Перейти на мобільну версію сайту


01.01.2016

КОЗА СТРИБАЛА, СТРАЙКУВАЛА Й РЕФОРМУВАЛА

Добігає до завершення 2015 рік. Упродовж минулих 12 місяців ми житили в році Кози, або ж Вівці. Коза наївна, довірлива, але водночас і вперта, тому протягом року складніше було вирішувати суперечки і конфлікти, що виникали. Разом з цим, Коза миролюбна, і якщо їй догоджати, можна швидко домовитись.
Як жила Кам’янеччина та кам’янчани читайте у підсумковому дайджесті.

УКРАЇНСЬКІ ГЕРОЇ


Не один раз над містом і районом линула пісня «Пливе кача...». Кам’янеччина, вмиваючись сльозами, прощалася зі своїми героями, які віддали життя за Україну.
22 лютого місто прощалося з героєм Валерієм Лізвінським, який загинув на сході. 28 лютого, у той час, коли в країні оголошено перемир’я, загинув кам’янчанин, 37-річний Микола Флерко, позивний «Танчик». 16 квітня Кам’янець підсумки-2015прощався із героїчно загиблим при обороні Донецького аеропорту кіборгом-кулеметником Русланом Коношенко, позивний «Поет». Ще одна трагічна звістка - третього травня, близько 16:00, під час виконання бойвого завдання поблизу с.Попасне Луганської області загинув водій-механік Аркадій Чухнов. Разом із побратимом підірвалися у БРДМ на фугасі. 14 липня загинув капітан Сергій Мелимука, позивний «Старий». Трагічна звістка чорним вороном залетіла в родину Гордійчуків з Довжка. При виконанні бойового завдання загинув 29-річний Микола Гордійчук відомий у місті під псевдонімом Nik Своєрідний, пластове ім’я «Гризун».
У звістку, що в зоні АТО загинув учасник бойових дій, військовий за контрактом, батько трьох дітей, мешканець села Голосків 40-річний Віталій Ремішевський родина й досі не вірить. А пройшов уже рік...
На марш скорботи заради простого українця, жителя с.Колодіївка Анатолія Короля, вийшла наприкінці серпня Італія. Італійці не могли повірити, що людина здатна була на такий героїчний вчинок.
29 серпня в передмісті Неаполя Кастелло ді Чістерна Анатолій, перебуваючи в супермаркеті разом із дворічною донечкою, вирішив зупинити нападників, які намагалися пограбувати касира. Від злочинців, які виявилися синами відомого мафіозі, отримав смерть від куль.

ПРОМИСЛОВІ ЗЛЕТИ


У 2015 році промисловість міста потихенько почала спинатися на ноги. На початку року на повну потужність, та ще й у дві зміни запрацювало ДП «НТК «Завод точної механіки». За словами його директора Валерія Солодковського, є сподівання, що люди працюватимуть і в три зміни. До початку 2015 року підприємству вдалося закрити всі платежі, розблокувати рахунки, отримати держзамовлення, закупити достатню кількість металу майже на рік. Своєю продукцією завод забезпечував потреби Міноборони і Нацгвардії. А вже до кінця року підприємство змінило керівника, ним став став Мирослав Халік, який до цього був генеральним директором ДП «Конструкторське бюро» Артиллерийське озброєння».
У 2015-му запрацював ТОВ «Кам’янець-Подільський м’ясокомбінат». Два роки знадобилося, аби провести широкомасштабну реконструкцію й обладнати підприємство виробничою лінією, яка відповідає сучасним стандартам.
Економічна нестабільність на якийсь час вибила з колії потужне підприємство ТОВ «Модуль-Україна», та в 2015-му ситуація стабілізувалася: виробничі потужності зросли вп'ятеро, адже вдалося підписати Меморандум про співпрацю з «Метінвест-СМЦ».
Для Кам’янця перспективу розвитку має і виробництво медичного устаткування: наразі підприємство «KAMMED» постачає продукцію в Грузію, Молдову, Азербайджан, Вірменію. До кінця року тут планують отримати сертифікат CE, який дасть можливість розширити ринок продажу.

АГРАРНИЙ НЕСПОКІЙ


Якщо у промисловості після тотального застою відчувалася піднесеність духом, то для агровиробників цей рік був підсумки-2015не одним із кращих. Першим чинником, що впливав на погіршений настій, стали погодні умови. Спекотне літо й засуха завдали серйозної шкоди урожаю.
Непереливки було й від шокуючої звістки про рейдерське захоплення земель у районі. Районні чиновники з певних причин вирішили не укладати договори оренди землі з місцевими агровиробниками, а передати їх невідомому аграрію з Чернівецької області. До кінця року на страйк проти рейдерського захоплення земель вийшли всі аграрії Хмельниччини під стіни обласної ради. Моментів для невдоволення у хліборобів чимало - це і недосконале законодавство, і податковий тягар, який намагаються на них навішати, і недобросовісна конкуренція з боку великих агрохолдингів.
4 грудня представники аграрного сектору, прихопивши сільськогосподарську техніку, з’їхалися під стіни ОДА, аби привернути увагу влади до нагальної проблеми. За словами аграріїв, ТОВ «Агрохолдинг 2012» намагається рейдерським шляхом захопити землі, що обробляють дрібні та середні фермери, пропонуючи селянам за їхню оренду більш вигідні умови.

ТОТАЛЬНЕ ЗДОРОЖЧАННЯ


Ціновий тягар, що впав на плечі українців ще в 204 році продовжував свою епопею й у 2015-му. Особливо кусючою стала ціна на газ після того, як кам’янчани отримали перші комунальні платіжки.
Не тішила ціна на хліб, адже була стабільно високою впродовж року. Спроби Антимонопольного комітету збити цінову температуру не принесли бажаного ефекту.
На початку року по всій країні почалася справжня транспортна епідемія. Через постійні стрибки курсу долара та підняття цін на товари й послуги, значно зросла вартість пального. Саме це стало основним аргументом, яким апелювали перевізники Кам’янця-Подільського, пропонуючи збільшити вартість проїзду на 1 грн. Попри суперечки, громадські обговорення та протести з обох боків кам’янецьким перевізникам таки вдалося відстояти своє й підняти вартість проїзду на 50 коп.
Хоч проїзд у комунальному транспорті був на гривню дешевшим, та цей факт не міг часто тішити через нерегулярність таких перевезень.

ПОТУГИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ


Упродовж року в місцевого самоврядування було дві ключові теми для обговорення: як вижити до кінця 2015-го чи, принаймні до жовтня, і з ким об’єднуватися, аби вберегти хоч якісь ресурси. Тема добровільного об’єднання громадян набула неабиякої актуальності після підписання Президентом Петром Порошенком відповідного Закону на початку березня. Закон спрямований на децентралізацію публічної влади, він регулює відносини, що виникають у підсумки-2015процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст.
Перший рішучий крок у напрямку децентралізації було зроблено 28 травня під час сесії обласної ради, коли народні обранці схвалили проект Перспективного плану формування територій громад Хмельницької області, за яким на території Хмельницької області планується утворення 54 спроможних об’єднаних територіальних громад, у тому числі - 13 міських, які об’єднують території міст та прилеглих до міст сільських рад, та 41 селищних та сільських об’єднаних громад. Цей план викликав хвилю обурення на місцевому рівні, адже за ним декілька поближніх сіл вливали в Кам’янець без їхньої згоди. У селах почалася активна робота - як результат - депутати обласної ради проголосували за утворення в Кам’янець-Подільському районі об’єднаних Гуменецької, Китайгородської та Колибаївської територіальних громад.
Декілька місяців напруженої роботи, і від сьогодні мапа Кам’янеччини має інше обличчя. Уже в січні 2016-го в Гуменецькій сільській раді відбудуться перші вибори старост. У новому фінансовому році об’єднані громади вступлять у прямі міжбюджетні відносини з державою і, ймовірно, дадуть поштовх для інших громад не зволікати та об’єднуватися.

ПОЛІТИЧНИЙ БОМОНД


Перед виборами до місцевих рад Хмельниччина отримала нового губернатора, 49-річного Михайла Загородного, якого 6 березня приїхав особисто представити Президент. Після виборів Михайло Васильович успішно обміняв крісло голови ОДА та більш стабільне - голови обласної ради. До речі, свого часу таку рокіровку успішно зробив політик Іван Гладуняк.
Нового очільника отримав і Кам’янець-Подільський район. 30 травня Президент призначив головою РДА Василя Сукача, який раніше обіймав посаду заступника міського голови. На відміну від свого колеги по владній вертикалі, Василю Олександровичу не судилося зайняти крісло голови райради, хоч усі шанси він мав.
Цієї каденції на крісло голови райради претендували троє - усі держслужбовці, мають управлінський досвід роботи - це Микола Жоган, який був головою районної ради 6-го скликання, Борис Бец, начальник відділу інфраструктури та ЖКГ РДА та Ігор Гай, начальник управління АПР РДА.
Температура в залі засідань різко злетіла, коли розпочалося голосування та підрахунок голосів. Перший тур приніс наступні результати: Борис Бец отримав 16 голосів підтримки від депутатів, Микола Жоган - 11, Ігор Гай - 4, не підтримали жодного кандидата - 3.
Відповідно до законодавства, голова районної ради має набрати 50% + 1 голос, тобто 19 голосів. Тож у другий тур вийшли Борис Бец та Микола Жоган. Результати: Борис Бец - 24 голоси, Микола Жоган - 7 голосів, не підтримали жодного кандидата - 3 голоси.
Отож, головою районної ради став Борис Бец.
Змінила обличчя й районна та міська рада, значно оновивши депутатський корпус.


ДВІЧІ ПЕРЕМОЖЕЦЬ

підсумки-20152015 рік виявився успішним для міського голови Михайла Сімашкевича. 21 березня Михайло Євстафійович отримав всеукраїнську премію «Людина року - 2014», обійшовши в конкурентній боротьбі двох номінантів своєї підгрупи - міських голів з м.Бровари та м.Одеса.
А 25 жовтня кам’янчани вдруге довірили йому крісло міського голови. До речі, за цей пост змагалися ще п’ятеро претендентів - Олег Федоров, Сергій Акимович, Вікторія Кохановська, Михайло Посітко та Олег Ткач. За Михайла Сімашкевича проголосувало 10929 осіб (47,5%).

МІЛІЦІЯ-ПОЛІЦІЯ


Дві букви в назві й купа галасу - поки що в такий спосіб можна охарактеризувати реформу правоохоронних структур, зокрема міліцейських. Точкою неповернення можна назвати березень місяць, коли область отримала нового міліцейського очільника Миколу Семенишина, який 31 березня зробив грандіозну ротацію, перепризначивши 14 керівників міськ- та райвідділів по всій області. Відтак Кам’янець отримав майора міліції Володимира Калашніка, який прибув із Херсонської області. Т.в.о. начальника райвідділу міліції покладено на підсумки-2015Василя Бродюка. Ігор Благун, який до цього часу очолював райвідділ міліції, призначений т.в.о. начальника Городоцького райвідділу міліції, а вже екс-очільника міськвідділу Віталія Козярука відправили керувати Волочиським райвідділом міліції.
Та рокіровкою справа не закінчилася. Протягом року кам’янецькі правоохоронці пройшли низку випробувань ноу-хау, зокрема тут впровадили велопатруль, реанімували кінний патруль та презентували Львівський пілотний проект з реформування ОВС, за яким будуть впроваджені групи швидкого реагування (ГШР).
7 листопада міліція припинила своє існування, поступившись поліції. Реформа викинула на вулицю не одного правоохоронця, на заміну яким прийшли нові патрульні. За запевненнями вищого керівництва, вони будуть чесними, незаангажованими й працюватимуть по-новому.
Щодо реформи в прокуратурі, то вона звелася до скорочення й об’єднання працівників. З кінця 2015 року
Кам’янець-Подільську місцеву прокуратуру, яка осбслуговує місто, район, Дунаївці та Нову Ушицю з їхніми районами очолює Віталій Гриньків.

«ОСВОБОЖДЕНИЕ» МАЗУРЧАКА


Світ побачила книга колишнього міського голови, заступника міністра з питань ЖКГ, заступника голови КМДА, голови Печерського району КМДА, нині першого заступника директора Асоціації міст України Олександра Мазурчака «Освобождение». Книга філософського спрямування, у якій викладені роздуми про життя,
видана у співавторстві Анни Ясної, Катерини Акіншиної та Наталі Усик.

ДЕРЖАВНА ЛОЖКА МЕДУ


У 2015-му українці отримали бланки на оформлення заяв та декларацій для отримання субсидій за новою, так званою «спрощеною» схемою. Щоб отримати субсидію, громадянину необхідно було заповнити декларацію про доходи, заяву про надання субсидії й подати ці два документи в органи соціального захисту. Якщо з’ясується, що доходів родини не вистачає на оплату житлово-комунальних послуг, субсидія буде нарахована.
Загалом до міського департаменту соціального захисту населення із заявами про оформлення субсидій звернулося більше семи тисяч громадян, до районного управління праці та соціального захисту населення - понад 2500 громадян.

НАРОДНІ ГУЛЯННЯ САЛЬМОНЕЛИ


Кожен шостий кам’янчанин у 2014 році «підчепив» інфекційну хворобу. Про це на початку 2015-го «КлюЧу» розповів головний лікар Кам’янець-Подільського міськрайонного управління Держсанепідслужби в Хмельницькій області Олег Керничний. За підрахунками СЕС, 2015 року в Кам’янці-Подільському на інфекційні кишкові захворювання захворіло 17576 мешканців, що майже вдвічі більше, як порівнювати з 2013 р. Було зареєстровано 31 випадок такого небезпечного захворювання як сальмонельоз (у 2013-му - 20).
Упродовж місяця люди купують яйця, навіть не здогадуючись, яку заразу несуть у дім!
17 червня в інфекційне відділення Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні потрапило дитинча з Нігина. При огляді лікарі встановили попередній діагноз «Гастроентероколіт». Для дітей зі слабким шлунково-кишковим трактом це доволі часте захворювання, тим паче в літній період. Тому особливого занепокоєння це звернення не викликало.
Та вже наступного дня, 18 червня, до маленького пацієнта приєдналося ще семеро нігинських діток з ідентичною клінікою захворювання. 19 червня інфекційне відділення поповнилося ще трьома малолітніми постраждалими. Загалом у відділення потрапило 11 вихованців однієї збірної групи Нігинського дошкільного навчального закладу та вихователька. Ще одна хвора дитина з тієї ж групи отримує лікування в інфекційному відділенні міської лікарні. Найменшому постраждалому - 1,8 місяців, найстаршому - 6 років. Лікарі діагностували в хворих сальмонельоз.

ЗАЛІСЬКА КРАПКА


55 років проіснувала Заліська спеціалізована школа-інтернат. Тут навчалися діти з вадами розумового та фізичного розвитку з усієї області. Система навчання і виховання дітей у школі була спрямована на здійснення комплексної реабілітації, з учнями проводилися спеціальні заняття.
Після невдалого керівництва заклад довели до ручки - кількість дітей нещадно скоротилася, й доцільність перебування інтернату поставили під величезний сумнів. Цілісний майновий комплекс, а це близько 14 га землі, трохи більше двох десятків учнів і стільки ж вчителів досить витратно утримувати за державні кошти, зважаючи на оптимізацію на всіх рівнях та децентралізацію.
20 серпня на сесії облради розглядали питання щодо передачі цього об’єкту в комунальну власність районної громади, проте народні обранці відклали це рішення до наступної каденці. Та новий склад облради ухвалив рішення про недоцільність утримання такого закладу і його закриття з можливим перепрофілюванням.

«СЛАВУТИНКА» Й «АНТЕЙ» НА ПІДЙОМІ


підсумки-2015Приклад школи-інтернат «Славутинка» - це приклад успішного керівництва директора Олени Козлової і вдалої організаційної роботи. У 2015-му школа-інтернат виграла спортивний майданчик від «Фонду братів Кличко». Таких майданчиків по Україні цьогоріч встановлено тільки 20, вони відповідають сучасним екологічним вимогам та вирізняються яскравим та стильним дизайном. А до кінця року школа приймала гостей з Німеччини, зокрема з дитячого будинку «Gundelfingen» у Санкт-Клара, задекларувавши намір тісної співпраці в 2016 році.
За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, серед понад 7 тисяч українських шкіл складено рейтинг 100 найкращих загальноосвітніх закладів за результатами ЗНО-2015 з української мови і літератури. У сотню найкращих увійшло найбільше навчальних закладів Києва (29), Львівської області (19) та Івано-Франківщини (6). Хмельницька область теж потрапила у список найкращої сотні. Вона представлена одним-єдиним закладом - Кам’янець-Подільським приватним НВК «Антей» (директор Інна Блажкова), який посів 99 місце (загалом в області понад 700 загальноосвітніх навчальних закладів).

ТРИ В ОДНОМУ


У місті пройшла реорганізація закладів професійної освіти. Відтепер «Кам'янець-Подільське вище професійне училище» та Кам'янець-Подільський професійно-художній ліцей будуть під однією юрисдикцією - їх приєднали до ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» та створили відокремлені структурні підрозділи Центру: спеціалізоване територіальне відокремлене відділення Промисловості та інформаційно-комунікаційних технологій (просп.Грушевського,43в); спеціалізоване територіальне відокремлене відділення Художніх професій, сфери послуг та харчових технологій (вул.Червоноармійська, 43); спеціалізоване територіальне відокремлене відділення Будівництва та автомобільного транспорту (просп.Грушевського, 2а); спеціалізоване територіальне відокремлене відділення Аграрних технологій (с.Зіньківці, вул.Підзамецька, 26). Очолив Центр Михайло Рущак.

ВІДКРИТТЯ РОКУ


27 лютого в місті відбулося відкриття одразу двох нових котелень, які працюють на твердому паливі. Одна з них знаходиться на території міської лікарні на вул.Матросова, 17, та опалює корпуси міської і районної лікарень, два пологових будинки, дитячу лікарні та санітарно-епідеміологічну станцію. А інша - на вул.Франка, 30, збудована для обігріву територіального центру «Довголіття».
Будівництво цих котелень є частиною пілотного проекту, який реалізовується на базі КП «Міськтепловоденергія». Його метою є відмова від використання для опалення природного газу і заміна на тверді види палива, зокрема солом’яні пелети. У планах комунальників міста відмовитися від використання газу на 80%.

КАТАСТРОФИ РОКУ


Посушливе літо добряче вдарило по екосистемі регіону. Зокрема, рівень води в Дністрі річко впав, а деякі мілкі річки можна було перейти вбрід, інші ж - висохли.
Одеська область і Молдова потерпають від посухи. У нас теж ситуація не дуже втішна. Щодоби рівень води у підсумки-2015середньому знижується на 5 сантиметрів. Загалом рівень води в Дністрі впав до десяти метрів, винісши на поверхню рештки затоплених сіл.
У пятницю 25 вересня, наприкінці робочого дня, згорів молочний павільйон, що на Центральному ринку та кіоски підприємців, які прилягають до будівлі павільйону. На щастя, пожежу вдалося ліквідувати й не допустити масового знищення інших кіосків на території ринку. Окрім значних збитків, постраждав вогнеборець, якому надали посильну допомогу від міста.

ВБИВСТВА РОКУ


На жаль, Коза не виправдала своє звання миролюбивої тварини, залишивши після себе декілька нерозкритих вбивств. 7 лютого у с.Островчани 27-річний молодик, перебуваючи в стані сильного алкогольного сп’яніння, вбив одиноку 86-річну жінку.
Жорстоке вбивство сталося в будинку на вул.Пушкінська. Молодик поглумився над жінкою, порізав її тіло, випотрошив нутрощі й викинув на смітник... Не встигло місто оговтатися від жорстого вбивства 26-річної жінки в гуртожитку на вул.Пушкінська, як на іншому боці Черемушок, в гуртожитку на вул.Північна, сталося ще одне. Близько 2-ої ночі, 20-річний молодик під час суперечки наніс своєму кривднику три ножових поранення в область серця.
12 серпня у парку відпочинку ім.Шевченка виявили труп 43-річної жінки. Оголене тіло, знайдене над самісіньким каньйоном, було прикрите подертим одягом потерпілої. По слідах було видно, що жінку до цього місця притягнули. 9 листопада невідомі до смерті побили 21-річного Влада Грицько. Поліція й досі шукає нелюдів.

СТРАЙК РОКУ


На початку 2015-го з’явилася інформація про те, що серед восьми об’єктів державної власності Хмельницької області, які Кабмін затвердив до приватизації в 2015 році, потрапило й два кам’янецьких - ПАТ «Кам’янець-Подільськсільмаш» (пакет акцій 30,979%) та ДП «Нігинський кар’єр».
Державне підприємство «Нігинський кар’єр» впродовж довгого часу штучно доводили до банкрутства. Як результат - працівники роками сиділи без роботи та зарплати, а підприємство обростало все новими й новими боргами. Натомість керівництво, яке так «вдало» вело справи, лишень багатіло.
Кілька років тому ситуацію вдалося кардинально змінити. Новий керівник підприємства Микола Ткач взявся за задачу, яка, здавалося, не може бути виконана. І «Нігинський кар’єр» ожив - працівники почали отримувати зарплату, заборгованість перестала рости, а від колишнього банкрутства не залишилося й сліду.
Та недовго тішилися промисловці, вже до кінця року профільне Міністерство замінить Ткача на Діденка, а люди від такої різкої несправедливості почнуть страйкувати. 25 грудня працівники кар’єру вдалися до перекриття автодороги державного значення. Та чи почують простих роботяг у владних кабінетах?

СПОРТИВНІ СТАРТИ


підсумки-2015У Кам’янці відроджується мотобол. 12 серпня на мотобольному стадіоні знову було людно, гучно звучали мотори мотоциклів і не дивно, адже проходив матч–реванш між командами «Поділля» та «Фортеця».
Кінець року мотоболісти зустрічали з оновленим складом команди та зі спонсорською допомогою від благодійного фонду «МіСт» ім.М.Савенка.
А 16 жовтня став до ладу новий об’єкт – спортивний комплекс «Епіцентр», аналогів якому в нашій країні поки що мало. Комплекс збудовано зусиллями торгової мережі «Епіцентр», яку очолює голова федерації важкої атлетики України Олександр Герега.
СК «Епіцентр» має два досить великі, просторі зали – тренувальний на 24 помости та зал для виступів зі змагальним помостом та глядацькими місцями. Комплекс оснащено обладнанням шведської фірми «Eleiko», яке використовується на олімпіадах та має чи не найкраще у світі поліуретанове покриття французького виробництва. Будівля має все необхідне для повного циклу підготовки важкоатлетів. Тут можна проживати, тренуватися, харчуватися та відновлюватися після тренувань.

ГРОМАДСЬКІ ПРОЕКТИ РОКУ


Упродовж майже двох тижнів у Кам’янець-Подільському районі за сприяння ГО «Самопоміч», підтримки відділу культури РДА та всіх, небайдужих до відновлення українських традицій, тривала акція «Подільський Великдень». За цей короткий проміжок часу майже півтисячі людей навчилися розмальовувати писанки, роботи на одноіменний конкурс «Подільський Великдень» подали близько 150 учасників.
21 травня, о 16:00, біля РЦКМ «Розмай», буде створено найдовший подільський орнамент. Саме в такий спосіб активісти та громадськість відзначили День вишиванки. Звідти святкова хода попрямувала до площі біля Ратуші, що в Старому місті. У День вишиванки Ратушу одягнули в найдовший рушник, розписаний усіма охочими.
Упродовж року митці К-ПНУ об’єдналися та втілили в життя серію майстер-класів, кошти від яких передавали для потреб військових, що перебувають у зоні АТО.

Теги: підсумки року, підсумки-2015

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.