Перейти на мобільну версію сайту


19.05.2017

КОЛОДУ ПЕРЕТАСУВАЛИ, КОНФЛІКТ ОГОЛИЛИ

сесіяЗаблокована трибуна й звинувачення в непрофесійності - саме так почалася вчора 15-та сесія районної ради 7-го скликання для її голови Бориса Беца.

Епопея зі зняттям голови ради з посади, що тягнулася 1,5 роки, нарешті вистрілила, наче той чиряк. Із заблокованої трибуни депутат-свободівець Іван Громик запропонував внести на розгляд порядку денного сесії питання недовіри голові районної ради. Його ініціативу підтримав голова РДА Василь Сукач. І не дивно. Подейкували, що між обидвома районними очільниками вже давно, як пробігла чорна кішка, та до відкритої конфронтації вони довгий час не вдавалися. І лише під час засідань комісій, що передували сесії, невідомо з яких причин почалися публічні словесні перепалки. Скористатися шансом, коли Василь Сукач, голова провладної фракції в районній раді, яка має найбільшу кількість депутатів, виступить проти Бориса Беца, і нарешті витурити останнього з крісла охочих вистачало. Упродовж усієї каденції цю справу не полишав бютівець Микола Жоган. За його пропозицію про висловлення недовіри голові районної ради проголосувало 19 депутатів із 31 зареєстрованого. Після цього народні обранці взяли перерву, поки лічильна комісія готувалася до таємного голосування.

Голова лічильної комісії Ілона Добросельська зачитала правила, за якими повинні голосувати депутати, й за списком народні обранці висловлювали своє ставлення до очільника району. 16 голосів «за» зняття з посади, 15 - проти і один - утримався - таким був остаточний вердикт довготривалої кулуарної епопеї. Трьох голосів не вистачило, аби переобрати голову райради, але цього голосування було достатньо, аби вчергове між райрадою та райдержадміністрацією було вже не приховане, а цілком реальне суперництво. Зауважу, що за подібним перетягуванням ковдри між районними очільниками можна було спостерігати і раніше, коли раду й адміністрацію очолювали, до прикладу, Скидан і Дубицький, Кульчицький і Тимчук, Романчук і Ярема, а тепер і Бец та Сукач.

Надзвичайно важливі освітянські питання, які, можливо, якоюсь мірою і стали каталізатором конфліктного прориву, депутати зняли з порядку денного, тим саамом продовживши життя 9-річкам у Нефедівцях, Крушанівці, Заліссі Першому, Нагорянах, Підпилип’ї та Гораївці. Дали шанс на життя і Збручанському НВК, який вже втретє відстоює своє право на існування, хоча, відверто кажучи, це марнотратство, адже на школу, в якій навчається 25 учнів, з районного бюджету витрачається більше мільйона гривень щорічно.

Зняли з розгляду порядку денного і реорганізацію шляхом перетворення фельдшерських пунктів у селах Станіславівка, Параївка та Каштанівка у медичні пункти тимчасового базування. Але їх, як і збручанський навчальний заклад, давно варто реорганізувати. Та здається, що депутати не вникають у реальний стан справ, бо якби вони бачили, який жалюгідний вигляд мають ФП у цих селах, то б не знімали питання з порядку денного, а вольовим рішенням проголосували «за» перетворення. Не знайшли підтримки в депутатів й болючі медичні питання щодо оптимізації ліжкового фонду й структурних підрозділів Орининської та Жванецької лікарень, медзакладам, як і школам дали право на життя.
Після таємного голосування напруга в сесійній залі миттєво зникла, і пленарне засідання потекло млявою річкою. Депутати підтримали пропозицію нагородити відзнаками районної ради «За заслуги» завідувача ФАПу у с.Гаврилівці Людмилу Дубінську та голову районної організації Профспілки працівників освіти і науки Дмитра Желізника.
Доволі актуальне питання під час озвучення депутатських запитів підняли депутати Ігор Гай, Олександр Гінзеровський та Микола Жоган, котрі стурбовані ситуацією зі зникненням у селах пасовищ. Люди масово позбуваються від корів, адже не мають, де їх випасати, бо в області ці землі роздають учасникам АТО. Надійшла пропозиція звернутися з запитом в обласний Держгеокадастр, аби там надали відповідні роз’яснення, адже в громаді ані селяни, ані сільський голова не знають, що твориться з їхніми землями, а їх направо і наліво роздають обласні чиновники.

Також народні обранці підтримали три програми, з якими звернулися правоохоронці з приводу їхнього матеріально-технічного забезпечення, та внесли зміни до Програм з охорони навколишнього середовища і соціально-економічного розвитку району.

До Госпітальної ради, як дорадчого органу до Кам’янець-Подільського госпітального округу, із восьми кандидатур таки визначилися зі трьома, хоч ці рішення й давалися нелегко. Отож, район у госпітальній раді представлятимуть Віталій Шевчук, головний лікар ЦРЛ, Олександр Федик, начальник фінуправління РДА та Петро Грицик, головний лікар Орининської лікарні.

Нарешті проголосували за виділення лісової ділянки в довгострокове тимчасове користування лісами ФОП Ксенії Обух (це питання «скакало» від сесії до сесії й завсякчас лобіювалося певними політичними фігурами в раді). Наостанок затвердили план роботи райради на ІІ півріччя.

15-та спекотна сесія, швидше за все, буде тими квіточками, за якими визріють плоди наступних рішень районного політикуму. Маховик запущено. Цікаво, кого він зіб’є з ніг наступного разу?!


Теги: сесія райради, Борис Бец

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:










Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.