Перейти на мобільну версію сайту


17.02.2017

НА ХМЕЛЬНИЧЧИНУ БЕЗ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

супрун13 лютого на Хмельниччині з робочим візитом перебувала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Із представниками влади, громадскістю та журналістами чиновниця поспілкувалася щодо реформування медичної галузі міста.

Протягом дня Уляна Супрун побувала в окремих медичних закладах обласного та міського підпорядкування, зустрілася з активними студентами.

В актовій залі Хмельницького базового медичного коледжу в.о. міністра мала розмову з представниками Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА, керівниками та лікарями Центрів первинної медико-санітарної допомоги краю, медиками Хмельницького.

Уляна Супрун наголосила, що реформування медицини, яке розпочалося цього року з первинної ланки, триватиме до 2019 року. У 2018 році зміни торкнуться вторинної, а далі – і третинної ланки. Реформування відбуватимуться поступово, оскільки за 25 років незалежності у системі охорони здоров’я майже нічого не змінилося: медицина так і не стала безкоштовною, за отримання посади у лікарні, вступ чи оцінки у медуніверситеті теж доводиться платити.

супрун-1Пані Уляна зазначила, що при розробці стратегії реформування медицини не починали все з нуля, а брали напрацювання попередніх очільників МОЗу. Разом із міжнародними експертами дещо доповнили і представили Концепцію зміни фінансування системи медичної галузі та нову систему громадського здоров’я. За словами в.о. міністра, нова система охорони здоров’я включатиме надання медичної допомоги та громадське здоров’я. Зокрема, це буде декілька напрямків - профілактика хвороб, превентивна медицина, вакцинація, статистика тощо.

Підтримувати здоров’я своїх пацієнтів мають лікарі первинної ланки, які виявлятимуть недуги на ранніх стадіях. Адже, якщо у країнах Європи 80% хвороб лікують на первинному рівні, то в Україні, навпаки, 80% пацієнтів звертаються за допомогою на вторинний і третинний рівні. Статистика ВООЗ свідчить, що 34% жінок і 41% чоловіків у нашій державі померли до виходу на пенсію, але були б живі, якби були під наглядом сімейного лікаря.

Уляна Супрун додала, що наприкінці 2017 р. кожен громадянин, який проживає в Україні, буде мати свого сімейного лікаря, з яким має підписати угоду.

Теза «Гроші ходять за пацієнтом» матиме, за твердженням в.о. міністра, цілком реальне пояснення: заробітна плата сімейного лікаря напряму залежатиме від кількості пацієнтів, з якими він підписав угоди. Оскільки держава платитиме за кожного пацієнта, в кожного терапевта, сімейного лікаря чи педіатра буде від 1000 до 2500 пацієнтів. Згадана угода діятиме рік. Також лікар первинної ланки має мотивувати людину вести здоровий спосіб життя та регулярно приймати прописані ліки.

Фактично, за інфраструктуру відповідатиме влада на місцях, а держава платитиме лікарю за послуги, які він надасть пацієнту.

Також на часі створення єдиного реєстру пацієнтів, щоб особиста карта кожної людини мала електронний вигляд і належну допомогу можна було отримати у будь-якому куточку держави. Активніше варто впроваджувати в Україні і систему електронної черги, яка, до слова, уже функціонує у кількох закладах Хмельницького.

Крім того, Уляна Супрун розповіла колегам про проект з реімбурсації препаратів для лікування трьох нозологій – серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та астми. Вона підкреслила, що паралельно зі втіленням реформи первинної ланки, у Міністерстві не забувають і про екстрену медичну допомогу, адже важливо, щоб пацієнт провів для себе межу між невідкладним станом і повсякденною допомогою лікаря, щоб не викликати «швидку» безпідставно, до прикладу, через несуттєве підвищення температури внаслідок вакцинації. Усе це пацієнту має роз’яснити його сімейний лікар. Також в.о. Міністра додала, що на допомогу лікарям створять спеціальний колл-центр. Медики, які працюватимуть у телефонному режимі, допоможуть розібратися, чи потрібно викликати невідкладну допомогу.

Незабаром у Хмельницькому з’явиться сучасна диспетчерська система екстреної допомоги. Така Всеукраїнська єдина система допоможе вести статистику викликів, які надходять до «швидкої». Необхідне технічне обладнання для початку цієї роботи нададуть у Міністерстві охорони здоров’я.

- Сьогодні розмовляли про медичну реформу з громадянами Хмельниччини, - зауважує Уляна Супрун. - Мали багато зустрічей з місцевою громадою, сімейними лікарями. Відвідали військову лікарню. Дуже тішуся, що вдалося зустрітися зі студентами у Хмельницькому базовому медичному коледжі та послухати плани та бачення наших майбутніх медиків, фармацевтів, медсестер, фельдшерів.

Цього разу традиційний візит без попередження припав на Хмельницьку обласну поліклініку. Багато пацієнтів стояли в черзі до лікарів, тому я вкотре впевнилася, як важливо якомога швидше змінити систему запису на час прийому при реєстрації пацієнтів у поліклініці. Ми можемо набагато ефективніше працювати та економити час пацієнтів та лікарів.

Цього року ми впроваджуємо електронну систему реєстрації пацієнтів. Плануємо додати в єдиний електронний реєстр системи обміну медичною інформацією пацієнтів, медичних працівників та закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу.

Загалом я отримала позитивні враження від поїздки, почула багато ідей та пропозицій для того, як краще реалізовувати реформи на місцях.


Теги: візити, в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.