Перейти на мобільну версію сайту


28.04.2017

КАМ’ЯНЕЦЬ ПОБАЧИВ ПОСМЕРТНУ МАСКУ КОБЗАРЯ

кобзарУ Кам’янці-Подільському відбулася непересічна мистецька подія. 25-26 квітня в місті над Смотричем експонувалась виставка «Останнім шляхом Кобзаря» із особливо цінним експонатом – посмертною маскою Тараса Григоровича Шевченка, яку до нашого міста привіз філателіст, громадський діяч, організатор історичного міжнародного походу-реквієму з однойменною назвою Олександр Канівець із Києва.

Експозицію, що розмістилася в одній із залів Галереї мистецтв К-ПДІМЗ, склали раритетні конверти, зібрані під час походу-реквієму від Санкт-Петербурга до Канева – з нагоди 150-річчя від перепоховання Тараса Шевченка. Похід-реквієм відбувся в 2011-му, а вже наступного року до не менш важливої річниці Кобзаря філателіст представив широкій громадськості цю тематичну виставку.

кобзар1– Експозиція «Останнім шляхом Кобзаря» експонувалася до 200-річчя від Дня народження Шевченка, починаючи з 2012-го року більше, ніж у 60 населених пунктах України. Щоб дух Кобзаря, так би мовити, був у кожній області, – зазначив пан Олександр.

Посмертну маску Шевченка філателістові спеціально для виставки надали друзі-колекціонери.

Разом із виставкою «Останнім шляхом Кобзаря» до Кам’янця-Подільського прибула ще одна філателістична експозиція – «Україна – козацька держава», що сформована із систематизованих поштових відправлень, зібраних під час поштової естафети, приуроченої до 525-ої річниці виникнення козацтва на українських землях.

Після дводенного перебування в нашому місті, виставки помандрували в Хмельницький, потім – у Стару Синяву, далі – на Вінниччину.

Теги: виставка «Останнім шляхом Кобзаря»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.