Перейти на мобільну версію сайту


11.01.2019

КАНІКУЛИ ДО 14 СІЧНЯ

канікулиДо 14 січня в Кам'янці-Подільсь­кому продовжено канікули. Школи закрили на карантин через те, що поріг захворюваності на грип та ГРВІ в місті перейдено на 8,1%. Таке рішення було прийнято 8 січня під час спільного засідання заступика міського голови Вадима Савчука, управлінь охорони здоров’я і освіти та науки, лікарів міста. 

У дитячій поліклініці зафіксовано вже 590 випадків захворюваності на грип та ГРВІ, і це багато. Крім того, ще багато людей не зверталися до лікарів, бо було багато святкових днів. Але діагноз грип клінічно вже встановлюють, хоча лабораторних свідчень ще немає. Аналізи відбираються і передаються у Хмельницький лабораторний центр, а результати очікуються аж на кінець січня. 

У нашому регіоні лютує грип типу А. Цього разу він здебільшого дає ускладнення на вуха. До зимових канікул епідпоріг було перевищено на 20%, але діти пішли з організованих колективів і рівень захворюваності впав. Та здебільшого ті, хто повертається з Буковелі, привозять класичну картину грипу, багато дітей та й дорослих повертаються додому із ГРВІ. Із 22 звернень на швидку, п’ятеро було госпіталізовано.

Медики продовжують моніторити ситуацію і вкотре наголошують – не потрібно займатися самолікуванням, а при перших симптомах вірусу звертатися в лікарняні заклади.

За даними ЦГЗ МОЗ, показник захворюваності на грип та ГРВІ за попередній тиждень склав 561,6 на 100 тисяч населення. Таким чином епідемічний поріг в Україні перевищено на 8,3%.

Показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 561,6 на 100 тисяч населення, що на 8,3% більше епідемічного порогу по Україні. Епідемічні пороги перевищені у восьми областях – Хмельницькій, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Луганській, Донецькій, Одеській.

На засіданні комісії було вирішено продовжити канікули до кінця тижня, медикам ретельно зібрати всі можливі показники і вже потім буде вирішуватися питання, чи й надалі продовжувати канікули школярам.

Отже, щоб не захворіти, ми зібрали дієві природні засоби у подоланні застуди.

1. Імбир.
Корінь імбиру з давніх-давен використовувався китайськими цілителями для лікування застуди та кашлю. Корінь імбиру разом із теплим чаєм з лимоном зменшує прояв симптомів застуди та пришвидшує одужання. Але його не слід вживати людям із жовчокам'яною та виразковою хворобами, адже він подразнює стінки кишківника та розріджує кров.

2. Цинкові льодяники.
Цинк є незамінним мінералом, який входить до складу більш, ніж 300 ферментів. Він міститься у м'ясі, печінці, морепродуктах, яйцях. Цинкові льодяники можна знайти в аптеках. У низці досліджень було з'ясовано, що цинк зменшує прояв симптомів застуди, особливо якщо люди почали їх приймати в 24 години після прояву перших симптомів. Цинк зменшує прояв та тривалість симптомів на три-чотири дні. Також сприяє зменшенню кількості збудників інфекції в носі та горлі і блокує їх проходження через стінки судин. Проте не рекомендується вживати більше 15 мг цинку в день, бо це може призвести до порушення засвоєння міді та до її дефіциту в організмі

3. Вітамін С.
У дослідженні «Coch-rane Collabo-ration» вивчалося, чи можуть добавки вітаміну С в дозах 200 мг чи більше знизити частоту й тривалість застуди. Так були проаналізовані ЗО попередніх досліджень цієї ж теми, в ході яких взяли участь більше 11 тисяч людей. На основі цього виявлено, що вживання одного лимона або двох апельсинів на день сприяє зменшенню симптомів застуди та запобігає появі хвороби при регулярному вживанні.

4. Чорна бузина.
Чорна бузина – це кущ висотою до п'яти метрів із білими запашними суцвіттями, а згодом – з чорними кетягами. Для лікування застуди бузину застосовували здавна, проте тільки нещодавно з'ясувалося, що екстракти бузини захищають від вірусів. В аптеках можна придбати бузиновий чай, що містить суцвіття і ягоди цієї рослини. Щоденне вживання чашки такого чаю зменшує ймовірність захворіти, а трьох чашок разом з лимоном під час хвороби скорочує тривалість хвороби приблизно вдвічі. Слід застосовувати аптечні збори цієї рослини, тому що зелені ягоди, листя та кора чорної бузини містять цианід, що при незначних дозах викликає діарею, а при великих може призвести до фатальних наслідків.


Теги: канікули продовжено

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.