Перейти на мобільну версію сайту


15.02.2013

МІСЬКИЙ ГОЛОВА НАГОРОДИТЬ ГАЗДУ

Постійно дивуюся, чому в селах люди прибирають не лише своє подвір’я, але й за його межами. У Кам’янці ж видно, де живе газда, а де - нехлюй. Дивно, але містяни звикли сидіти й чекати, коли хтось прийде й поприбирає, зробить благоустрій, влаштує квітник, або догляне за ним, прибере сходовий марш тощо. Не можна жити за прислів’ям «Моя хата скраю», бо в суспільстві повинен переважати закон гуртожитку. Ми всі в цьому місті живемо гуртом, то ж гуртом повинні й дбати про нього. Ні від кого не відпаде шматок, якщо він почистить біля своєї огорожі територію від бур’янів, згорне й винесе опале листя чи сміття.
Тішить те, що в Кам’янці все ж таки є небайдужі люди, які не чекають манни з неба у вигляді комунальних служб, а, засукавши рукави, беруться до праці. Цьогорічні снігопади показали, де живуть господарі. На жаль, виявилося, що їх дуже мало.
Коли місто засипало снігом, кам’янчани не поспішали братися за лопати. Олександр Детцель, що проживає на вул.Князів Кориатовичів, узявши в руки лопату, відкидав біля будинку сніг і через соцмережі закликав кам’янчан підтримати його починання. Але люди його не зрозуміли. Навіть звучали закиди на кшталт: «Навіщо це робити, коли в прибирання (1).JPGмісті є комунальні служби? Піаришся?». Не стояв осторонь проблем і Андрій Нестерук, мешканець вул.Укмергеська. Він дбає про відрізок дороги, якою доводиться ходити його родині та сусідам. Понад 50 метрів шляху защораз, як падає сніг, очищає молодий чоловік. Тут повз довжелезний будинок до дитячого садка проходить чимало людей. Хоч ніхто жодної лопати снігу не відкинув, проте в один голос кажуть, що приємно ходити розчищеною стежкою. Ще 15 метрів цієї ж вулиці постійно прибирає підприємець Якимчук, тож територія вздовж сервісного центру завжди має охайний вигляд. А от мешканка вул.Білановецька набережна Людмила Худик не в змозі організувати прибирання ділянки дороги приватного сектору й самотужки теж не може відкидати сніг з близько 200 метрів дороги, тому двічі цієї зими винаймала трактор і платила за це гроші, аби лише жителі Біланівки могли пройти та проїхати.
Цей список можна продовжувати і хочеться, щоб він лише поповнювався прізвищами небайдужих до проблем нашого міста людей.
Аби якось стимулювати кам’янчан міський голова Михайло Сімашкевич зініціював проведення конкурсу «Чисте місто». Ми всі, хочемо того чи ні, вже є конкурсантами. І лише від нас тепер залежить, чи зможе наш двір, під’їзд отримати приз від міського голови.
У першу чергу, відзачатимуть кращий благоустрій прибудинкової території. Адже, як відомо, зустрічають по одежі. Представники влади уважно слідкуватимуть, як кам’янчани дотримуються у власних дворах чистоти та порядку. Найбільш охайних стимулюватимуть, виділяючи їм кошти на нагальні потреби будинку чи двору.
Сьогодні потрібно змінювати підхід до розподілу коштів на різні ремонти. Чому не допомагати тим, хто дбає про те, що зроблено? Як, наприклад, це свого часу зробили мешканці одного з дворів на вул.Князів Коріатовичів. Міська влада виділила гроші на облаштування двору тротуарною плиткою, а її не вистачало на проходи до під’їздів, тож мешканці зібралися і облаштували так, як їм було потрібно. І тепер не лише самі дбають про чистоту прилеглої території, а й навчають дітей не псувати, не смітити, берегти.

Теги: Чисте місто, Михайло Сімашкевич

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.