілізація, війна

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.