Перейти на мобільну версію сайту


14.06.2019

ІРЦ ДОПОМАГАЄ ДІТЯМ

ІРЦСтворення всеукраїнської мережі інклюзивно-ресурсних центрів – важливий крок у сучасній європейській системі надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг. Минулого року такий заклад запрацював і в Кам’янці-Подільському.

Інклюзивно-ресурсний центр у Кам’янці-Подільському обслуговує дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. У нашому місті таких дітей 1466. Вони мають можливість відвідувати корекційні заняття в закладі, який оснащений сучасним спортивним та корекційним обладнанням та медичними засобами корекції. Також створено безбар’єрне середовище для дітей з особливими освітніми потребами.

Основним завданням центру є проведення психолого-педагогічної комплексної оцінки розвитку дітей для надання ефективних освітніх послуг у закладах освіти міста. Протягом року у центрі проведено більше 500 обстежень дітей. 

Педагоги постійно удосконалюють свій професійний рівень на всеукраїнських семінарах, нарадах МОН України науково-практичних конференціях, форумах, тренінгах, курсах підвищення кваліфікації, проходять тренінгові навчання ізраїльських фахівців з інклюзивної освіти.

Центр забезпечений сучасними психологічними інструментами для комплексної оцінки розвитку дитини. Це всесвітньо визнані та адаптовані методики діагностики для дітей з особливими освітніми потребами. Фахівці пройшли навчання із використання даних методик, за якими проводять обстеження дітей. 

Педагоги центру надають консультативно-методичну підтримку педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань навчання дітей з особливими освітніми потребами. Також є учасниками команд психолого-педагогічного супроводу закладів освіти.

За період роботи центру підписано угоди про співпрацю з міською дитячою поліклінікою, міським Центром СССДМ, департаментом соціального захисту населення, службою у справах дітей. Центр є культурним осередком для батьків, де вони можуть отримати консультаційну допомогу для формування позитивної мотивації щодо розвитку їхніх дітей, взяти участь у спільних майстер-класах, тренінгах та святкових розвагах.


Теги: інклюзивно-ресурсний центр для дітей

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.