Перейти на мобільну версію сайту


15.05.2020

КАРАНТИН ПОСЛАБИЛИ,НЕ ОБІЙШЛОСЯ БЕЗ СЮРПРИЗІВ

карантинВиконавчий комітет Кам'янець-Подільської міської ради прийняв рішення про пом'якшення карантину в місті. Отже дозволено:

відвідування парків, скверів, зон відпочинку, дитячих і спортивних майданчиків на вулиці;

діяльність закладів громадського харчування на винос, а також літніх майданчиків; торгівлю непродовольчими товарами на ринках і в магазинах (зокрема і тих, що в торгово-розважальних центрах); діяльність музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників (приймання відвідувачів за рішенням власників); діяльність бібліотек (лише на видачу книг);

роботу стоматологів, салонів краси, перукарень, закладів побутового обслуговування діяльність нотаріусів, аудиторів, психологів.

НЕПРИЄМНЕ:  ВЧИТЕЛІВ-ПЕНСІОНЕРІВ ХОЧУТЬ ВІДПРАВИТИ
Сюрприз від уряду очікує на пенсіонерів після коронавірусної пандемії. Напевне, «зелені» урядовці вирішили, що пандемія зігнала українців на рідну землю і вони їм заборонять виїзд назад, тому для них розчищають робочі місця, бо ж нових створити не спроможна.

Отже до 1 липня 2020 року директори шкіл зобов’язані звільнити вчителів-пенсіонерів. Вже набрав чинності Закону України «Про повну загальну середню освіту», який є підставою для припинення безстрокового трудового договору з педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком. Але є й лазівка – з ними можна буде укласти трудові договори строком на один рік.

У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору педагогічні працівники, яким виплачується пенсія за віком, звільняються згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Після закінчення строку трудового договору з такими педагогічними працівниками можуть укладатися строкові трудові договори відповідно до абзацу третього частини другої статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту».

ОБІЦЯНКИ-ЦЯЦЯНКИ
Міністр інфраструктури Владислав Криклій пообіцяв, що, можливо, з 12 травня поверне приміське та міжміське сполучення в Україні. Але через продовження, з послабленням, карантину обіцяють транспортне сполучення, лише міське, відновити після 22 травня.

Такі обмеження стосуються і залізничного транспорту та авіасполучення, але лише внутрішньої авіації. Також перевізники не розуміють обсяг трафіку: відкривати рейс і везти 10 пасажирів – невигідно. В даному випадку краще взагалі не працювати.

Отже, щойно вщухне пандемія і МОЗ, яке є першою скрипкою у дозвільній системі, озвучить своє «ТАК», тоді й буде постанова про дозвіл курсування різного транспортного сполучення. Але швидше за все дозволять проводити міське пасажирське перевезення. А наразі працює виключно спецтранспорт, який возить медиків, поліцейських та військових, а також працівників, які забезпечують життєдіяльність міста. 

КОМУ МОЖНА, КОМУ НІ
З понеділка дозволено працювати закладам торгового і побутового обслуговування населення, зокрема магазинам. У приміщенні повинно перебувати не більше одного відвідувача на 10 кв. м.

Дозволено ресторанам і кафе, надавати послуги громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як двох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років). Також заклади зможуть продавати страви на винос.

Можна відкритися музеям та історико-культурним заповідникам, а театри, цирки та концертні організації зможуть проводити репетиції без глядачів.

Окрім цього уряд дозволив працювати підприємствам і установам, які забезпечують науково-тренувальний процес спортсменів національних збірних, а також діяльність психологів, адвокатів, нотаріусів та аудиторів.

З 11 травня запрацюють підприємства у галузі засобів масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств у сфері доставки паперу та друкованих видань.

Також з наступного понеділка в Україні можна буде знімати кіно за умови обмеження кількості осіб до 50 людей, а ще проводити в театрах, цирках, концертних організаціях, художніх колективах тренування та інших заходи, які не передбачають одночасної присутності більш ніж 50 осіб та без глядачів.

Крім цього, постанова знімає обмеження на діяльність адвокатів, аудиторів, психологів і стоматологів.

А от школярі та студенти поки на заняття не повернуться, не працюватимуть і садочки, дитячі та спортивні майданчики.
Українці не зможуть поки відвідувати і зони розваг в ТРЦ.

Як відомо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявив, що після завершення всеукраїнського карантину і пом’якшення обмежувальних заходів у країні можуть вводити так званий адаптивний карантин. Він означає, що в разі спалаху інфекції в окремих регіонах посилюватимуть карантин лише там, а не загалом у країні.
Окрім того, що з понеділка запрацювало багато різних структур в місті, жінки нарешті зможуть потрапити до салонів краси та перукарень.

МОЗ встановив чіткі правила для їх відкриття:
1. Прийом клієнтів здійснюється винятково за попереднім записом з дотримання інтервалу не менше 15 хвилин між відвідувачами для виключення контакту між ними. Очікування черги повинно здійснюватися ззовні приміщення з дотриманням принципів соціального дистанціювання (1,5 м).

2. Перебування сторонніх осіб та очікування послуги клієнтами в закладі забороняється, за винятком не більше одного з батьків, які супроводжують малолітніх дітей та або тих хто супроводжує осіб з інвалідністю.

3. Організація на вході до закладу місць для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активно дієвої речовини понад 60% для ізопропилових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

4. Дозволяється одночасне перебування клієнтів у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування. Допуск клієнтів у заклад та перебування у ньому до початку надання послуги дозволяється лише у засобах індивідуального захисту так, щоб були закриті ніс та рот.

5. Між місцями надання послуг потрібно забезпечити дистанцію не менше двох метрів.

6. Працівники, що надають послуги, та інший персонал повинен обов’язково використовувати медичні маски або респіратор (без клапана) та одноразові рукавички.

7. Після кожного клієнта проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, яких торкаються клієнти та дезінфекції інструментів багаторазового використання.

8. Суб’єкт господарської діяльності повинен:
забезпечити працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікувальних засобів і організувати контроль за їхнім використанням;

інформування клієнтів щодо встановлених обмежень та умов обслуговування в закладі та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;

нанесення відповідного тимчасового маркування, зокрема і поза межами закладу, з метою уникнення скупчення перед входом та дотримання умов перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше 1,5 м.;

вологе прибирання виробничих приміщень та поверхонь з використанням мийних та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше ніж кожні 2 години, перед відкриттям та після закінчення робочого дня;

тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).

9. Працівники повинні:
регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після відвідування громадських місць, туалету, прибирання, обслуговування тощо;

прикривати рота та носа під час кашлю та чхання зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою; утримуватись від дотиків обличчя руками;

утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.


Теги: карантин, прийняті рішення

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.