Перейти на мобільну версію сайту


03.11.2017

МИ БУДЕМО РОБИТИ ВСЕ, ЩОБ ВІДІРВАТИ ГОЛОВУ КОРУПЦІЙНІЙ ГІДРІ

гуромаПро роботу депутатської комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності Кам’янець-Подільської міської стоматологічної поліклініки та інші політичні перипетії сьогодні ми поговоримо з головою міської організації Радикальної партії Гуромою Анатолієм Степановичем.

– Анатолію Степановичу, що Вас спонукало ініціювати створення депутатської комісії з перевірки стоматологічної лікарні.

– Скажу відверто, що не можу терпіти свавілля чиновників та тих керівників, які залазять у кишеню до міського бюджету. Усе почалось з того, що виникли запитання, коли в сесійній залі, під час розгляду питання по розподілу коштів міського бюджету, відверто «проштовхували» виділення грошей на закупівлю вікон у стоматологічній лікарні. Начебто й справа добра. Проте закралися якісь сумніви. Тому я з групою депутатів вирішив перевірити, і ми завітали до стоматологічної поліклініки. І що ви думаєте, виявилося, що частина вікон, на які виділилися кошти з міського бюджету, вже давно замінені за власний кошт самими лікарями. На запитання, куди ж мають іти виділені бюджетні кошти, ніхто чіткої відповіді не міг дати.

Ми також поспілкувалися з самими лікарями. Те, що ми від них почули, мова іде про різного роду зловживання і системні побори й інші управлінські проблеми, не могло залишити мене як депутата міської ради байдужим.

– Відомо, що паралельно з депутатською комісією працює й комісія міської ради. Ви з нею взаємодіяли?

– Мені добре відомо про роботу комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності стоматологічної поліклініки, призначеної за розпорядженням міського голови. Скажу відверто, що для того, аби жодний факт з результату цієї перевірки ніде не зник, я фотографую кожен аркуш з їх висновку і наполягатиму на тому, щоб перевірка була максимально об’єктивною.

Користуючись нагодою, хочу звернутись до чиновників з міської ради, які здійснюють перевірку – приховати хоч один факт виявленого фінансового зловживання у вас не вийде, тому навіть не пробуйте. В іншому випадку ми будемо звертатися до відповідних органів, щоб вони надали правову оцінку вашим діям.

– Можете проінформувати про хоч якісь результати роботи депутатської комісії.

– З результатами роботи комісії я ознайомлю громаду під час свого звіту. Сьогодні можу навести лише деякі факти виявлених фінансових зловживань. До прикладу, було виявлено факт незаконно призначеної премії керівнику та головному бухгалтеру в загальній сумі майже 47 тис. гривень. Це при тому, що за результатами роботи в першій половині 2017 року поліклініка показувала збитки в загальній сумі близько 280 тис. гривень. Ви знаєте, в голову не влазить, що при збитках керівник і бухгалтер отримують премії. Питання, за що?

Проте це ще не найстрашніше. З більшості лікарів без будь-яких законних підстав знімалась заробітна плата. Підстава, на яку посилається керівник, це невиконання цими лікарями якихось планових фінансових показників. Через таку зухвалу поведінку керівника деякі лікарі недотримували, зауважу законно заробленої заробітної плати, до 2 тис. гривень у місяць. Більшість лікарів отримували інколи й із затримкою заробітну плату в сумі 2500-2700 гривень за місяць, а головний лікар отримував майже 14000 грн зарплати. Як на мене, то це ненормально.

Виявлено невідповідність обліку пацієнтів по тих звітах, які подавали лікарі, і тих, які проведені по касі. І ця різниця не в 100 і навіть не в 200 пацієнтів, а в майже 25 тисяч. Вдумайтеся в розбіжності у 25 тис. пацієнтів. Ці розбіжності ще більше лякають у поєднанні з виявленими порушеннями ведення каси. Тобто обігу готівки. З наданих документів не можна чітко встановити кількість пільгових пацієнтів. А я нагадую, що за пільгове лікування кошти перераховує міський бюджет. І тут в мене виникає питання, куди і кому ідуть готівкові кошти?

Фактично виявлені зловживання можна розглядати як складові корупційної схеми щодо розтрати коштів міського бюджету.

– Неодноразово наголошувалося, що зміна та реформи в стоматологічній поліклініці призвели до економії коштів міського бюджету. Що Ви думаєте з цього приводу?

– Ви знаєте, можливо, сама ідея такого реформування є правильною. Проте тут негативну роль відіграв зловісний людський фактор. Коли керувати цим процесом доручили тим, хто прагне змін лише там, де це приносить особисту вигоду. Це по-перше. А по-друге, нам на сесії куратор цієї сфери і профільний заступник міського голови заявив, що цього року стоматологічна поліклініка зекономила 4 млн бюджетних коштів. Я боюсь помилитись, проте за отриманими під час перевірки даними, жодної економії не має. Тому що, якщо в минулому році з міського бюджету було виділено 700 тис. гривень, то в цьому, за неповний рік уже майже 1 млн 700 тис. грн. Більше того, завдяки таким непрофесійним діям цього року місто ще й не отримало субвенцію з державного бюджету. То де ж тоді економія?

– Чи зустрічали Ви якийсь опір при роботі комісії?

– Не можу сказати, що були прямі перешкоди. Проте певні натяки, аби ми пом’якшили перевірку, були. Були й неодноразово. Мали місце і спроби тиску на колег-депутатів. Однак, запевняю всіх, що комісія відпрацює чесно й виведе всіх негідників на чисту воду.

– Чого Ви хочете досягти за результатами роботи комісії?

– Хочу запевнити всю громаду міста, що результатом роботи комісії будуть не розмови і не дискусії. Нікому не вдасться заговорити результати перевірки. Я, як голова цієї депутатської комісії, як керівник місцевої організації Радикальної партії і як громадянин буду наполягати на конкретних рішеннях. У тому числі й на тому, щоб отримані дані по фінансових махінаціях і службовому недбальстві, що призвели до розтрати коштів міського бюджету в особливо великих розмірах, були направленні до прокуратури, НАБУ, Національної поліції. Досить балаканини. Має, в решті-решт, хтось відповідати за корупційні схеми. Думаю, всі зі мною погодяться.

І ми будемо наполягати на тому, щоб відповідали всі – й організатори, й виконавці. Ми будемо робити все, щоб відірвати голову корупційній гідрі.

Прес служба партії.

Теги: комісія з перевірки фінансово-господарської діяльності, політичні перипетії

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.