Перейти на мобільну версію сайту


20.12.2019

КАМ’ЯНЕЦЬ ВІТАВ ЛУГАНСЬКОГО ПАРТИЗАНА, ГЕРОЯ УКРАЇНИ

ЖемчуговУ рамках просвітницького проєкту «Бранці Кремля», створеного на замовлення Міністерства інформаційної політики, впродовж двох днів, 12 та 13 грудня, в Кам’янці перебував учасник російсько-української війни, луганський партизан, Герой України Володимир Жемчугов разом зі своєю дружиною Оленою. Повертаючись із завдання 2015 року, він підірвався на розтяжці та один рік важко покалічений провів у полоні.

Жемчугови вперше відвідали Кам’я­нець завдяки налагодженому особистому контакту просвітянина Анатолія Паладійчука. Тому після двох зустрічей зі студентами та військовими до проведення третьої в готелі «7-Днів» долучилися активісти «Просвіти» та Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка». Зустріч вів представник фонду допомоги учасникам бойових дій «Наші» Іван Дробний (Мирний).

Володимир Жемчугов народився та виріс на Луганщині у місті Красний Луч. До війни він мав свій бізнес на Донбасі, проживав у Грузії. Як розповів під час зустрічі, на його формування вплинули служба в радянській армії в Москві, особливо під час путчу ГКЧГ у серпні 1991 року, війна Росії проти Грузії в 2008 році, але найбільше, як він зізнався: «Нас змінив 2014 рік».

За словами Володимира Жемчугова, росіяни нахабно та підло захопили нашу територію і це попри розмови про дружбу й навіть таку кількість змішаних шлюбів. У травні 2014 року кордон перейшли російські так звані «казакі». Вони збирали людей у центрі населеного пункту і говорили: «За нашою інформацією із Києва у ваше місто виїхали бандерівці. Вони уб’ють вас, потім ваших жінок, а потім дітей. Створюйте самооборону. У нас тут є зброя».

Зброю вони привозили на КамАЗах. «Казакі» займалися грабежами, примушували місцевих оформляти дарчі на квартири, машини та на іншу власність. 

– Я не хотів ні в СССР, ні в Росію, я хотів, щоб мої діти жили як у Європі, – казав Володимир Жемчугов. – Ми вирішили створити партизанський осередок. Ми купували зброю в «казаков». Автомат Калашнікова можна було купити за 10 доларів. За свої гроші я купував вибухівку, інші види зброї. Згодом добився допомоги від української держави. При Україні Донбас був багатим. Коли підійшла українська армія, то бандити повтікали, але в серпні 2014 року вторглася російська армія.

Росіяни фотографувалися на фоні вбитих українських солдатів. Ми знаходили багато мертвих із зв’язаними руками і простріленими головами. Начебто в СССР всі виховувалися на переважно добрих радянських фільмах, а тут така вражаюча жорстокість. Багато кого росіяни розстріляли та ввели комендантський час. Це всіх залякало. Ще в травні 2014 року кримінальники пограбували банкомати.

– Російські частини розташовувалися на краю міста. Ми їм несли цигарки, пиво, вивчали їх, а потім проти них боролися. Як вести підриви та інші бойові операції ми вчилися з Youtube. До речі, багато такої інформації там розмістили чеченські вояки. Також ми майже кожен місяць намагалися підривати різні гілки залізниць. Зокрема, ті, по яких росіяни перекидали військову техніку. Також знищували живу силу ворога. Ми провели 30 операцій, – додає Володимир Жемчугов.

Під час бойового завдання у вересні 2015 року Жемчугова спіймали. Він намагався себе підірвати і втратив кисті обох рук та зір. У вересні 2016 року Володимира обміняли на двох СБУшників зрадників. Медики повернули йому зір, принаймні частково, руки йому замінили протези. Його супроводжує та допомагає дружина Олена. 21 січня 2017 року Володимир Жемчугов був удостоєний звання Герой України.

Якщо на початку війни на Донбасі було багато прихильників сепаратизму, то зараз, як каже Володимир, їх поменшало. Хоча російська пропаганда, особливо телебачення, працює на повну. Пропагандисти мають дві потужні – донецьку та луганську телевишки, які глушать сигнал українських передавачів. Проте Україна розставляє свої передавачі біля лінії розмежування. В ОРДЛО багато пенсіонерів померли від голоду. Мітинги пенсіонерів російські найманці розганяють автоматними чергами спочатку над їхніми головами, якщо не помагає – найбільш емоційним стріляють по ногах. Сепаратисти застосовують тортури, відрізають частини тіла, наприклад, вуха.

В ОРДЛО ввели в дію старий 1960 року Кримінальний кодекс, поширили доноси. Особливо, на підприємствах та організаціях під час проведення скорочення штату. Влаштовують провокації.

Герой України Володимир Жемчугов вірить у перемогу України і працює зараз задля цієї мети. Він проводить різноманітні зустрічі, такі, як у Кам’янці. Також успішно веде інформаційну війну проти російських пропагандистів типу Шарія та ін. До речі, як зауважує В. Жемчугов, останньому інтернет-накрутку надають суб’єкти із переважно російськими ІР-адресами. Також зустрічається Володимир із європейськими політиками.

Жемчугов розповідає: «Коли я запитав одного свого знайомого, який у 2014-у повірив сепаратистам: «Ну, як там зараз?». Він сказав: «Ти фільм бачив, як при визволенні від німецьких військ зустрічали Червону армію – радісний натовп, з квітками? – Бачив. – Ну от. Так само з часом на Донбасі будуть вітати прихід Української армії».

У середині важкої боротьби та всього розмаїття не складає рук Герой України Володимир Жемчугов і, попри всі складнощі, працює на перемогу України.

Теги: у місті Володимир Жемчугов

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.