Перейти на мобільну версію сайту


24.02.2017

КВЕСТ «ЛІТЕРАТУРНА СПАДЩИНА КАМ’ЯНЦЯ»-5

Триває квест «Літературна спадщина Кам’янця» від Літературної зали Галереї мистецтв Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та газети «КлюЧ».
Детальні умови участі шукайте у номері газети «КлюЧ» від 20 січня (№2 (257), с.6) та у офіційній групі Літературної зали у соціальній мережі «Facebook»: www.facebook.com/groups/litzala. Також звертайтесь на електронну скриньку galleryofart.kpdimz@gmail.com.

Троє кращих знавців літературної спадщини нашого міста отримають дипломи переможців, безкоштовні квитки на трьох осіб у Галерею мистецтв, передплату на газету «КлюЧ» та літературні новинки від сучасних українських авторів із автографами.

квестВІДПОВІДЬ НА ЗАВДАННЯ №5
Міська криниця або Вірменська криниця (Вірменський колодязь). 1638 року польський король Владислав IV Ваза розпорядився збудувати криницю, яку за його наказом мешканці Кам’янця-Подільського видовбали в суцільній скелі. Глибина колодязя 40 метрів, діаметр шахти – 3 метри.
У підсумку ж отримали майже повне розчарування, адже вода в колодязі виявилася не придатною для вживання – солі, що вимиваються зі скелі, роблять її надто гіркою. Цей драматичний момент відома українська поетеса Наталя Кащук передала у вірші «Вірменська криниця»:
Гірка вода в криниці, ой, гірка!
А мріялось ж – місто напоїти.
І много літ каменяра рука
Завзято кайлувала
скельні плити
На площі коло ратуші. Ріка
В глибинному каньйоні жебоніла.
І паморозі сивина витка
На скроні майстру
упадала біло...

ЗАВДАННЯ №6
(1 бал)

КЛЮЧами до відгадки стануть підказки, наведені нижче.
Цей готель було зведено на місці будинку Ляховецьких, в якому мешкав відомий польський поет, коли навчався у повітовій школі в Кам’янці-Подільському (1812-1816).

Відповіді на ЗАВДАННЯ №6 приймаються до 27 лютого включно.


Теги: квест "Літературна спадщина"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.