Перейти на мобільну версію сайту


10.08.2012

НА РОБОТУ ПІСЛЯ ВІДПУСТКИ

Як зауважили лікарі, багато людей до кінця відпускного сезону починають хандрити. Виявляється, це так званий відпускний синдром. Медики радять лікувати його ранковою зарядкою, сонячними ваннами і шоколадом.
Вирішальну роль тут відіграє тривалість відпустки – чим довше відпустка, тим складніше «влитися» в робочий графік.
На появу післявідпускної депресії також впливає ставлення людини до роботи. Фахівці стверджують, що депресія після відпочинку проявляється сильніше у тих, хто не задоволений своєю роботою. Особливо важко включитися в роботу тим, хто довго сидить на одному місці, не змінює сферу діяльності. Нерідко після виходу з відпустки працівник хворіє – це свого работа1.jpgроду захисна реакція організму, психологічний прийом – продовжити відпустку.
Схожі відчуття переживають і діти, коли повертаються з канікул до школи, проте вони швидше звикають до шкільних буднів, аніж дорослі.
Психологи вважають, що дорослі жінки і чоловіки по-різному сприймають перехід від відпустки до роботи. Жінкам він дається набагато легше, тому що їхня психіка більш гнучка.
Найпростіший спосіб боротьби з відпускною нудьгою – ранкова зарядка, сонячні та сольові ванни, вітаміни. Допомагає гіркий шоколад, який підвищує в крові рівень ендорфінів.
Також бажано виділити для себе 2-3 дні (найкраще – вихідні), щоб переключитися на інший режим.
Перші робочі дні корисно витратити на огляд нових перспектив і горизонтів. Крім того. Не зайвим буде подумати, як оптимізувати роботу.
Щоправда, хороший керівник компанії не дозволить співробітникам нудьгувати після відпустки і зуміє ефективно розподілити обов’язки працівників з урахуванням їх індивідуальних особливостей.

Теги: відпустка, поради, робота, психолог

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.