Перейти на мобільну версію сайту


14.07.2017

ГОСТИННА КАМ’ЯНЕЧЧИНА

Староста с.ІспасІз дружнім візитом у с.Оринин завітали представники села-побратима Іспас Вижницького рай­ону Чернівецької області.

На запрошення Орининського сільського голови Валер’яна Мокрицького прибули староста села Олексій Гордійчук, Іспасський чоловічий народний аматорський хор під керівництвом Сергія Глушковського та сільська волейбольна команда. Два дні перебування на Кам’янеччині подарували нашим гостям безліч незабутніх вражень, адже вони не тільки взяли участь у театралізованому обрядовому дійстві, що проходило на Івана Купала у відпочинковому комплексі «Перевесло», а й мали змогу помилуватися краєвидами Дністровського каньойну, здійснивши прогулянку на теплоході «Хотин», яким вправно керував Антон Бялківський.

Коли встигли побрататися села Оринин та Іспас і чого очікувати від цього братерства, дізналися під час розмови з іспасчанами.

– Із Валер’яном Вікторовичем ми познайомилися на початку цього року під час волейбольного турніру на честь Небесної сонті, – розповідає староста с.Іспас Олексій Гордійчук (на фото). – Тоді ж отримали запрошення приїхати на святкування Івана Купала.

– То вас поєднали спорт і культура?

– Так. Думаю, наш чоловічий народний хор, який в 1989 році заснував батько пісні «Черемшина» Василь Михайлюк, сподобався гостям свята.

– Розкажете трішки про нього?

– Хор створювався як обрядовий, – долучається до розмови його керівник Сергій Глушківський. – У ньому співає 25 чоловіків – від простих роботяг до бізнесменів. У репертуарі релігійні, повстанські, козацькі, народні й патріотичні, а також сучасні пісні. У 1996 році чоловічий хор отримав звання народного. З 2010 року гастролюємо не лише по Україні, а й за кордоном. Брали участь у різних фестивалях, але, відверто кажучи, такої гостинності, як у вас на Кам’янеччині, не бачили ніде. Усе настільки сподобалося, що й їхати не хочеться. У свою чергу, ми вже запросили Валер’яна Вікторовича разом із командою відвідати наш фольклорний фестиваль, який традиційно проходить у червні.

– Олексіє Танасійовичу, окрім незабутніх вражень, можливо, перейняли якийсь корисний досвід в Оринина, чи поділилися чимось своїм?

– Найбільше зацікавилися питанням водопостачання, яке тут, за словами сільського голови, успішно вирішили не так давно. У нас поки що ця проблема не розв’язана, немає центрального водогону. В Іспасі більшість користується колодязями. Оринин має досвід і охоче ним поділиться, адже не так просто на сьогодні вирішити настільки складну проблему.

– Мій колега має рацію, це питання не так вже й легко вирішити без підтримки влади на всіх рівнях, – додає Валер’ян Мокрицький. – Тож надзвичайно приємно, що проблему з водопостачанням Оринина допомогли подолати і народний депутат Володимир Мельниченко, голова облради Михайло Загородній, і наш земляк, депутат обласної ради Василь Стояновський, і керівництво району. З обласного бюджету на будівництво водопровідної мережі було виділено 952 754 грн. Тепер орининчани мають якісну питну воду.

Іспасський хор– Також знаю, що Валер’ян Вікторович сьогодні активно працює в напрямку об’єднання громади, – каже староста Іспаса. – І це правильна позиція. Коли почався процес децентралізації, наше село, яке нараховує 5,5 тисяч населення, було єдиним у районі, яке могло би й не об’єднуватися. Ми мали тільки майже 2 млн грн розвиткових коштів, які використовували для потреб власного населеного пункту. Але якщо керуватися лише амбіціями та триматися за портфелі, то краще не стане.

Після об’єднання у Вижницьку об’єднану територіальну громаду з центром у м.Вижниця, ми не втратили власні позиції, навпаки, доходи тільки зросли. Якщо раніше розвиткові кошти ми могли витрачати майже наприкінці року, то цього року вже до кінця першого півріччя провели низку важливих робіт. Нині актуальним є питання енергоефективності та енергозбереження в навчальних закладах, тож працюємо над утепленням сільського НВК.

Децентралізації не варто боятися, вона все одно відбудеться. Питання тільки в тому, з яким результатом залишиться громада. Ті, хто не побоявся і ризикнув, залишивши десь далеко власні амбіції, отримав тільки плюси. Але реформа не для лінивих, вона змушує працювати і старосту, як ефективного управлінця, і громаду загалом, яка повинна перейматися проблемами власного населеного пункту, а не чекати, поки хтось прийде і зробить.

– Над чим ще плануєте працювати, як села-побратими?

– Братерству нашому й року немає, – каже Олексій Танасійович. – Головне ж – це обмін досвідом, по можливості, допомога й підтримка на всіх рівнях. Ми й надалі будемо підтримувати спортивні та культурні починання, й обов’язково будемо запрошувати орининчан на спортивні турніри, а також, як уже зазначали, на фестивалі. 

У взаєминах головне – людяність та щирість, а в наших колег з Оринина їх вдосталь.

Теги: на гостину до Оринина

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.