Перейти на мобільну версію сайту


10.11.2017

ГУРОМА & САВЧУК

сесія7 листопада виповнилося 100 років від дня Великої Жовтневої революції і це, напевне, стало поштовхом до нових революційних подій під стінами білої хати. Цього разу пролетаріат, який зібрався там в особі студентської молоді, очолив депутат Степан Гурома. Молодики в білих халатах з логотипом «Радикальна партія» виступали проти корупції, про що мовили лозунги. А ще перед входом у міськвиконком стояв бак для сміття. Після вигуків «Слава Україні» і «Корупції – НІ», вони всі заполонили сесійну залу. Відчувався добрячий градус накалу.

На пленарне засідання було підготовлено до розгляду майже 40 основних і додаткових та 350 земельних питань. Проте сесія на вимогу депутатського корпусу розпочалася з питання з голосу: «Звіт тимчасової комісії з перевірки фінансово-господарської діяльностіт КП «Кам’янець-Подільська стоматполіклініка», а представник у камуфляжній формі наполягав, щоб розглянули 301 земельне питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність батькові депутата Полатайка. Адже він вважає, що заборонено людині, яка все життя мешкає там і має біля дому землю, передати йому, бо він батько, а слід розділити її на 4 частини і три з них віддати атовцям. То давайте всі присадибні ділянки, які ще не встигли оформити люди, повідбираєм під гаражі учасникам бойових дій.

Але повернемося до питання, яке стало каменем спотикання цього разу. Голова тимчасової комісії Анатолій Гурома вимагав, щоб депутати негайно заслухали звіт, і депутати прийняли проект рішення сесії в такому трактуванні:

«Звіт Тимчасової комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності КП «Кам’янець-Подільська стоматполіклініка» взяти до відома. Направити звіт Тимчасової комісії в правоохоронні органи для його вивчення та відповідного реагування.

З огляду на критичну ситуацію, що склалася в галузі стоматології міста, відсутність контролю з боку профільного заступника міського голови, припинити повноваження заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Савчука Вадима Анатолійовича шляхом звільнення з займаної посади.

Внести зміни до рішення 2 (позачергової) сесії міської ради від 25.11.2015 року № 9/2 «Про затвердження виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради VII скликання», а саме:

– вивести зі складу виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради VII скликання Савчука Вадима Анатолійовича.

Рекомендувати Кам’янець-Подільсь­кому міському голові звільнити Паканича Антона Андрійовича з посади головного лікаря КП «Кам’янець-Подільська стоматполіклініка».

З метою оптимізації використання та економії бюджетних коштів міського бюджету, зобов’язати Кам’янець-Подільського міського голову Сімашкевича М.Є. провести оптимізацію кількості заступників міського голови шляхом скорочення посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради».

Те, що Анатолій Степанович разом із колегами підняли цілий пласт проблем у стоматполіклініці, це правда, але ці проблеми слід вирішувати всім, а не звалювати на здорову голову. Адже проблеми зі стоматологією в місті були завжди. Нині йде реформа, яка вимагає оптимізації і вміння рахувати гроші. Тому й наше місто повинне це робити. Та чомусь, коли стоматологи заробляли гроші винятково собі в кишеню, ніхто бунту не піднімав. І коли рентген-кабінет у рік приносив виручку в 606 гривень, а після втручання в цей процес заступника міського голови ця сума виросла від 10 до 13 тисяч на місяць, тоді було звільнено рентгенолога, який крав гроші. Приблизно така ж ситуація була і з послугами, які надавали лікарі-стоматологи. Та головною причиною стало те, що на сесії було виділено 250 тисяч гривень на утеплення приміщення, зокрема, на придбання вікон. А, як виявилося, в окремих кабінетах лікарі вже вікна встановили. 

сесія2Комісія виявила низку порушень записів у трудових книжках, завищених розрахунках потреб, зайвих нарахуваннях, гроші ходили готівкою, фактична кількість пацієнтів не співпадає, хаос був із документами, факти незанесення коштів у касу, навантаження на лікарів не співпадало в дійсності, неадекватні планові завдання лікарям.

Окрім того, самих лікарів обурило, що вони щомісяця мають здавати величезний план виручки, а натомість отримують 2,5 тисяч гривень зарплати, а головний лікар отримує її за 10 тисяч. І дійсно, це несправедливість. Також лікарі, які завітали на сесію, скаржилися, що вони працюють на старому обладнанні, що вони самі мусять купувати інструментарій тощо. Голова профспілки озвучив те ж саме, але що ж йому заважало зібрати колектив і напрацювати чіткий колдоговір та прийняти його колегіально? Незрозуміло інше, як при злидарській зарплаті можна їздити на «Land Rover».

Отже, дискусій було багато, вони суперечливі, потребують вивчення і втручання правоохоронних органів. Про це зазначив міський голова і винних буде покарано. Але на сесії хотіли крові й вона мала бути винятково Савчукова. Депутати більшістю голосів проголосували за зняття з посади заступника Вадима Савчука (21 із 34 депутатів). Із всього було видно, що ніхто ні в чому не збирався розбиратися, міський голова проголосив таку фразу: «Нинішня сесія мені нагадує 37-ий рік».

Михайло Сімашкевич повідомив, що в місті була комісія з обласного управління охорони здоров’я і з приводу реформи в стоматології зазначила, що Кам’янець йде правильним шляхом. Він також став на захист свого заступника.

Було видно, що це політичне питання і що Савчук або комусь заважає, або на цю посаду хтось інший мітить. Протестанти трохи із зали розсмокталися, напевне, студентам на пари потрібно було. Питань залишилося дуже багато.

На горіхи перепало й начальнику управління охорони здоров’я Юрію Пливанюку, але легенько. Проте в кулуарах пообіцяли, що й до нього дійшла черга. 

Далі дуже швидко розглянули всі сесійні питання. Зокрема, депутати затвердили кілька програм – «Капітальний ремонт багатоквартирних житлових будинків м.Кам’янець-Подільський на 2018-2022 рр.», Програму сприяння якісній бойовій підготовці військовій частині 3053 Національної гвардії України, яка розташована на території міста; Програму територіальної оборони міста Кам’янця-Подільського на 2018 рік.

Також підтримано проект рішення про визнання бійцями-добровольцями АТО осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності. І підготовлено відповідне звернення до вищого керівництва країни.

Було вирішено присвоїти звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» (посмертно) Герою Ростиславу Доброшинському та нагородити відзнаками міської ради «Честь і шана» першого проректора К-ПНУ Василя Гнатюка, начальника військового гарнізону Володимира Родікова і радника Президента Союзу церков євангельських християн-баптистів Миколу Каспрова.

Спільним рішенням депутатського корпусу стало надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сім’ям загиблих учасників АТО.

Ще одне важливе питання, яке розглянули народні обранці на сесійному засіданні, – додатковий розподіл 22 млн 876 тис. грн на нагальні потреби в різних галузях. Так, вирішено передбачити додаткові кошти на капітальний ремонт санвузлів у СЗОШ №5 і НВК №14, заміну водяних насосів для котельні НВК №13, придбання медикаментів, обладнання та інвентарю в поліклініку №1, перинатальний центр, міську лікарню, ПМСД, дитячу поліклініку; виготовлення проектно-кошторисної документації з реконструкції приміщення перинатального центру.

Виділено фінансування для надання одноразових грошових допомог малозабезпеченим, пільгові перевезення окремих категорій громадян, програму розвитку фізичної культури і спорту, будівництво футбольних майданчиків, ремонт доріг, мереж зливової каналізації, тротуарів, покрівель, ліфтів, які відпрацювали 25 років; мереж вуличного освітлення, внутрішньодворових проїздів, придбання квартири для відселення з аварійного житлового будинку на Драй-Хмари, 24, тощо.


Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.