Перейти на мобільну версію сайту


09.08.2019

МЕДИЧНО-КОМУНАЛЬНА СЕСІЯ

сесія6 серпня пройшло чергове засідання сесії міської ради, на яке було винесено близько 200 питань з яких 165 земельних.

Депутати взяли до уваги звіт КП «Муніципальна інспекція», яку перейменували з «Муніципальної поліції», щодо фінансово-господарської діяльності за І півріччя, а також затвердили «Правила благоустрою території міста».

Дебати розгорнулися навколо питання про скасування рішення 18 сесії міської ради від 27.07.2007 р. «Про затвердження положення про відшкодування збитків за забруднення довкілля та нанесення іншої екологічної шкоди на території міста». І тут виплило питання про наш захаращений Смотрицький каньйон, де три роки тому активісти заблокували його впорядкування, хоча кам’янчани хотіли, щоб там було наведено порядок. Але через чиїсь амбіції чи бажання нашкодити місту роботи були припинені через судові позови, і тому місто втратило аж три роки, доки йшли суди. Та пройшовши всі судові інстанції і вигравши Верховний суд, вже можна там проводити чистку. Тепер у каньйоні будуть вирубуватися ті хащі, які за три роки повиростали, прибиратися сміття та проводитиметься не будівництво, а відновлення. Адже та територія колись була обжита, там була човникова станція, і містяни могли відпочивати. Наразі там захаращено, водяться гадюки і непролазні хащі.

– Каньйону 240 тисяч років і замість того, щоб його наповнювати водою, наповнювали популізмом, – зазначив заступник міського голови Сергій Бабій. – Коли звіявся вітер, сміття піднялося і загальмувало роботи. Але нині потрібно створити наглядову раду, підвести правову базу та визначити межі каньйону.

Депутат Михайло Посітко поцікавився, чи планується передача каньйону приватній особі. На це Сергій Віталійович повідомив, що коли влада намагалася вивезти звідтіля залишки гальванічного цеху, які складувалися за 15 метрів від річки, активісти не дали це зробити. Вони й досі там і невідомо хто їх прибиратиме?

Про цю проблему говорити можна довго, але вже терміново громаді потрібно визначитися і зробити все, аби туристу було цікаво в нашому місті. Тим більше, що місту приватний підприємець Олександр Ковальський представив інвестиційний проект Смотрицького каньйону.

Міський голова Михайло Сімашкевич повідомив, що нарешті виділені гроші з державного бюджету на нашу об’їзну дорогу. Але депутат Валерій Слободян попросив, аби хоча б наразі її грейдером вирівняли, бо ж проїхати взагалі неможливо по Привокзальній.

Розглядалося також питання передачі амбулаторії на вул.Князів Коріатовичів, 25/14 до комунальної власності міста. І тут же виникло питання щодо результатів службового розслідування винних у банкрутстві стоматполіклініки та її шалених боргів. До речі, на її утримання просять ще додаткових грошей. Але депутат Анатолій Гурома обурився, мовляв, чому платники податків мають платити за стоматологів. Але на цьому медична тема не закінчилася, депутат Микола Розбам висловив своє невдоволення з приводу того, що пацієнтам не можуть в лікарні зробити МРТ безкоштовно. Нещодавно його знайомий потрапив у лікарню з інсультом і йому потрібно було зробити МРТ, але його не зробили і він помер. Микола Миколайович зазначив, що стан медицини в місті жахливий. Секретар ради і лікар Дмитро Васильянов пояснив присутнім, що непроведення МРТ не є причиною смерті і коли є критичні випадки й ця процедура конче потрібна, то ще жодного разу головний лікар «Грааль життя» Олег Довгань не відмовив на прохання лікарів лікарні. Не витримав і депутат Микола Шуханов, він пояснив чому такий стан і коли наша медицина обернеться до людей обличчям.

– Коли запрацює страхова медицина, от тоді й буде порядок, – зазначив Микола Макарович. – Але цей закон роками мусолиться у Верховній Раді. То про нього говорять, то під сукно кладуть, то знову повертаються. Але медичне страхування повинно бути і вже тоді потрібно буде питати з медиків. А нині що? Чим працювати і за що? 

Це дійсно так, бюджет міста не може повністю забезпечити медицину міста, але є ще й інші проблеми – це професіоналізм керівників структурних підрозділів та самих лікарів, адже більшість просто відбуває свій робочий час і коли проходить перекваліфікацію, то її проходять заочно, а не в клінічних лікарнях та відбувши всі курсу від дзвінка до дзвінка. Курси підвищення кваліфікації нині не що інше, як додаткова відпустка. Більшість медиків просто відкупаються від перебування на заняттях.

Також було підняте питання медичного обслуговування в школах, як воно тепер буде проводитися. Як і коли медсестри надаватимуть школярам медичну допомогу, відповідно до різних нововведень. Головний лікар дитячої поліклініки Тетяна Очеретенко пояснила, як воно відбувалося і як буде, та запевнила, що школярі без медиків не залишаться і вони чітко виконують наказ МОЗ.

Депутат Анатолій Гурома з обуренням додав, що в медицині є гроші і потрібно провести моніторинг та віднайти кошти для закупівлі ліків. Міський голова погодився дати доручення виконкому провести ревізію коштів в медицині і забезпечити людей найнеобхіднішим.

Далі депутат Валерій Слободян зачитав звернення до Кабміну, Мінрегіонбуду щодо нових ДБН і, зокрема, пункту «Газопостачання». А також звернення до Президента України щодо відміни грошового виділення політичним партіям, які здолали 2-відсотковий бар’єр.

– Партії не повинні фінансуватися державою, як і церква, – каже Валерій Анатолійович. – Є членські внески і за них партійці мають існувати. Раніше, як комуністи платили внески і все. А тут винаймай за наші податки їм офіси. Більшовики збиралися на явочних квартирах. Краще б за ці мільйони побудували клініку для онкохворих.

Але депутати від «Батьківщини» (Андрій Бойко), «Конкретних справ» (Олександр Чинчик) та «Рідне місто» (Василь Гаврилюк) вирішили не голосувати, а від «Свободи» (Геннадій Бенкендорф, Іван Микуляк, Михайло Посітко, Юрій Яриновський) та від «Батьківщини» (Микола Розбам, Олег Ткач, Анатолій Чистяков) просто утрималися і, не набравши потрібної кількості голосів, питання не пройшло.

Крик душі був у генерального директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука. Підприємство просить про виділення з міського бюджету грошей. Адже нині в місті може бути катастрофа – провалився колектор, який би мав мінятися планово, не дочікуючись аварії. Але грошей місто не має. Частину труб замінено, це робиться в жахливих умовах, бо постійно працюють стоки. Валерій Григорович звертається до керівників підприємств, установ і приватних підприємців, щоб КП допомогли у ліквідації цієї надзвичайної ситуації, бо на носі зима, а підприємству самому з такими величезними об’ємами робіт не впоратися. Його депутати почули і проголосували за виділення коштів. Але депутат Гурома обурився з приводу того, щойно десь покладуть плитку або заасфальтують, як Гордійчук риє. Так нещодавно перекопано плитку на перехресті Тімірязєва і Суворова, яку тільки вклали. І так по всьому місту. На що Валерій Григорович відповів, що спочатку потрібно прокладати підземні комунікації, а вже потім вкладати плитку. Щодо згаданого перехрестя, то в планах заміни теплотраси воно було відразу після Нового року, і він про це заявляв. Тому всі питання до УЖКГ.

– Ми надали план перекопів, але на це не зважили, – зазначив Валерій Гордійчук. – Ви асфальтуєте, а ми ззаду копаємо. Людей без тепла залишити не можна.

І дійсно, як це, дві комунальні структури не можуть спланувати свої дії? Для цього потрібно постійно тримати руку на пульсі і домовлятися. А щодо перехрестя, то його вже засипали, але на тротуар було складено землю, яка пішла в траншею, але вже два тижні ніхто не може прибрати той тротуар, і люди змушені місити болото. Тож приберіть землю з тротуару.

Депутати зарубали питання щодо будівництва сервісного центру для обслуговування споживачів «МТВЕ». Люди жаліються, що в жахливих умовах доводиться сплачувати комунальні послуги. Але депутати вирішили це питання довивчити. Депутат Михайло Посітко запропонував сервісний центр розмістити на другому поверсі, над відділенням «Ощадбанку», що на розі Грушевського і Князів Коріатовичів.

– Але це неможливо, – повідомив міський голова, – бо люди старшого віку та інваліди не в змозі підніматися на другий поверх. 

Обурився Михайло Володимирович і продовженням забудови території міської лікарні. Цього разу мова йшла про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі А.В.Співак. Мова йде про колишню пральню і міський морг. У тих приміщеннях вже повним ходом йдуть ремонтні роботи. Що там планують облаштувати – питання...

Земельні питання пройшли досить оперативно, хоча інколи виникали супе­речки.


Теги: сесія міської ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.