Перейти на мобільну версію сайту


26.07.2019

КАМ’ЯНЕЦЬ – ШАХОВА СТОЛИЦЯ УКРАЇНИ

шевагаЦього року Кам’янець-Подільсь­кий планує масштабно відзначити 100-річчя з Дня заснування УРН, адже рівно сто років тому наше місто було столицею Української народної республіки.

До цієї знаменної дати виявили бажання долучитися і шахісти Квітки на камені. Вони планують провести міжнародний шаховий турнір. Ось що про цю ідею розповідає її організатор, голова шахової федерації міста Ігор Шевага.

– Заступник міського голови Вадим Савчук, співзасновники приватного шахового клубу «Світогляд» з Києва Сергій Петров, Дмитро Міхрін і я, як голова міжрайонної шахової федерації задумали провести такий захід, – каже Ігор Шевага. – Мене підтримала більша частина федерації та громадські шахові активісти, особливо батьківська група здібних шахових дітей, яку очолює при федерації Дудко. Але нам катастрофічно не вистачає грошей для фінансування турніру на відповідному рівні, тому що провідні шахові гравці на рівні гросмейстерів, міжнародних майстрів приїжджають на турніри, де є високі призові. Призовий фон повинен бути не менше 50 тисяч гривень для одного турніру, а ми проводимо таких аж три.

Принагідно Ігор Васильович зазначає, що свого часу Кам’янець-Подільський дав світу двох гросмейстерів – Л.Штейна, який жив до війни 5 років у Кам’янці, а також О.Фінкеля, який закінчив школу в нашому місті, і в 13 років став чемпіоном міста серед дорослих, а, виїхавши в Ізраїль, став гросмейстером. 

– Рік тому, – додає Ігор Шевага, – нашу федерацію відвідав його батько, знаний у місті фізик, шаховий організатор, тренер Семен Фінкель.

Я особливо вдячний меценату, афганцю Володимиру Дудку, який надає нам в оренду приміщення клубу. А також Олександру Ткачуку, директору Центру дитячої та юнацької творчості, який підтримує шахового тренера Віктора Стороженка – і це дає гарний результат: цього року на чемпіонаті області кам’янчани зайняли 7 місць у першій десятці, а чемпіоном став Андрій Дудко. Успішно виступають на турнірах Максим Смірнов, Олександр Чігарєв, Дарія Бондар, Олександр Смицький, Олександр Довгалюк – чемпіон України до 8 років, Владислав Домітрак, Єва Костещук, Андршій Стрільчук.

Тому прошу громадськість, небайдужих депутатів, бізнесменів перевести певну суму грошей на рахунок:
ГО «Кам’янець-Подільська міськрайонна шахова федерація»
п\р № 26008і78744544
АТ «Ощадбанк»
МФО 315784
ЄДРПОУ 23655471

Усі ваші гроші підуть на популяризацію шахового життя в місті, об’єд­нання зусиль шахової громадськості м.Кам’янець-Подільський і м.Київ (шаховий клуб «Світогляд», який цього літа не тільки буде брати участь у шаховому турнірі в кількості 40-50 осіб, а на базі відпочивальних комплексів «Ксенія» у м.Кам’янець-Подільський і с.Врублівці буде проводити літню шахову школу, де зможуть займатися, тренуватися ведучі шахові таланти нашого міста. А це чемпіони, призери чемпіонатів області, чемпіонату України та чемпіон України).

I я думаю, що через 2-3 роки це дасть можливість нашим дітям успішно виступати на міжнародних змаганнях. Давайте будемо разом будувати шахову столицю для нашого майбутнього, дітей, онуків! Я на вас розраховую.


Теги: Ігор Шевага, до 100-річчя з Дня заснування УРН

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.