Перейти на мобільну версію сайту


21.09.2018

ЛІКАРІ ПЕРВИНКИ ВИЙДУТЬ НА СТАРТ

декларація_1Неодноразово до редакції зверталися читачі з проханням надрукувати результати підписання декларацій між пацієнтами і сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Через два тижні лікарі нашого міста нарешті зможуть отримувати «гроші, які йдуть за пацієнтом». На початок вересня майже 43 тисячі пацієнтів підписали декларації. 

Як повідомив керівник міського управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк, з 1 живтня первинна допомога нашого міста працюватиме з Національною службою здоров’я України, а це означає, що на обслуговування пацієнтів піде значно більше коштів.

– Ми закликаємо всіх, хто ще не підписав декларацію, не зволікати з вибором свого лікаря, бо вже є достатньо багато лікарів, які набрали оптимальну кількість пацієнтів, – додав Юрій Васильович. – Фінансування для кожного лікаря буде індивідуальним і залежатиме від кількості підписаних декларацій та віку пацієнтів, яких він обслуговує. Гроші за тарифами Національної служби здоров’я України заклади (лікарі) будуть отримувати щомісячно. При цьому сума буде перераховуватися, відповідно до зростання кількості декларацій, які підписують пацієнти з лікарями.

декларація_2Нагадаємо, пацієнти почали підписувати декларації з лікарями з 2 квітня і до 1 січня мають визначитися, з яким лікарем вони укладуть угоду. Ймовірно, що з 1 січня 2019 року пацієнти, які не оберуть собі сімейного лікаря та не підпишуть з ним декларацію, сплачуватимуть за медичні послуги на первинному рівні за власний кошт. Але всі крапки над «і» розставить нарада в Міністерстві охорони здоров’я, яка має відбутися 2 жовтня. Адже на сьогодні ще немає механізму оплати за тих пацієнтів, які не уклали декларації. Хоча на початку року декларувалося те, якщо пацієнт не уклав декларацію із лікарем, він все ж матиме право отримати медичну допомогу у межах субвенції (240 гривень на рік, на відміну від 370 гривень, які заплановано виділяти на кожного пацієнта, який уклав декларацію з лікарем). Коли хворий звертатиметься до лікувально-профілактичного закладу, йому надаватиме медичну допомогу один із чергових лікарів. Пацієнт отримуватиме допомогу в порядку черги, адже лікарі, які уклали декларації з пацієнтами, насамперед надаватимуть послуги саме їм. Крім того, якщо пацієнт помилився з вибором лікаря, він має право двічі на рік переукласти декларацію з іншим лікарем первинки (див. табл.).

А вже з 2019 року Міністерство охорони здоров’я України планує розпочати проект із реформування вторинної та третинної медичної допомоги у рамках реформи фінансування системи охорони здоров’я в одній області – Полтавській.

– У 2019 році ми проводитимемо пілотний проект у Полтавській області, щоб подивитися, яка структура послуг, які лікарні, які послуги надають, щоб до 2020 року прийняти виважене рішення на основі об’єктивних даних, – повідомив заступник міністра Павло Ковтонюк. Зокрема, йдеться про формування пакета послуг стаціонару і тарифів, за якими лікарня буде забезпечена в наявних фінансових можливостях держави.  

За його словами, реалізація пілотного проекту буде передбачена в держбюджеті на 2019 рік. Порядок реалізації пілота буде затверджено постановою Кабміну після прийняття держбюджету. Він також нагадав, що у 2020 році в лікарнях (вторинна і третинна меддопомога) буде впроваджено новий механізм фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Ще одне нововведення планує в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Планується запровадження індивідуального ліцензування лікарів. Наразі система ще в розробці, але вже відомо, що абсолютно всім лікарям, які ведуть медичну практику, доведеться пройти обов’язкове навчання, а після – іспити, за результатами яких вони або отримають ліцензію, або будуть вимушені повернутися до інтернатури і повторно дійти до етапу отримання індивідуальної ліцензії лікаря.

Також планується впровадження в українську медицину протоколи лікування країн Європи, США та Канади, які базуються на доказовій медицині. У майбутньому вони мають повністю замінити старі уніфіковані протоколи. Ці два інструменти стануть основними у боротьбі з недобросовісними лікарями, які призначають пацієнтам лікарські засоби з недоведеною ефективністю.

Щодо мотивації лікарів, тобто стимулювання, то воно залежатиме від головного лікаря, а призначає його місцева влада.

– Саме від рішень цих людей залежить, у яких умовах та на яку зарплатню будуть працювати медичні працівники в тому чи іншому закладі. Дані вказують, що заклади, які подолали межу в 50% декларацій (від максимально можливих), вже отримують вдвічі більше фінансування на місяць. Ця «грошова подушка» дозволяє піднімати зарплати медикам, – стверджує Павло Ковтонюк. – Але не всі користуються «грошовою подушкою» ефективно. Фінансове планування залежить від головного лікаря, який поступово перетворюється на менеджера, який має ефективно користуватись ресурсами медзакладу, для того, щоб заклад існував та якісно надавав медичні послуги. Тому важлива і кадрова політика з боку місцевої влади. Вони повинні приймати на роботу ефективних головних лікарів, які можуть керувати великим штатом та не будуть забувати про фінансову мотивацію.

На відміну від того, як це сталося в нашому місті – лікарі, які ефективно попрацювали і до яких пішли пацієнти, не змогли скористатися такою можливістю, бо головний лікар ПМСД не спромоглася укласти угоди з Національною службою здоров’я. Таким чином, якщо всі ланки галузі працюватимуть ефективно, медики можуть розраховувати, що за короткий час зарплатня лікарів первинної ланки зросте.


Теги: лікарі первиники, декларації

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.