Перейти на мобільну версію сайту


01.09.2017

ЛІКАР, ЯКОМУ ДОВІРЯЮТЬ ДІТИ

округ«Добрий лікар «Айболить», він під деревом сидить...» – ці рядки з відомого віршика, напевне, читали всім діткам, які вередували чи боялися йти в лікарню. 

Добрим і терплячим – саме таким має бути лікар-педіатр. Таким є і наш співрозмовник, лікар першої категорії Тарас Хруставчук. Лікувати дітей Тарас Іванович мріяв з дитинства. Із трьох дітей лікарської родини лише він пішов батьківською стежкою.

– Батько – лікар-терапевт, – розповідає Тарас Іванович. – Я ж мріяв лікувати дітей. Мені з ними легше спілкуватися. Хоч немовлята, на відміну від дорослих, і не пояснять, що саме болить. Деколи, перш ніж обстежити, доводиться і погратися з дитиною, і пожартувати, аби вона довірилася. 

Між обстеженням та лікуванням дорослої людини і маленької дитини є велика різниця. Дитячий організм має свої особливості перебігу захворювань, і це варто враховувати при лікуванні.

– Напевне, цукерки в кишені завжди маєте?

– Маю (сміється). Педіатром не кожен зможе бути, треба терплячість мати, а головне – любити свою роботу і маленьких пацієнтів. Ми лікуємо дітей від 1 місяця й до 18 років. Багато приїздять на обстеження з інших міст, районів, навіть областей, чимало пацієнтів маємо з сусідньої Чемеровеччини. Нині переважно спрацьовує тенденція, коли люди звертаються до конкретного лікаря, якого знають багато років і довіряють, чи чують про нього схвальні відгуки та рекомендації.

– Тарасе Івановичу, з якими проблемами найчастіше звертаються до педіатра?

– Серед найбільш поширених дитячих хвороб – бронхіт, пневмонія, ангіна, пієлонефрит, алергічні висипи. У підлітковому віці частими бувають звернення з хронічним гастритом, виразковими хворобами. Молодшає таке захворювання, як цукровий діабет. Із цим діагнозом навіть звертаються батьки з немовлятами до року. Влітку збільшується кількість кишкових, інфекційних захворювань. Взимку взагалі виникає бажання розширити відділення, бо кількість так званих «зимових» хвороб, ускладнень після ГРВІ, різко зростає.

Загалом педіатричне відділення ЦРЛ надає спеціалізовану медичну допомогу дітям з захворюваннями органів сечовидільної системи, шлунково-кишкового тракту, захворюваннями органів дихання, серцево-судинної системи, ендокринної системи, алергопатологією та ін.

– На яку кількість хворих розраховане дитяче відділення Центральної районної лікарні?

– На 40 дітей, які можуть перебувати в стаціонарі. Та нині в дитлахів немає такої самостійності, яка була раніше. Якщо до 6 років колись діти лягали в лікарню з кимось із батьків, то тепер і в підлітковому віці не хочуть залишатися самі в медзакладі.

– Одразу після пологового будинку раз у місяць протягом року малюка оглядає дитячий лікар. Наскільки потрібен такий систематичний огляд?

– Це проводиться з профілактичною метою, аби можна було на ранньому етапі виявити будь-яку вроджену патологію чи недопустити її появи, попередити відставання чи затримку розвитку. Лікар, якому довіряють, обов’язково знає всі особливості етапів розвитку дитини, норми клінічних показників, залежно від віку. Педіатр завжди повинен пояснити батькам, що відбувається з їхньою дитиною. Він не тільки лікує, але й розповідає, що потрібно робити, щоб дитина росла здоровою.

Часто бувають ситуації, коли батьки починають самостійно лікувати дітей, і до лікаря звертаються вже тоді, коли потрібна стаціонарна допомога, хоча, якби вчасно зреагували, можна було би обмежитися амбулаторним обстеженням. Тож не варто дотягувати чи сподіватися, що все якось минеться. Краще звернутися завчасно, хай навіть звернення деколи буде невиправдане, але безпечніше буде перестрахуватися. Температура, дратівливість, свербіж, висипання, поганий апетит, нудота, болі, запах з рота – це ті симптоми, при яких слід звернутися до педіатра позапланово.

– Тарасе Івановичу, довгий час чимало дискусій точаться навколо питання щеплення – потрібне воно чи ні. Ваша думка з цього приводу яка?

– Дуже часто батьки запитують, чи варто робити дітям профілактичні щеплення? Чи не краще дати малюкові перехворіти дитячими інфекційними хворобами, такими як кір, кашлюк та інші, адже в дорослих ці хвороби протікають набагато важче. Переконаний, що щеплення потрібні, й під контролем педіатра. Саме лікарі стаціонарів найчастіше спостерігають реакції або захворювання, що виникають після введення вакцин. Певний час щеплень не робили через відсутність вакцин, хоч цим питанням повсякчас спекулюють у верхах. Ми маємо спеціальний календар щеплень, якого рекомендую дотримуватися батькам, котрі дбають про здоров’я своїх дітей.

– Чи забезпечене дитяче відділення Центральної районної лікарні необхідним обладнанням?

– Так, діє фізіотерапевтичний кабінет, де є небулайзер (інгалятор), електрофорез, УВЧ-апарат. З дітками працюють масажисти. Кілька років тому запрацювала реабілітаційна палата, де проходять реабілітацію діти із захворюваннями опорно-руховоно апарата, ДЦП. Для них встановлено батут, доріжку, басейн зі спеціальними кульками тощо. Діткам призначається індивідуальний курс лікування, який вони проходять під пильним наглядом медиків ЦРЛ. Також маємо палату інтенсивної терапії.

На сьогоднішній день повноцінно здорових людей вкрай мало. Існує думка, що близько 75% хвороб у дорослих є наслідком умов життя та здоров’я в дитячі та молоді роки. Аби уникнути подібних проблем у дорослому житті, батькам насамперед необхідно стежити за станом здоров’я, поведінкою, активністю своїх дітей, а при найменших зауваженнях звертатись до фахівця.

З дос’є «КлюЧа».
Тарас Хруставчук народився 4 жовтня 1982 р. у м.Львів. Після закінчення школи, 1999-2005 рр. – навчався у Львівському національному медичному університеті за спеціальністю «Педіатрія». 2005-2007 рр. – навчання в інтернатурі Тернопільського державного медичного університету ім.Горбачевського. З 2007 р. працює педіатром у поліклініці ЦРЛ та в амбулаторії загально практики – сімейної медицини с.Довжок. З лютого 2008 р. – лікар-ординатор педіатричного відділення Цент­ральної районної лікарні.
Одружений. Разом з дружиною виховують двох дітей.

Теги: госпітальний округ, лікар-педіатр ЦРЛ Тарас Хруставчук

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.