Перейти на мобільну версію сайту


20.03.2020

МЕДИЦИНУ ПРОФІНАНСУВАЛИ. А ДЕРЖСЛУЖБОВЦІ ОТРИМАЮТЬ ЗАРПЛАТИ

сесія район17 березня засідання сорок третьої (позачергової) сесії районної ради VII скликання розпочалося з вручення відзнаки «За заслуги» Бугерчуку Валилю Васильовичу. Потім розпочався розгляд інших 13-ти питань порядку денного. 20 із 28 присутніх депутатів проголосували за припинення повноважень заступника голови районної ради Віктора Єрменчука. Розгляд цього питання під час роботи сесії напередодні був зумовлений підписами 13 депутатів з 6 політичних сил, які представляють депутатський корпус в районі. Водночас жодних аргументів щодо цього озвучено не було. Голосування відбулося згідно чинного законодавства таємним шляхом, швидко і оперативно. Наразі кандидатура на заміну вакантної посади заступника запропонована не була і є прерогативою голови районної ради. А звернення низки депутатів провести вибори заступника цього ж дня не були підтримані більшістю із загального складу присутніх. Тому вирішено провести їх на наступній сесії.

У зв’язку з виникненням необхідності захисту населення і медичного персоналу КП «Комунального підприємства «Кам’янець-Подільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» від гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019 –nCoV, депутатам було запропоновано виділити додаткові кошти до Програми підтримки цього закладу на 2018- 2020 рр, у сумі 202 тис.грн. на придбання масок, дезінфікуючих засобів, одноразових костюмів, термометрів, тестів на грип, бактеріоцидних ламп та іншого. Дане питання було одноголосно підтримано, хоча на думку більшості депутатів ця сума є дуже незначною, зважаючи на обсяги епідемії. Тому, депутатом Борисом Бецом було запропоновано взагалі всю програму, яка в загальному з бюджетами районними, сільськими, ОТГ та НСЗУ передбачає кошти в сумі 112 млн.813 тис.грн. збільшити на мільйон. Борис Борисович аргументував це тим, що програма все таки має декларативний характер, і, можливо, у використанні цих коштів не буде потреби. В іншому випадку – їх відшуковувати вже не буде потрібно, адже Програма їх передбачила. Його пропозицію підтримали теж більшість депутатів. Обговорюючи питання медицини та ситуації, яка склалася, депутат Ігор Гай запропонував виділити додаткові кошти у сумі 300 тис.грн. з районного бюджету на придбання апарату для штучної вентиляції легенів. Його детально обговорили під час внесення змін до районного бюджету на 2020 рік. Депутат Віталій Шевчук, який є головним лікарем ЦРЛ, зазначив, що якщо виділяти певну суму, то вона має бути набагато більшою у зв’язку з тим, що з кожним днем попит на цей медичний товар стрімко зростає. В результаті одноголосно вирішили передбачити на його придбання 500 тис.грн. При необхідності додаткові кошти на певний час перекинути з інших програм, які не потребують термінового їх використання.

Вдруге на розгляд депутатів було запропоновано підтримати Програму підтримки діяльності органів виконавчої влади на 2020 рік. Минулий раз депутатський корпус її не підтримав, хоча кошти на цю Програму передбачають: на заробітну плату, забезпечення енергоносіями та іншими послугами, зміцнення матеріально-технічної бази, вдосконалення робочого процесу, відрядження, забезпечення навчання та підвищення кваліфікації працівників та претензійно-позовну діяльність. Необхідна сума становить 2 млн.737 тис.грн. За словами начальника фінансового управління райдержадміністрації Олександра Федика, така ситуація склалася через те, що в попередньому році 2019 році не було враховано скорочення штатних одиниць виконавчого органу влади і відповідно додаткових виплат їм коштів у зв’язку з звільненням на початку 2020 року. На сьогодні працівники залишилися фактично без заробітної плати на цих три місяці, а з тими, що звільнилися ще не в повному обсязі розрахувалися. Також є заборгованість за оплату енергоносіїв, забезпечення інтернетом, що може повністю паралізувати фінансово-господарську життєдіяльність райдержадміністрації. Після тривалих політичних перебранок депутата Івана Громика і новопризначеного голови РДА Анатолія Бернашевського, який просив цю Програму підтримати, депутати проголосували «за».

За рахунок вільного залишку коштів у сумі 5 млн.382 тис. внесли зміни до районного бюджету на 2020 рік. Вони будуть направлені на виконання низки програм, таких як: відзначення знаменних подій у Кам’янець-Подільському районі на 2020 рік, «Діти Кам’янеччини», «Власний дім», органів підтримки діяльності органів діяльності виконавчої влади на 2020 рік, інші програми та видатки на повноцінне функціонування органів виконавчої та законодавчої гілки влади. А також: на заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, КНП «Кам’янець-Подільська районна лікарня», КНП «Староушицька районна лікарня №3, КНП «Орининська лікарня» №2 та КНП «ЦПМСД». Щодо номерних лікарень, то, не дивлячись на те, що з 1 квітня вони перестають фінансуватися з державного бюджету, а механізм подальшої їхньої роботи ще не визначений, потреба в господарській підтримці, хоча б корпусів є. Тому депутати фінансування на це підтримали. Як і питання передачі зі спільної власності територіальних громад сіл, селища Кам’янець-Подільського району в комунальну власність Жванецької сільської ради нежитлового приміщення (колишнє терапевтичне відділення №2 с.Жванець), з яким звернулася голова Жванецької ОТГ Тетяна Криворучко. З 1 лютого 2020 року воно закрите, тому саме приміщення Тетяна Володимирівна попросила взяти на баланс сільської ради. Уклавши в подальшому договір про надання медичних послуг, тут зможе працювати пункт надання екстреної медичної допомоги, що вкрай необхідно для цієї місцевості у зв’язку з широкою розгалуженістю населених пунктів ОТГ. Звернення підтримали як і затвердження складу комісії про передачу рухомого і нерухомого майна приміщення.

Інша ситуація склалася навколо передачі на баланс сільської ради амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с.Кам’янка, з якою звернувся сільський голова Юрій Волощук. Для підтримки цього рішення не вистачило одного голосу з незрозумілих причин. Кам’янська сільська рада доволі самодостатня, тим більше передача на баланс могла б зменшити навантаження на районний бюджет.

Вкотре було озвучено низку питань пов’язаних з приміщенням колишньої районної СЕС по вул.Шевченка, 49. І вкотре вони були не підтримані.

А от що стосується звернення Кам’я­нець-Подільської районної ради з приводу майбутнього продажу земель сільськогосподарського призначення, то цього разу, нарешті, голосів в підтримку вистачило. Напевно більшість дептатів все таки усвідомили важливість даного питання як і відміни постанови НКРЕКП про абонплату за транспортування газу. Минулої сесії для цього просто не вистачило кворуму.


Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.