Перейти на мобільну версію сайту


12.05.2020

ЛЮДИ ЩАСЛИВІ – РИНОК ДІЄ

ринокВже тиждень як з дозволу виконкому розпочав свою роботу Центральний ринок. 30 квітня, відбулось засідання виконавчого комітету на якому затвердили рішення стосовно роботи ринків у місті. 

– Вирішуючи це питання, ми мали керуватися офіційним документом від Уряду. Наприкінці квітня Кабмін дозволив працювати продовольчим ринкам в умовах карантину, але при умові дотримання усіх протиепідемічних заходів, – зазначив міський голова Михайло Сімашкевич. – 1 травня відкрили продовольчі ринки. Вони працюватимуть з 8:00 до 16:00 щодня, окрім двох санітарних днів. Для оптового ринку «Династія» це понеділок та четвер. Для решти – понеділок і п’ятниця. Якщо впродовж тижня ситуація з коронавірусом буде стабільною, а робота продуктових ринків буде організована належно, то розглянемо і питання відкриття промислових. Також виконавчий комітет звільнив від орендної плати на час карантину кінотеатри «Юність» та «Дружба». Погодили для винесення на сесію проєкту рішення щодо збільшення граничного доходу для підприємців, які мають право перебувати на єдиному податку.

МОЗ встановило перелік обов'язкових вимог, які повинні виконуватися при роботі агропродовольчих ринків. Головний державний санітарний лікар України розробив і затвердив перелік вимог, а саме: наявність реєстрації агропродовольчого ринку як оператора ринку харчових продуктів; допуск працівників та відвідувачів на територію ринку виключно за наявності вдягнутої медичної маски (респіратора); проходження безконтактного температурного скринінгу; наявність на кожному вході (в'їзді) на територію ринку диспенсерів з антисептиком; кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не більше одного на 10 кв. м торговельної площі; відстань між місцями продавців – не менше трьох метрів, місця торгівлі мають бути обладнані захисними екранами між продавцями та покупцями (з плівки або пластику); проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торговельні місця в кінці кожного робочого дня; відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до ринку території; забезпечення постійного інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватися.

ринок-1На Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів покладено здійснення щоденних позапланових перевірок за дотриманням агропродовольчими ринками протиепідемічних вимог, а також обов'язкова присутність не менше двох інспекторів протягом всього часу його роботи.

«КЛЮЧ» моніторить роботу ринку. На роботу вийшло не так вже й багато підприємців. Напевне, працюють ті, в кого вже безвихідь. Серед працюючих є різні категорії. Одні, досить таки свідомі і виконали усі належні санітарні умови під час карантину: закрили плівкою робочі місця між продавцем і покупцем, озброїлися деззасобами, одягнули маски та рукавички. А також накрили плівкою продукти. Але є й така категорія, яка робить все аби як. Рукавички й маски наділи, шматком плівки, нібито закрили простір спілкування продавця і покупця. Напевне, ці люди й по життю так все роблять. Та нічого не зробиш, все залежить від свідомості, як одних так і інших. Законослухняні продавці, які люблять однаково ставляться і до покупця і до себе, ретельно підготувалися до процесу купівлі-продажу, інша категорія – не любить себе і плює на джерело доходу для себе ж, тобто на покупця. У цьому випадку вже головну роль має відіграти покупець, якщо він любить і шанує себе та своє оточення. І куплятиме він там, де підприємці шанобливо ставляться до нього. Інша категорія – «пофігісти», які й досі продовжують купувати домашній сир із землі на Коріатовичів. То що ж на це скажеш?!.

Ми нарікаємо на владу, на підприємців, на будь що, але не на себе. Але ж це ми з вами винні в недбалому ставленні до себе, бо ж дозволяємо своїми діями так до себе ставитися. Якщо, ви боїтеся і дбаєте про своє здоров’я і здоров’я близьких, то й будете дотримуватися санітарних норм.

Приємно було бачити, як окремі підприємці подбали про процес продажу свого товару. Вони, просто охайно обладнали свої робочі місця, до яких приємно підійти. Першим, до кого ми підійшли був підприємець Ігор Старенький, він торгує солодощами (цукерки, печиво). Він радий, що ринок відкрито і що він може провадити підприємницьку діяльність. Він, просто зразково, підготував своє робоче місце. Так, ще кілька торгівельних точок теж обладнали.

– Я просто, як і всі, зобов’язані дбати про свою безпеку та покупців, – розповідає Ігор Володимирович. – Я суворо слідкую за дотримання санітарно-гігієнічних правил та соціальної дистанції. Та попри все має бути свідомість людей і тоді все буде гаразд.

ринок-2Приємно вражена була й організацією роботи м’ясного павільйону «Династія». Тут усі продавці відгороджені від покупців стаціонарним екраном зі скла, причому одного зразка. На центральному ринку в м’ясному павільйоні теж продавці відгороджені від покупців захисною плівкою. Що ж МОЛОДЦІ!

Пані Світлана бідкалася, що через карантин вона втратила чимало для її родини коштів. Товар, яким вона торгує має маленький термін реалізації, а карантин затягнувся і вона влетіла на гроші. Таких пані Світлан чимало…

– У нас псуються продукти, нам потрібно заробляти гроші на утримання наших родин, – в один голос скаржаться підприємці. – Ми не в рівні умови поставлені з супермаркетами та магазинами, вони ж торгують і заробляють, а ми ні. Хоча на ринку – на відкритому повітрі з природною вентиляцією набагато безпечніше аніж в закритих приміщеннях. Тож погляньте, на ринку добре організовано робочий процес, усі в масках, біля торгових місць немає скупчення людей, а якщо кілька покупців підійде – зберігається дистанція. Окрім того, що у нас два санітарних дні, ми кожен біля свого робочого місця щоразу проводимо дезінфекцію. Бо ж кожен, потім йде додому в свою родину і повинна бути безпека.

– Люди щасливі, що ринок відкрили, – каже голова всеукраїнської профспілки торгівлі, громадського харчування та послуг м. Кам’янця-Подільського Людмила Боярська. – Тут дотримано усіх карантинних норм. Підприємці до відкриття підготувалися. Сидіти вдома вже було несили, адже за оренду, за комунальні послуги та охорону все одно потрібно було платити. А держава про підприємців не подбала, хоча їх на два місяці звільнили від ЄСВ, але є ще й інші на них навантаження. Підприємці вже були на межі і готові були до радикальних заходів. Хочемо підтримки від вищої влади, хоча б для малаго та середнього підприємництва.

Є ще й мілкі проблеми, які ми самі не можемо подолати. Це циганське свавілля. Вони дедалі стають агресивнішими. На моїх очах, жінка купила яблука, а вони розірвали їй пакет і почали тими яблуками в неї кидати. І це в центрі міста…


Теги: карантин, ринок відкрито

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.