Перейти на мобільну версію сайту


23.08.2012

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ЛЕЛЕКА ЗНАЙШОВ ПРИТУЛОК У КАМ’ЯНЦІ

Прямуючи у справах до обласного центру кам’янчанка Олена Дружбіцька й не вгледілась, як під колеса автомобіля впав лелека. Різко загальмувавши, вона вийшла з авто й узяла на руки знесиленого птаха. Той навіть не пручався...
Пані Олена одразу ж відвезла його до ветеринара. Оглянувши пацієнта, лікар повідомив, що швидше за все у лелеку стріляли та перебили йому ногу. У рятувальників виникла проблема, куди подіти пернатого, - не залишати ж його напризволяще.

Олена Дружбіцька вирішила взяти його до Кам’янця - вдома швидше можна прилаштувати лелеку. Під опіку його взяла директор МЕНЦУМу Людмила Ткач. Людмила Іванівна пообіцяла, що птаха вилікують і доглядатимуть за ним поки це буде потрібно.
Олена Дружбіцька, хоча сама живе і не у великих статках, але винайшла можливість залишити певну суму грошей для купівлі ліків для свого врятованого.
- Убивати лелек - це великий гріх, - каже Людмила Іванівна. - Діти змалку знають, що лелека  - птах щастя, який приносить дітей. За повір’ям, діти, які хотіли мати сестричку, за порадою старших вибігали за ворота і гукали: “Бузьку, бузьку, принеси Маруську!”.
Лелека став священним птахом у багатьох народів. Про це говорять хоча б численні легенди, казки, повір’я. Давньогрецький історик Плутарх повідомляв, що в Тесалії того, хто вбив чорногуза, карали смертю. З часів Арістофана і Софокла чорногуз лелекабув уособленням турботи про батьків. Вважалося, що коли старі птахи ставали слабими і втрачали оперення, молоді бузьки вискубували в себе з тулуба пух і «одягали» батьків.
У стародавніх германців білий лелека вважався вісником богині Хольди, котра приносила весною відродження природи. Її появі передували посланці — лелека й ластівка.
У Німеччині про приліт лелек сповіщали герольди або міська варта, дзвонили у дзвони, влаштовували святкування. У день прильоту лелек школярів навіть звільняли від занять або замість уроків читали їм казки. У Бадені той, хто першим сповіщав намісника про приліт чорногузів, отримував від нього в нагороду коровай хліба.
У народних казках та легендах білий лелека завжди виступає як позитивний герой, що допомагає людям у скрутну хвилину, приносить щастя, удачу, багатство.
... Давно це було. Напали татари на українське село. Багатьох його жителів убили, решту повели в неволю. Тільки немовлят кинули на згарищі — не витримають вони далекої дороги, нема чого з ними возитися. Побачили те лелеки. Стали кликати козаків на допомогу. Але далеко вони поскакали на баских конях, не чують. Тоді птахи підхопили дітей у дзьоби і піднеслися з ними високо в небо. Далеко рознісся дитячий плач, і почули його козаки. Кинулися вони рятувати сім’ї. Догнали орду і відбили своїх дружин та дітей. З того часу лелек в Україні люблять і поважають.
Так, врятувавши одного лелеку, врятували часточку щастя...
P.S. МЕНЦУМ нині перебуває в складному становищі. Звідусіль сюди зносять і звозять тварин та пернатих, а фінансування на їх годування немає. Лише один благодійник Володимир ЮР’ЄВ, директор ТОВ «Український кристал», постачає корм – відходи виробництва (черстві хлібобулочні вироби), але цього замало. Можливо б місцеві підприємці, у кого є харчове виробництво, змогли би теж приєднатися до благородної справи. Тваринам потрібні м’ясо, зерно, фрукти і овочі.

Теги: лелека, МЕНЦУМ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.