Перейти на мобільну версію сайту


10.02.2017

КВЕСТ «ЛІТЕРАТУРНА СПАДЩИНА КАМ’ЯНЦЯ»-3

Триває квест «Літературна спадщина Кам’янця» від Літературної зали Галереї мистецтв Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та газети «КлюЧ».

Детальні умови участі шукайте у номері газети «КлюЧ» від 20 січня (№2 (257), с.6) та у офіційній групі Літературної зали у соціальній мережі «Facebook»: www.facebook.com/groups/litzala. Також звертайтеся на електронну скриньку galleryofart.kpdimz@gmail.com.

Троє кращих знавців літературної спадщини нашого міста отримають дипломи переможців, безкоштовні квитки на трьох осіб у Галерею мистецтв, передплату на газету «КлюЧ» та літературні новинки від сучасних українських авторів із автографами.

квестВІДПОВІДЬ НА ЗАВДАННЯ №3
ВІДПОВІДІ НА КРОСВОРД. По горизонталі: 1. Мадич. 3. Боднар. 4. Введенська. По вертикалі: 2. Червоний. 5. Ситнік.
КЛЮЧ: Червоний ткач.

ОБ’ЄКТ №1: Галерея мистецтв художнього відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, розташована у старовинному будинку, зведення якого розпочалося у 1789-1790 рр. Будинок призначався для греко-католицької капітули та семінарії. Однак, у 1793 році, коли Кам’янець-Подільський стає губернським центром, приміщення почало використовуватись для зібрань подільського дворянства. Згодом для зборів знайшли інше місце, а будинок у 1798 році передано в трьохрічну оренду Антону Змієвському під власний театр. У 1805 році відкрито навчальний корпус православної духовної семінарії, яка знаходилася тут до 1865 pоку. У ній, зокрема, навчалися українські письменники Степан Руданський та Анатолій Свидницький. Після того, як духовну семінарію було перенесено на Новий план, у будинку розмістилося чоловіче духовне училище. У 1915 році – музей історико-археологічного товариства. У 1928-1932 рр. – Палац піонерів, а після Великої Вітчизняної війни – ткацька фабрика «Червоний ткач». З 1976 по 1982 pp. кам’янецькі реставратори займалися відновленням архітектурної пам’ятки і вона постала в своєму первозданному вигляді. А у лютому 1982 р. в її приміщенні відкрито першу в Хмельницькій області Картинну галерею.

ОБ’ЄКТ №2. Адміністративний корпус Кам’янець-Подільського державного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». Колишній будинок Руського магістрату, який у свій час був центром для української громади Кам’янця. Тут розглядали справи громади, чинили правосуддя, приймали гостей. Але тривало це недовго – всього 12 років: 1670 р. польський сейм ухвалив рішення розпустити Руський магістрат та приєднати руську громаду до польської. Будинок магістрату став власністю Іоанно-Предтеченської церкви. На початку XIX століття його пристосували для гуртожитку учнів православної духовної семінарії, з 1865 року тут жили учні духовного училища. У довоєнні роки в ньому містилися районні установи, в післявоєнний період – правління промислової артілі «Червоний ткач» і контора бавовняної фабрики.

ЗАВДАННЯ №4
(3 бали)

Наведені нижче підказки – КЛЮЧі, що приведуть вас до потрібного об’єкту.

У цій старовинній будівлі автор знаменитого чотирьохтомника працював військовим лікарем. У той час тут розміщувався військовий шпиталь, в якому відомий природознавець боровся з епідемією маха-марі.

Відповіді на ЗАВДАННЯ №4 приймаються до 13 лютого включно.


Теги: квест "Літературна спадщина"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.