Перейти на мобільну версію сайту


26.01.2018

ЛЮДИ, ЯКИМИ ПИШАЄТЬСЯ НАШЕ МІСТО

РудьУ минулому залишився 2017 рік. Хто і як його прожив? Сьогодні хочеться, щоб ми згадали добрим словом людей, які на це заслуговують. Свого часу своєю невтомною працею, сумлінним відношенням до виконання професійних обов’язків, глибокою порядністю вони здобули глибоку повагу в жителів нашого міста та всього Подільського краю. З виходом на заслужений відпочинок вони продовжили свою працю на благо людей. Серед них хочеться в першу чергу назвати Анатолія Рудя, голову ветеранської організації ПДАТУ, доктора філософії в галузі технічних наук, професора, академіка МАНЕВ, завідувача кафедри сільськогосподарських машин і механізованих технологій ІТФ, заслуженого працівника освіти України, члена Національної спілки краєзнавців України. Добрих справ, зроблених Анатолієм Володимировичем, не перелічити. Він знає кожного ветерана і допомагає всім чим може.

Ось і ще один рік зустрічає у своєму житті голова ради ветеранів міста Леонтій Рогаль. Його добре знають не тільки в Кам’янці-Подільському. 23 серпня 2017 р. у Хмельницькому відбулося святкування Дня Державного Прапора України. 24 хорові колективи ветеранів війни та праці зі всієї області показували свої таланти. 650 хористів, підіймаючи в руках українські стяги, натхненно й урочисто виконали гімн України. Патріотичний захід продовжився виступами хорових колективів у рамках 9-го обласного фестивалю хорів ветеранів війни та праці. В урочистостях взяли участь і наші ветерани хору «Квітка на камені», яких представив Почесний ветеран України, голова ради ветеранів міста, член Хмельницької обласної ради та ради організації ветеранів України, кавалер почесної відзнаки «Честь і шана», полковник інженерних військ у відставці Леонтій Рогаль. У 1990 році хор брав участь в обласному огляді, де йому було присвоєно звання «народний», і отримав назву «Квітка на камені», яку запропонував художній керівник хору Олексій Кострикін. Це додало його учасникам наснаги, впевненості у власних силах. Тоді в хорі співали прекрасні солісти Іван Риба, Юрій Тітарєв, Євген Шабанов, Галина Бордюк, Фаїна Стрижак, подружжя Крупських, Світлана Петрова, Валентина Клюс, Віктор РогальКирилов, Галина Алієва, Люба Лубко, Людмила Кисельова, Ганна Козіцька, Станіслава Дзюба. У репертуарі хору вже було більше 50 пісень різних жанрів – військово-патріотичні, народні, ліричні, жартівливі. Особливою популярністю користувалися пісні «Дороги», «Хліб усьому голова», віночки українських народних пісень, «Амурські хвилі», «Смуглянка» та інші. На другому обласному огляді 1998 року в м.Волочиськ хор підтвердив звання «народного», а коли виконував пісню «Хліб усьому голова», то весь зал аплодував стоячи. Незмінним старостою хору «Квітка на камені» є Валентина Клюс, яка докладає чимало зусиль у справі успішної діяльності колективу. У ці святкові зимові дня особливо хочеться відмітити ветерана праці, солістку хору «Квітка на камені» Людмилу Кисельову, адже вона відзначає свій день народження. Багато років вона присвятила концертній діяльності. Ось як писали тоді у пресі про Людмилу Яківну: «Перед кожним концертом Людмила Кисельова хвилюється, мов дівча. Співає і танцює, бо має зроду веселу вдачу, звикла бути між людьми». Людмила Яківна не тільки гарно співала і танцювала, вона брала активну участь у громадському житті міста, збирала цікаві матеріали і розповідала про кращих людей нашого краю. Бажаємо Вам, шановна Людмило Яківно, міцного здоров’я, родинного затишку і щоб кожнен день приносив Вам тільки добрі новини.

герої-4Слова вдячності ветерани війни та праці висловлюють Почесному ветерану України, заступнику голови ради ветеранів міста, голові первинної організації ветеранів селища цукрового заводу, голові комітету ветеранів праці і дітей війни та ветерану праці Надії Підскоцькій. Вона є заслуженим працівником соціальної сфери України, депутатом Хмельницької обласної ради чотирьох скликань. За період своєї роботи створила систему соціального захисту населення, мережу соціальних установ для надання соціальних послуг ветеранам. За ініціативи Надії Костянтинівни в 1988 році було створено перше в області відділення соціального обслуговування ветеранів та пенсіонерів, яке стало фундаментом для створення ТЦСО «Надія». Спільно з головою ради ветеранів Шульгіним А.Є. стала ініціатором створення ТЦСО «Довголіття». Як депутат обласної ради Надія Костянтинівна наполегливо і послідовно відстоювала інтереси ветеранів області. Очолювала комісію обласної ради з питань праці та соціального захисту населення. У цей період було запроваджено багато обласних програм для ветеранів та інвалідів за місцем проживання. Надія Костянтинівна – людина доброї душі і серця, часто надавала і надає матеріальну допомогу і підтримку тим, хто її потребує, за що її велика вдячність від громади міста.

Надія Костянтинівна створила соціально-освітню послугу «Університет третього покоління», є його ректором, проводить велику просвітницьку роботу серед ветеранів праці та дітей війни. Сьогодні Університет живе насиченим життям. Початок нового року став щасливим для Надії Костянтинівни, адже в неї народилася правнучка.

СмолінськаСеред людей, про яких ми хочемо говорити, є директор ТЦСО (нсп) «Турбота» Валентина Солодковська. Сьогодні ми пишемо ці рядки не для гарного слова, ми пишемо і вітаємо людину, яка заслуговує на це. Те, що вона зробила і продовжує робити для людей, варте, щоб згадувати. Кам’янчанам не раз доводилося спостерігати, як вона у повсякденному житті – чи на роботі, чи просто на вулиці – як рідна дочка обніме, поцілує стареньку жінку, розпитає її про життя, про дітей, онуків, заспокоїть і підбадьорить добрим словом. Ми знаємо її як активного громадського діяча, чесну, порядну людину, високопрофесійного фахівця.

Добрі слова вдячності хочеться сказати і голові первинної ветеранської організації центрального мікрорайону міста Тетяні Смоленській. Ця яскрава, енергійна жінка проявила себе як талановитий організатор, здібний керівник, чуйна, працелюбна людина. До цього Тетяна Валентинівна більше 30 років пропрацювала в управлінні праці та соцзахисту населення завідувачем сектору по роботі з ветеранами та інвалідами. Її досвід, вміння працювати з людьми значно покращили роботу ветеранської організаціїї. До приміщення, де Тетяна Валентинівна працює, веде прийом, щодня, як струмочки стікаються до великої ріки, так і ветерани війни та праці, просто люди різного віку приходять за порадою, допомогою, підтримкою. До речі, Тетяна Смоленська в перших числах січня відмічала свій день народження, з чим ми її щиро вітає.

героїПри раді ветеранів міста створено Центр розвитку волонтерського руху «На шляху милосердя», який очолює Микола Ящук. Микола Андрійович – ветеран праці, заступник голови ради ветеранів міста, керівник Центру сприяння розвитку волонтерського руху в місті, досвідчений педагог-наствник з багаторічним стажем. Він є родоначальником багатьох ініціатив та добрих і важливих справ як на місцевому, так і на загальнодержавному рівнях. Як патріот, педагог-вихователь він проводить велику виховну, національно-патріотичну роботу серед молоді.

Найбільш активним волонтером у раді ветеранів міста є 91-річна Олександра Авраменко. У ПДАТУ (колишньому сільськогосподарському інституті) вона пропрацювала 36 років. У роки Другої світової війни проводила розвідку та носила партизанам продукти харчування. У 88 років вона згадала, як допомагала партизанам, фронту і почала допомагати нашим хлопцям, які перебувають у зоні проведення АТО. Вже багато разів жінка відправляла мішками продукти харчування (горіхи, сушені фрукти, варення, чаї) та молитви солдатам, щоб вони живими повернулися додому. Продукти Олександра Романівна купує за власні кошти, сама і носить сумки до пунктів збору.

герої-2Слова вдячності хочеться сказати і Віктору Роїку – голові первинної ветеранської організації кабельного заводу. Віктор Миколайович починав працювати на заводі рядовим робітником, душею і серцем полюбив своє підприємство і, вийшовши на пенсію, не залишив його. Він любить і глибоко поважає людей, постійно дбає про них. Віктор Миколайович – людина високої культури і порядності, тому кращої кандидатури на посаду голови ветеранської організації заводу годі було і шукати. За дорученням Леонтія Рогаля минулої осені від ради ветеранів міста Віктор Роїк брав активну участь у заготівлі та розвезенні картоплі ветеранам, про яких потурбувалися Володимир Мельниченко та Михайло Сімашкевич. У фермерських господарствах була відібрана картопля кращих сортів для наших ветеранів, за що вони щиро дякували. Ця приємна новина дійшла вже і до нашої столиці. Ось як оперативно відреагувала на це всеукраїнська газета «Голос України» №186 від 6 жовтня 2017 р.: «Понад п’ять років у Кам’янці-Подільському діє акція «Картопля малозабезпеченим». Цієї осені 118 родинам завезли більш як дві тонни бульби. Активну участь у цій акції беруть народний депутат Володимир Мельниченко та міський голова Михайло Сімашкевич».

Честь і хвала таким людям!

Анатолій БЕРНАДІН, керівник прес-центру ради ветеранів міста.


Теги: заслужені люди Подільского краю

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.