Перейти на мобільну версію сайту


16.10.2015

КЛЮЧ УСПІХУ «КАЛИНСЬКОГО КЛЮЧА»

Уже десять років у с.Калиня успішно функціонує сільськогосподарське підприємство ПП «Калинський ключ». Його засновник Олег Гай – з родини хліборобів. Батько, Віталій Гай, нині керує ТОВ «Дари Поділля» у с.Шутнівці. З 2005 до 2009 року підприємством опікувався брат, Ігор Гай, та його запросили очолити управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Сьогодні «Калинським ключем» керує Микола Федорович Волошин. Господарство є одним із небагатьох у районі, яке займається не лише рослинництвом, а й тваринницькою галуззю.


У ПРІОРИТЕТІ ПШЕНИЦЯ Й РІПАК

На 550 гектарах землі тут здебільшого вирощують пшеницю, сою та ріпак.

- Також 10% посівних площ у нас займає ячмінь, - каже директор сільгосппідприємства Микола Волошин. – У ПП "Калинський ключ"зв’язку з тим, що займаємося тваринництвом, то сіємо ще й кукурудзу на зерно та багаторічні трави, як-от люцерну.
Завдяки новітнім технологіям та дотриманню всіх норм календарного циклу нам вдається тримати урожайність на високому рівні. Щоправда, цього року як погодні умови, так і нестабільна економічна ситуація в країні добряче вдарили по кишенях аграріїв. Мало хто в нашому регіоні може похвалитися високими показниками врожайності.
Наприклад, у нас цього року врожайність пшениці знаходилася на позначці 62 ц\га, тоді як минулого року цей показник був на рівні 78 ц/га. Майже втричі зменшилася урожайність сої: цього року вона становила 10 ц/га, тоді як минулого знаходилася на рівні 31 ц/га.

Попри всі негаразди, найбільш рентабельною культурою  залишається ріпак, його урожайність знаходиться на рівні 40 ц/га.

На сьогодні ПП «Калинський ключ» повністю завершило збирання всіх пізніх культур. До фінішної прямої добіг і посів озимих культур – пшениці, ячменю та ріпаку. Також посіяли викомішанку на зелений корм.

ПП "Калинський ключ"Варто зауважити, що ПП «Калинський ключ» є одним із небагатьох господарств у районі, яке має статус насіннєвого.
- Уже кілька років поспіль ми вирощуємо насіння для продажу, - продовжує Микола Федорович, – зокрема, високоврожайний інтенсивного типу вирощування сорт озимої пшениці Кубус. Сорт відноситься до класу А, що відповідає українському класу цінної пшениці. Також вирощуємо озиму пшеницю інтенсивного сорту Іліас, що відноситься до найкращих сортів продовольчих пшениць.

ПОГОЛІВ’Я ЗБЕРЕГЛИ

Десять років тому в ПП «Калинський ключ» було 38 голів великої рогатої худоби. За час існування сільгосппідприємства поголів’я вдалося збільшити в декілька разів, нині воно тримається в межах 200 голів. На зиму, звичайно, ця кількість зменшується, та про повну ліквідацію тваринницької галузі тут навіть не хочуть думати. Кажуть, що основна цьому причина – люди, що тут працюють.

- Тваринницька галузь у країні не є рентабельною, - каже директор підприємства. – Закупівельна ціна на молоко не відповідає сучасним реаліям. У таких умовах покладати надії винятково на тваринницьку галузь – досить ПП "Калинський ключ"ризикова справа. Відверто кажучи, не пускаємо худобу під ніж. Стримує якраз не фінансова сторона, а чисто людська – хочемо зберегти колектив, який тут працює, щоб люди мали стабільну роботу.

Лише 4 з 12 місяців худоба в господарстві перебуває в приміщеннях, решта часу – під відкритим небом. Для корівок облаштовані три вигонні майданчики, обладнані кормові столи. Завдяки сучасному кормозмішувачу процес годівлі повністю механізований та пришвидшений у рази – харчування в тварин якісне та збалансоване. На зиму для них заготовляють силос та сінаж, тож кормами годувальниці забезпечені сповна.

Нове доїльне обладнання забезпечує безконтактне доїння. Господарство має власний молокоцех та реалізовує молоко поближнім молокопереробним заводам.

ТРУДЯТЬСЯ МОВ МУРАШКИ


Що й казати, без колективу жодне господарство не матиме успіху. Підтримують цей постулат і в «Калинському ключі».

ПП "Калинський ключ"День і ніч на фермі трудиться Руслан Гай. Руслан Миколайович повністю опікується тваринницькою галуззю – він і завфермою, і зоотехнік, і ветеринарний лікар. Під його керівництвом знаходяться 14 працівників – всі як один віддані своїй справі. Це доярки Тетяна Білоконь, Аліна Вітрук, Ольга Колісник; дояр Ігор Пшетаков; телятниці Лариса Григорчук та Євгена Шабага, кормач Анатолій Колісник; обліковець ферми Тамара Чайковська; слюсар Володимир Білоконь; робітники ферми Ольга Ралюк та Олександр Швець і охоронець Анатолій Гончарук.

Працює в ПП «Калинський ключ» ветеран праці, знаний на Кам’янеччині чоловік Руслан Стульський. Руслан Іванович свого часу працював директором колгоспу в Слобідці-Кульчиєвецькій, трудився в управлінні агропромислового розвитку району, нині ж він на заслуженому відпочинку. Але, як сам зізнається, сидіти склавши руки не збирається.

- Знання й досвід треба ж комусь передати, - каже Руслан Іванович. – Колектив у нас дуже хороший, один одного підтримуємо, допомагаємо, як дружня родина.

Руслан Стульський як інженер-бригадир слідкує, аби техніка була в належному стані, аби вчасно був посіяний чи зібраний врожай, він знає увесь технологічний процес від початку до кінця, незалежно – рослинництво це чи тваринництво.

У команді Руслана Івановича працюють налагоджувальник Віктор Валинтюк, трактористи-комбайнери Руслан Вітрук, Олександр Гелетюк, Іван Дорошенко, трактористи Володимир Дузінкевич, Олександр Колісник і Олександр Хрипко, водії Василь Дулепа й Олександр Сосніцький, слюсарі Олег Гавщук та Володимир Закордонець, охоронники Василь Станіград і Володимир Кащен.

Ще один ветеран праці в «Калинському ключі» Ніна Матвіївна Швець завідує складом та зернотоком.  Під її керівництвом працює син Сергій Швець, який в усьому допомагає матері. Із сучасним обладнанням вправно ПП "Калинський ключ"справляється оператор зерноочисних машин Микола Снігур, а все зібране на полі збіжжя знаходиться під пильним оком охоронників Петра Швеця та Анатолія Гончарука.

Аби працівники мали силу й натхнення до роботи, смачні безкоштовні обід та вечерю їм готують кухарі Станіслава Попіль та Наталія Остафійчук.

- Кожного року ми оновлюємо матеріально-технічну базу підприємства, - каже директор ПП «Калинський ключ» Микола Волошин. – Цього року придбали сівалку, культиватор та обприскувач. Маємо сучасні комбайни, шість тракторів, повний набір причіпної техніки, зернонавантажувач. Як показує практика, потрібно постійно оновлювати матеріально-технічну базу, щоб не стояти на місці. Наступного року плануємо придбати глибокорозпушувач, широкозахватний культиватор та сучасну пневматичну сівалку для зернових.

Сьогодні наші трактористи надають свої послуги сусіднім господарствам. Зрештою, якщо потрібна якась допомога на селі, то перше, куди йдуть – це до аграріїв.

ПП «Калинський ключ» нині повністю провело розрахунки за оренду паїв; пайовики отримали виплати як у натуральній, так і грошовій формі.

РУКА ДОПОМОГИ ЗАВЖДИ Є


- Дорожня служба району, напевне, й не знає, де знаходиться село Калиня, - жартує директор сільгосппідприємства. – Кожного року ми займаємося утриманням доріг – підсипаємо навесні, розчищаємо взимку. Постійно допомагаємо школі, соціальній сфері.

Нещодавно в Калині було проведено вуличне освітлення, встановлено 30 ліхтарів. Тепер вночі не страшно повертатися додому. Також облаштували автобусну зупинку, плануємо незабаром упорядкувати територію біля місцевого кладовища.

Постійну підтримку від ПП «Калинський ключ» відчувають і церкви в Калині, Кульчіївцях та Фурманівці.
Коли в зону АТО мобілізовували селян із району, найбільше допомоги вони отримали саме від аграріїв.
- Ми допомагали і спорядити бійців на схід, і передавали допомогу протягом усього часу тривання АТО, і у складчину з колегами-аграріями з Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» придбали й передали ПП "Калинський ключ"автомобіль. Одним словом, допомагали, чим могли, – додає Микола Волошин.
 
Сьогодні аграрії на селі – потужний економічний пласт, завдяки якому село не просто живе, а має надію на краще. За десятирічку діяльності «Калинського ключа» на селі в цьому переконалися неодноразово, тож побажання від нас прості – ще не одну десятирічку з таким же успіхом і надіями!

Теги: ПП "Калинський ключ"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.