Перейти на мобільну версію сайту


05.02.2016

НА ЧЕРЗІ - СТАРОУШИЦЬКА

Сьогодні Кам’янець-Подільський район має три об’єднаних територіальних громади. Хто ж наступний у черзі на децентралізацію? Ймовірніше за все, цьогоріч крок до об’єднання першочергово має всі шанси зробити Староушицька селищна рада. Про це під час виїзного засідання обмовився голова районної ради Борис Бец.

Перспективний план, затверджений на рівні Кабінету міністрів України, передбачає об’єднання п’ятьох сільських рад та однієї селищної із центром у Старій Ушиці. Відтак найближчим часом злиття чекає на Староушицьку селищну, Грушківську, Чабанівську, Подільську, Крушанівську та Нефедівську сільські ради.

До складу об’єднаної громади увійдуть 13 населених пунктів, у тому числі одне село міського типу - це смт Стара Ушиця та 12 сіл - сс.Гораївка, Грушка, Рункошів, Каштанівка, Чабанівка, Липи, Гута-Чугорська, Лисківці, Подільське,Стара Ушиця Крушанівка, Нефедівці та Лучки.

Мінімальна відстань населених пунктів до адміністративного центру Стара Ушиця складе 5,1 км, максимальна – 22,2 км. Загальна площа Староушицької об’єднаної громади становитиме 22199,1 кв.км. За станом на 1 січня 2015 р. чисельність населення в об’єднаній громаді складає 7492 осіб, у тому числі дітей дошкільного віку - 426, шкільного віку – 703.
У перспективному плані майбутньої об’єднаної громади зазначено, що на її території зареєстровано 64 юридичні особи (відокремлені підрозділи) та 68 фізичних осіб-підприємців. У промисловості найбільшу питому вагу займають підприємства легкої промисловості, зокрема, у Старій Ушиці успішно функціонує швейна фабрика. Щодо сільського господарства, то 90% орієнтоване на рослинництво, 10% - на тваринництво. Варто зауважити, що й досі землі колишнього Староушицького радгоспу залишаються нерозпайованими, проте аграрії, що їх обробляють, працюють успішно. Загалом територія перспективна для розвитку сільського господарства. До прикладу, підприємство ТОВ «ВКФ «Агро-Еко ХХІ» чи не єдине в районі, що спеціалізується на селекції насіння. Розвитком вівчарства в регіоні займається ТОВ «Меріно-Україна».
Староушицька громада має розвинену інфраструктуру, торгівельні послуги надають 47 торгових точок, у тому числі 37 магазинів, 1 АЗС, 2 аптеки та 3 заклади громадського харчування.

На достатньому рівні перебуває і транспортне сполучення. Щоденно тут здійснюється 14 рейсів на 5 автобусних маршрутах. Усі населені пункти громади мають транспортне сполучення із м.Кам’янець-Подільський. Хоч до всіх сіл та селища є під’їздні дороги з твердим покриттям, проте воно потребує поточного ремонту.

Наразі на території, що планують об’єднати, функціонують 14 закладів охорони здоров'я, а саме - 11 фельдшерсько-акушерських пунктів; амбулаторія, поліклініка; Староушицька номерна лікарня та станція постійного базування швидкої допомоги. Є тут і 41 заклад освіти, зокрема, чотири загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, три загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів, сім дошкільних навчальних закладів, 27 закладів позашкільної освіти та шість закладів культури.

Про те, як пройде процес об’єднання громад, розповів Староушицький селищний голова Андрій Котульський.

- Сьогодні ми маємо певні підрахунки, на які в майбутньому може розраховувати об’єднана громада, - каже Андрій Петрович. - Якщо відштовхуватися від розрахунків 2015 року, то обсяг доходів загального фонду громади становитиме 15861,9 тис. грн, у тому числі доходи без урахування трансфертів з Державного бюджету – 2911,1 тис. грн; базова дотація – 2887,5 тис. грн; освітня субвенція – 8721,3 тис. грн; медична субвенція (первинний рівень) – 1342 тис. грн. Прогнозний обсяг видатків загального фонду громади становитиме 15078,5 тис. грн.

- Нині цілком зрозуміло, що адміністративний центр об’єднаної громади буде у Старій Ушиці, адже тут і більш розвинена інфраструктура, власне, колись це був центр цілого району. Який же розвиток матимуть віддалені від центру села?

- Спільно із сільскими головами та громадою ми будемо планувати, де розміщувати навчальні, медичні заклади тощо. Кожне село повинне розвиватися й працювати заради добробуту всієї громади.

- Андріє Петровичу, на якій стадії знаходиться процес об’єднання громад?

- До моєї каденції були надіслані листи-пропозиції в сусідні громади, поки що все перебуває на стадії підготовки й планування. Та, сподіваємося, не за горами час, коли усні домовленості будуть задекларовані в офіційних документах.

Теги: Стара Ушиця, децентралізація влади

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.