Перейти на мобільну версію сайту


21.02.2020

МОЖУТЬ ЗНИКНУТИ 6 МІСТ І 16 СЕЛИЩ

децентралізаціяУряд пропонує зміни до визначення міст, селищ та сіл. Хочуть також збільшити розмір районів в областях. Хмельницький може залишитися без обласного статусу.

Ліквідація міст і селищ, збільшення районів та зміна статусу Хмельницького – все це може статися у разі прийняття нового законопроєкту. Документ вже зареєстрували у парламенті. Ним пропонують встановити нові визначення для міста, селища та села, зокрема критерії чисельності населення. Про все це ми розкажемо далі.

Нове місто, селище та село
Згідно з проєктом закону, місто повинно мати:

• щонайменше 20 тисяч осіб населення промислові та переробні підприємства,
• підприємства комунального господарства,
• житловий фонд розвинуту соціальну, комунальну і транспортну інфраструктуру

Також визначається, що селище повинно мати:
• від 5 до 20 тисяч мешканців соціальну,
• комунальну і транспортну інфраструктуру

Крім того вказано, що утворення та розвиток селища пов’язане з розташуванням на його території підприємств, залізничних вузлів, гідротехнічних, інших споруд і об’єктів.

Населені пункти вважаються селом, якщо мають менше 5 тисяч осіб постійного населення. Також у селі має бути соціальна, комунальна і транспортна інфраструктура.

На Хмельниччині є населені пункти, тип та чисельність яких не відповідають законопроєкту. Таким чином, стати селищами можуть шість міст. У разі прийняття проєкту в такому вигляді залишаться лише сім міст. Проте у документі чітко не вказано, чи будуть змінені існуючі статуси населених пунктів через невідповідність чисельності населення. Дані чисельності населення з сайту rada.info.

Також на Хмельниччині є чимало селищ міського типу, які не відповідають критеріям чисельності населення у законопроєкті. Вони у разі схвалення можуть стати селами. 

На Хмельниччині немає населених пунктів, які можуть за цими критеріями підвищити свій статус до селища чи міста. Крім того, законопроєктом впроваджується поняття «поселення». Це компактне місце проживання людей поза населеним пунктом, яке не має сталого складу населення та статусу населеного пункту.

Змінювати межі міста матиме право лише Верховна Рада. Для цього потрібне буде подання місцевої ради до Кабінету міністрів. Однак у прикінцевих положеннях сказано, що протягом першого року дії закону це можна буде робити без подання місцевої ради. А от селища та села зможуть змінювати свої межі самостійно, але за умови попереднього погодження з обласною державною адміністрацією.

Віднесення населеного пункту до іншої категорії відбуватиметься так:
• до категорії міст – потрібне подання місцевої ради, рішення готує Кабінет міністрів, приймає Верховна Рада
• до категорії сіл та селищ – потрібне подання місцевої ради, рішення приймає Кабінет міністрів

Але слід зазначити, що у прикінцевих положеннях є виключення. Протягом року після прийняття закону подання місцевих рад для зміни статусу буде не потрібне.

Хмельницький – не місто обласного підпорядкування.

Зараз Хмельницький має статус міста обласного підпорядкування. Такий статус є аналогічним району. У новому законопроєкті поняття «місто обласного підпорядкування» відсутнє. За задумом авторів, залишитися мають лише райони.

Нове визначення поняття «район»
Згідно із законопроєктом, район повинен мати не менше 150 тисяч осіб населення. Разом із тим допускається щонайменше 100 тисяч, якщо район розташований у гірській місцевості або має щільність населення меншу, ніж середня по області. При цьому розмір території району має бути більшим за середню площу району в області.

За даними головного управління статистики Хмельниччини, в області немає жодного району, який відповідає критерію населення. Однак у разі ліквідації міст обласного значення та приєднання їх до відповідних районів відповідати критерію чисельності можуть:

• Хмельницький район (разом із містом Хмельницький 326 551 мешканець)

• Кам’янець-Подільський район (разом із містом Кам’янець-Подільський 162 400 мешканців)

Створювати, змінювати межі та ліквідувати райони матиме право Верховна Рада України. Нагадаємо, що у листопаді 2019 року в Хмельницькому представили проєкти районного поділу Хмельницької області. Пропонувалося залишити від 3 до 5 районів замість сучасних 20.

Що буде з громадами
Законопроєктом не встановлено, якою може бути чисельність населення та площа громади. Проте вказано, що ці критерії може визначити Кабінет міністрів. Він зможе створювати, змінювати межі та ліквідувати громади.


Теги: нові села і селища

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.