Перейти на мобільну версію сайту


01.06.2018

МЕДІАТЕКА В ГУМЕНЕЦЬКІЙ ШКОЛІ

медіатека-3Коли ви востаннє були в бібліотеці? Так, щоб без примусу – просто сходили, щоб відпочити, почитати цікаву літературу, знайти необхідну інформацію чи просто поспілкуватися з однолітками? Узагалі, чи може сьогодні в умовах появи нових інформаційних технологій вижити звичне друковане слово? Як живеться книгам у добу засилля Інтернету?

Відповіді на ці питання дізнавалися в Гуменецькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія», яким керує Ліна Пазюк.

З жовтня минулого року в навчальному закладі запрацювала медіатека – новий аналог бібліотеки, зручний, комфортний та інформаційно насичений.

– Раніше дітей не могли загнати в бібліотеку, а тепер – вигнати, – жартує з приводу появи нової освітянської студії завідувач бібліотекою Гуменецького НВК Лілія Розумовська.

медіатека-2– Узагалі, медіа­тека як проект створювалася для дітей з особливими потребами. Вона поділена на три зони – комп'ютерну, читацьку та психологічного розвантаження. Кожна з частин відділена спеціальними стелажами із книгами. В останній зоні з дітьми за потреби працюють психолог, реабілітолог; для них проводять зарядку, масаж, різні тренінги. Крім цього, маємо книгосховище, в якому і шкільної, і художньої літератури більше 6 тисяч книг. Чесно кажучи, медіатека настільки сподобалася дітлахам, що й дня немає, аби вона залишилася без відвідувачів. 

І справді, щойно ми потрапили в осучаснену бібліотеку, були надзвичайно вражені – в кожній із зон знаходилися діти. Зону психологічного розвантаження окупували наймолодші з пришкільного табору – для них вихователь в ігровій формі розповідала про природу рідного краю. Хтось із малечі примостився на зручному дивані, хтось у кріслах-лежаках. У комп'ютерній зоні хлопчаки мандрували інтернетною павутиною, вишукуючи нову інформацію. У зручній і затишній читацькій зоні примостилися ми. Відчуття якогось затишку – те, що супроводжувало увесь час, поки перебувала в медіатеці. Мимоволі спіймала себе на думці, нам би таку бібліотеку, в мої шкільні роки.

медіатека-1– Діти із задоволенням відвідують медіатеку, – долучається до розмови директор закладу Ліна Пазюк. – З обласного бюджету на її створення було виділено 200 тис. грн, які витратили на придбання меблів та комп'ютерної техніки. Ремонтні роботи виконували за кошти місцевого бюджету. Сьогодні заклад відвідують 56 дітей з різними нозологіями. Загалом у Гуменецькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» навчається 238 дітей – це зі врахуванням учнів початкових шкіл наших філій – Супрунковецької та Великозаліської.

До слова, нинішній вигляд медіатеки гуменецькі освітяни на чолі з начальником відділу освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради Лілією Срібняк спланували за власним дизайном – придумували, як виглядатимуть шафки та стелажі, якого кольору будуть стільці та крісла-пуфи. Кожна деталь продумана й, як то кажуть, зроблена з любов'ю.

На сьогодні Гуменецький НВК є першою і єдиною опорною школою, створеною в нашому районі серед об'єднаних територіальних громад. Зрештою, і медіатека – серед піонерів. 

У 2018 році кожен навчальний заклад в країні повинен мати медіатеку – ось таку зручну бібліотеку, в якій учням буде комфортно навчатися, пізнавати щось нове і просто з користю проводити час.

Теги: Гуменецький НВК, медіатека

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.