Перейти на мобільну версію сайту


02.08.2019

ГОТУЮТЬ ЗЕМЕЛЬНИЙ АУКЦІОН І ВІДБИРАННЯ ПАРТІЙНИХ ГРОШЕЙ

комісія30 липня пройшло чергове засідання постійної комісії з питань землекористування, архітектури та екології.

Голова комісії Валерій Слободян порушив питання щодо проведення в місті земельних аукціонів. Колись вже було проведено аукціони на 8,5 га землі, де вже збудовано завод КВС, і більше їх не було.

Завідувач відділу з питань регулювання земельних відносин Віктор Кравчук повідомив, що його відділ вже підготував кілька ділянок, які можна подавати на аукціон. Але й досі не проведено відбір виконавця (хто проведе аукціон). Була пропозиція зробити це через «Прозоро», проте юрвідділ повідомив, що це неможливо. Земельна комісія запропонувала дати доручення сесії на підготовку до земельного аукціону.

На комісію прийшло троє кам’янчанок, які хочуть земельні наділи під будівництво житла та гаражу. Дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул.Василя Вишиваного (колишня Вутіша) для житлового будинку члени комісії відхилили. Вони намагалися увійти в її становище, але за правилами ДБН це неможливо, бо для будинку має виділятися щонайменше 500 кв.м, а там їх немає, і головний архітектор Ігор Пиріжок сказав, що відповідальності на себе не бере, як і не може погодитися з виділенням земельної ділянки на вул.Романа Шухевича (Кулика) під гараж, адже з тією територією вже були прецеденти. Але прохачка наполягала і стверджувала, що там стоять гаражі вже понад 30 років, і якщо її не дають, то нехай знесуть чужі. Але вона сама нічого не зробила для знесення тих гаражів. Нехай звернеться до відповідних структур про це.

Колишня депутатка повідомила про те, що під час будівництва Вірменської вежі перекрито проїзд. Але депутати можуть лише звернутися з листом до Хмельницької ОДА, щоб це питання вирішити і відкрити проїзд.

Ще цікавим було питання надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо виділення земельної ділянки на просп.Грушевського, 15 (колишній МЦ «Юність») ТОВ «Поділля метал». Товариство хоче взяти землю під будівлею, яка належить комунальній власності, і на чужому майні ще зробити добудову. Хтось із комісії прокоментував так: «Я дав чужій людині в оренду гараж, вона на ньому побудувала собі офіс і тепер хоче ще й землю».

Наміри поновити дію договору оренди землі Хмельницькою обласною організацією Всеукраїнської спілки автомобілістів на вулиці Крип’якевича теж викликали обговорення. Була пропозиція збудувати там багаторівневу автомобільну стоянку, щоб розвантажити центр міста від заторів і автомобілів. Отже, договір продовжили на півроку. Багато питань відправили на довивчення, комусь взагалі буде відмовлено.

На засіданні порушилося досить серйозне питання, яке стосується будівельної галузі. Депутат Слободян підготував звернення до Президента, аби зацікавлені не вбивали галузь, адже з липня 2019 р. введений в дію новий «ДБН В.2.5-20:2018 Газопостачання», який встановлює вимоги проектування при новому будівництві, реконструкції, капітальному ремонті та технічному переоснащенні наявних систем газопостачання, а саме: у житлових будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згоряння; в індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних поверховістю більше 3 поверхів не допускається встановлення індивідуального опалення. Це означає, що або монополіст буде подавати централізоване тепло в будинок, або на будинках потрібно буде зводити окремі котельні, що є дуже невигідним і затратним та призводить до подорожчання житла. Новація у зміні редакції пункту 6.34 ДБН зашкоджує будівництву житла в Україні. Тому потрібно скасувати пункт 9.26 в новій редакції ДБН.

Ще одним зверненням буде щодо відміни абзацу 1 ст.173 Закону України «Про політичні партії в Україні», який ще в 2015 році підписав президент Петро Порошенко. Зокрема, про те що політичні партії мають право на державне фінансування статутної діяльності, якщо на останніх виборах народних депутатів України виборчий список їх кандидатів у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі отримав не менше 2 відсотків голосів виборців від загальної кількості виборців.

Отже, з нашої з вами кишені на партійні потреби виділено цього року 565 млн 486 тис. 921 грн. Ця сума щороку дещо коливатиметься, зважаючи на збільшення прожиткового мінімуму. Щорічно політичні партії можуть отримати: «Слуга народу» – понад 220 млн грн; «Опозиційна платформа – За життя» – 68,7 млн грн; «Батьківщина» – 41,6 млн грн; «Європейська Солідарність» – 41,2 млн грн; «Голос» – 29,6 млн грн; Радикальна партія– 20,4 млн; «Сила і честь» – 19,4 млн грн; «Опозиційний блок» – 15,4 млн грн; «Українська стратегія Гройсмана» – 12,3 млн; «Партія Шарія» – 11,4 млн грн; «Свобода» – 10,9 млн грн.

Взагалі партії мають існувати за партійні внески, а не за наші податки. Ми й без того утримуємо державу й армію, а тепер ще маємо олігархам допомагати. Це неприпустимо. Простим людям байдуже до партій, вони переймаються пошуками роботи і їжі та грошей на навчання дітей.

Це звернення до Президента дуже слушне, бо в ньому пропонується кошти, які хочуть спрямувати на потреби партій, використати на житло для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також на лікування онкологічних хворих та хворих на орфальні захворювання.


Теги: засідання земельної комісії

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.