Перейти на мобільну версію сайту


16.06.2017

КОРОЛІ В БІЛИХ ХАЛАТАХ

медикиЦього року медики відзначають професійне свято 18 червня. Зазвичай, воно відбувається в третю неділю червня. Це вони, люди в білих халатах, недосипають ночей, чатують над ліжками, щоб поставити хворого на ноги, це вони оберігають наше здоров’я від болячок.

Проте нині досить багато нарікань на медиків, але це мова не про наших – лікарів-офтальмологів. Маленькі кам’янчани без страху йдуть вирішувати свої проблеми з очима.

Представити їх ми попросили головного лікаря міської дитячої поліклініки Тетяну Очеретенко.

– У міській дитячій поліклініці працює три лікарі офтальмологи Альона Дацюк, Станіслав Гайченя та Ірина Шкурак, – розповідає головний лікар Тетяна Юхимівна. – І коли пацієнти запитують мене, до кого краще звернутися, я ображаюся, тому що кожен із них професіонал і особистість. Важкі для діагностики та лікування випадки вони обговорюють разом і доброзичливо ставлять один до одного, а головне – до пацієнтів. Коли дітей направляли в профільні офтальмологічні клініки України, то завжди попередні діагнози наших лікарів дитячої поліклініки підтверджувалися колегами. Я рада, що дитяча поліклініка може похвалитися справжніми лікарями. У переддень професійного свята щиро вітаю усіх колег, бажаю успіхів і здоров’я.

ПОВЕРТАЄ РІДІСТЬ ЗДОРОВОГО ПОГЛЯДУ

– Ніхто з моїх родичів ніколи не мав відношення до медицини, але я не перестаю цьому дивуватися, оскільки мені здається, що бажання лікувати закладено в мені генетично, – розповідає Альона Іванівна. – На остаточний вибір моєї професії вплинуло цікаве сусідство лікарів з хорошою репутацією, які чуйно ставилися до людей та завжди готові прийти на допомогу. З одного боку будинку, де мешкала моя сім’я, жила лікар-офтальмолог Галина Кішунова, з іншого – лікар-педіатр Віктор Якимець. Напевне, лікарське середовище з дитинства і вплинуло на вибір моєї професії. Я все поєднала і стала дитячим офтальмологом. 

Бажання бути справжнім лікарем було настільки сильним, що зі шкільної лави я наполягала на профільні предмети – біологію і хімію. Постійно брала участь в олімпіадах із цих предметів. Мені поталанило й з викладачами вишу, в якому я навчалася. Педагоги Буковинського державного медичного університету настільки вміло навчали лікарській справі, що хочеться все своє життя присвятити допомозі людям. Ми вивчали різні напрямки медицини. Але я обрала королеву хірургії – офтальмологію. Офтальмолог дивиться своїми очима в інші, щоб встановити діагноз. Я не змогла би назвати загальної патології, де не потрібна консультація офтальмолога.

Уже шість років Альона Іванівна працює лікарем офтальмологом міської дитячої поліклініки. Робота не обмежується підбором окулярів, зустрічаються і важкі патології, що призводять до інвалідизації. Вони дуже рідкісні. Вроджена катаракта, приміром, спостерігається раз на 10-15 тисяч новонароджених, а вроджена глаукома – на 15-20 тисяч новонароджених. Незважаючи на всю складність лікування важких діагнозів, основне гасло в роботі – повернути радість здорового погляду на життя.

ДОПОМАГАЄ БАЧИТИ СВІТ У БАРВАХ

Станіслав Іванович на ниві офтальмології уже 22 роки. 1994 року закінчив Івано-Франківську медичну академію. Проходив спеціалізацію за фахом «Офтальмологія» на базі офтальмологічних відділень Івано-Франківської обласної клінічної лікарні та Кам’янець-Подільської центральної райлікарні впродовж трьох років. З 2005 року працює в офтальмологічному кабінеті міської дитячої поліклініки. Про родину Гайченя можна сказати, що це вже династія, бо дружина працює сімейним лікарем, а донька – майбутній медик, навчається в медуніверситеті.

Станіслав Гайченя вважає покликанням життя збереження зору як Божого дару і робить усе, щоб допомогти бачити світ у всіх його яскравих барвах.

лікарі офтальмологиДАРУЄ МОЖЛИВІСТЬ БАЧИТИ СОНЦЕ

– Ще в дитинстві я сказала близьким мені людям, що обов’язково буду лікарем, – констатує Ірина Володимирівна. – Знаю, що це одна з найвідповідальніших професій, адже головне в житті людини – це здоров’я, 99% нашого щастя залежить від нього! Основи лікарської справи здобула в Буковинському державному медичному університеті. Студентські роки не були веселими, бо гризла граніт науки. Величезна кількість отримуваної інформації, нічні чергування в відділеннях обласної лікарні і радість від того, що лікарі дозволяють студентам асистувати. Підсвідомо оцінювала важливість отриманої професійної інформації, цінність людських і лікарських помилок. Спеціалізацію дорослої та дитячої офтальмології здобула на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. Вивчала секрети теоретичної офтальмології у провідних фахівців, з практичною познайомили лікарі міської поліклініки №1, за що я їм безмежно вдячна!

Із 2012 року працюю дитячим офтальмологом у міській дитячій поліклініці. Важко і часто неможливо боротись з вродженими вадами розвитку зорового аналізатора. Повірте, бачити дитя й знати, що серйозність його діагнозу не дасть лікарям шансів повернути зір – нічого страшнішого для лікаря бути не може!

Особисто буду боротися із дитячим слабобаченням стільки, скільки вистачить сил, адже в багатьох випадках можна не дати малюку стати інвалідом, кожна людина повинна бачити сонце!

Теги: День медичного працівника, офтальмологи дит.лікарні

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.