Перейти на мобільну версію сайту


22.02.2019

«МУНІЦІПАЛЬНА НЯНЯ» В ДІЇ

няняЗ 1 січня 2019 року Урядом передбачено відшкодування вартості послуг за дитину до трьох років за так званою послугою «муніципальна няня». 

– Ця соціальна послуга дійшла і до нашого міста, – розповідає заступник начальника відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї Анна Медведик. – Муніціпальною нянею може стати будь-яка людина, яка є фізичною особою-підприємця (КВЕД 97.00, КВЕД 85.10), або юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років. За це няні будуть платити 1627 гривень.

Але чи вигідно буде комусь стати муніципальною нянею – це велике питання, адже з цієї суми людина має сплатити 820 грн ЄСВ, тобто половину заробітку слід буде віддати державі. Крім того, ця сума буде враховуватися в сукупний дохід няні, а це означає, що хтось не зможе отримати субсидії. Тож потрібно дуже добре подумати і порахувати, що вигідніше. Можливо, стати муніципальною нянею для власних онуків буде добре бабусям, які й без того доглядають своїх онуків і не мають потрібного стажу. Хоча знайдуться такі батьки, які скористаються цією послугою і ще доплачуватимуть няні із власної кишені.

Отже, щоб отримати послугу, потрібно укласти письмовий договір.

– Отримувач послуги подає управлінню соціального захисту населення у паперовому або електронній формі такі документи, - каже Анна Медведик – заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня», заяву про перерахування коштів із зазначенням банківського рахунка, копію договору між отримувачем послуги та муніципальною нянею, щомісяця – документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні (чек чи виписка з банківського рахунку).

До заяви додаються копії: свідоцтва про народження дитини; паспорта отримувача компенсації послуги з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації; документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства); документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача компенсації послуги.

Отримувач послуги «муніципальна няня» зобов’язаний: щомісяця до 5 числа подати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату послуги «муніципальна няня» муніципальній няні; впродовж одного робочого дня інформувати про розірвання договору або про інші обставини, що можуть вплинути на надання цієї послуги. У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують оплату муніципальній няні, виплата компенсації послуги припиняється.

Компенсація послуги виплачується отримувачу послуги шляхом перерахування коштів структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на рахунок в установі банку, зазначений у заяві отримувачем послуги до 10 числа місяця, наступного за місяцем, у якому надійшли документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні.

Виплата раніше призначеної компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється у разі, коли отримувачем послуги було приховано або навмисно подано недостовірні відомості, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, – з місяця, в якому виявлено порушення; у разі переїзду отримувача послуги «муніципальна няня» до іншої адміністративно-територіальної одиниці і виникнення обставин, що унеможливлюють виплату компенсації послуги (розірвання договору, смерть отримувача послуг, смерть дитини, припинення діяльності фізичної особи – підприємця,— з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулися зміни; за заявою отримувача послуги – з місяця, наступного за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

У разі одержання надміру виплачених коштів під час виплати компенсації послуги «муніципальна няня» отримувач послуги повинен відшкодувати місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення ці кошти за увесь період з моменту, коли він не мав права на їх отримання.

Одержання отримувачами послуги інших видів допомог не впливає на призначення та виплату компенсації послуги «муніципальна няня». Компенсація послуги «муніципальна няня» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються, відповідно до законодавства.


Теги: програма "Муніципальна няня"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.