Перейти на мобільну версію сайту


01.11.2019

ГОЛОВНЕ – ПОДАТИ РУКУ ДОПОМОГИ

гуменціРеформа децентралізації для багатьох гроомад відкрила нові можливості ровитку та перспективи. Разом з цим, сільським радам необхідно було братися за нові, а подекуди і невластиві їм функції. Після утворення самостійних адміністративних одиниць вони отримали право не лише розпоряджатися власним бюджетом, а й утримувати на балансі освітні та медичні заклади, а також заклади соціального спрямування. Відтак відповідальності тільки додалося. Не кожна громада ризикувала звалити такий тягар на власні плечі. Та, як відомо, в Гуменецькій ОТГ труднощів не бояться, навпаки, тут намагаються бути першопрохідцями у всьому.

Так було і з соціальним напрямком: після об'єднання в громаду Гуменецька ОТГ чи не однією з перших у регіоні створює територіальний центр соціального обслуговування. Згодом діяльність центру стане прикладом для інших. Та шлях до лідерства був не з легких. Про нього, а ще про здобутки і плани напередодні Дня соціального працівника «КЛЮЧ» поспілкувався з директором комунальної установи «Гуменецький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Ольгою Шевчук.

– Ольго Миколаївно, Гуменецький терцентр працює вже більше трьох років. За цей час зроблено чимало: відкрито нові відділи, надаються послуги незахищеним та вразливим верствам населення. Можна сказати, що Центр став своєрідним острівцем соціальної підтримки громади?

– Звичайно. На сьогодні в центрі діє декілька структурних підрозділів. Це відділення соціальної допомоги вдома; відділення соціально-побутової допомоги та відділ соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю. Усі три напрямки, в яких ми працюємо, надають великий спектр послуг, якими охоплено практично все населення ОТГ. Простіше кажучи, немає в громаді людини чи родини, з якою би ми не співпрацювали.

До прикладу, від дати створення відділення соціальної допомоги вдома ми обслуговуємо 416 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. За цим слідкують 12 соціальний робітників. За цей час усім людям, якими ми опікуємося, надано 424 764 різних соціальних послуги та здійснено 44 764 відвідування. Із цієї кількості надано майже чотири тисячі платних послуг.

Побачивши, що центр активно розвивається, а наші послуги потрібні для людей, ми створили відділення соціально-побутової допомоги. Тут на обліку знаходиться 182 особи. За весь період роботи здійснено 194 виїзди, під час яких надано 58926 різних соціальних послуг. Останнім був створений відділ відділ соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю. Наразі на обліку в терцентрі перебуває 94 сім'ї. Загалом на території Гуменецької ОТГ проживає 119 багатодітних сімей, 114 одиноких матерів, 17 дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування, 6 осіб з числа дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 54 дитини з інвалідністю, 276 осіб з інвалідністю та 194 учасники АТО. І всім їм ми надаємо посильну допомогу в межах своєї компетенції.

– У кожному селі Гуменецької громади працює соціальний робітник?

– Не в кожному селі, на жаль, такої розкоші дозволити собі не можемо, а ось у практично кожному старостинському округу такий робітник є. На допомогу йому залучаємо мультидисциплінарну команду територіального центру, яка у визначені дні за графіком перебуває у певному населеному пункті громади та здійснює допомогу людям. Кому потрібно дерева порубати чи хату пофарбувати, десь треба город перекопати, ремонт зробити, допомогти по господарству, а ще – підстригти, попрати білизну, прибрати в оселі. У кожної людини свої потреби. І якщо хтось з якоюсь проблемою може впоратися самостійно, то іншому потрібна допомога.

Загалом маємо, як я вже казала, 12 соціальних робітників, які трудяться під керівництвом завідувача відділення Алли Євстафієвої-Худик. Це Галина Шабага (сс.Абрикосівка і Корчівка), Тетяна Петрованчук (Супрунківці, Тернавка), Наталія Тімакіна (Великозалісся, Малозалісся і Киселівка), Оксана Дороф’як (Нігин, Сахкамінь), Світлана Стефанюк (Гуменці, Слобідка-Гуменецька), Людмила Кучер (Гуменці, Лисогірка), 

Інна Соловодова (сс.Вербка, Привороття Друге), Інна Сімінська (Думанів), Наталія Шатковська (Залісся Друге, Дубинка), Ірина Воронюк (Пудлівці), Галина Хім'як (Голосків, Улянівка), Надія Стрільчук (Колубаївці).

У відділенні соціально-побутової допомоги, так звана мультидисциплінарна команда, працюють Олена Демишина (завідувач відділеням), Анатолій Фролов (завгосп), Світлана Завадська (швачка), Наталія Стрельбіцька (прибиральниця), Лілія Продан (перукар), Андрій Лівіцький, Олександр Продан (робітники з комплексного обслуговування і ремонту будинків), Анатолій Каспров, Григорій Ковтанюк, Микола Онуфрейко (сторожі), Олена Онуфрейко (машиніст з прання й ремонту спецодягу). Чимале навантаження лягає і на плечі працівників відділу соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю – керівника відділу Олега Берника, фахівця з соціальної роботи Ольги Медвецької та психолога Світлани Клімової. Фінансовою частиною терцентру опікується головбух Марина Папроцька. Усім їм я вдячна за чуйне серце, працьовитість та турботу, яку вони віддають жителям нашої громади. 

Звичайно ж, нашої установи не було би без підтримки голови Гуменецької громади Інни Абдулкадирової, яка завжди ставиться із розумінням та допомагає у всіх наших починаннях і проектах.

– Ольго Миколаївно, знаю, що за час Вашої роботи було чимало таких випадків, коли до терцентру зверталися люди як до останньої інстанції і Ви завжди віднаходили можливості та ресурси, аби їм допомогти. З людьми взагалі важко працювати?

– Важко, бо в кожного свій характер, уявлення про життя, але з будь-якої сиутації можна знайти вихід та спільне рішення. За час роботи територіального центру і справді маємо чимало результатів. Є й такі, з якими люди без нашої допомоги самотужки би не впоралися. До прикладу, Олинець Вікторії за сприяння відділу було проведено три пластичні операції на обличчі у м.Львів. Багатодітній сім’ї Байдаченко за кошти Гуменецької сільської ради було придбано житловий будинок на суму 80 тис. грн та надано необхідні меблі, дитячі іграшки та одяг. Також дітей з багатодітних родин, які цього потребують, забезпечували необхідним канцелярським приладдям, одягом, іграшками. Такі діти мали можливість здоровитися в санаторії «Лісова пісня», що знаходиться на території нашої громади в селі Привороття Друге. Допомогу і підтримку за час роботи отримують не лише багатодітні сім'ї, а й одинокі, інваліди, малозабезпечені. За кожним таким випадком ховається ціла історія, й часто вона сумна, аніж весела. Не від доброго життя люди скочуються у прірву безвиході й у цьому випадку головне – подати руку допомоги, підтримати. І з цим завданням, думаю, наш територіальний центр справляється.

– Напередодні професійного свята що побажаєте всім причетним?

– Мабуть, жодна інша професія не вимагає від людини настільки безмежного гуманізму, співчуття, терпіння і віри в людей, як праця працівника соціальної служби. Ви приходите на допомогу тим, хто її потребує найбільше – людям похилого віку та інвалідам, хворим і сиротам, багатодітним і малозабезпеченим. Тут не може бути випадкових людей, це праця за покликанням. Вона по плечу тільки обраним, тим, хто цілком віддає себе турботі про інших.

У цей день хочеться сказати спасибі кожному соціальному працівнику за щоденну нелегку працю. Нехай заслужена повага від людей надає вам сили, нехай все намічене виконується.

ЗДОРОВ'Я ВАМ, ЩАСТЯ І БЛАГОПОЛУЧЧЯ!

Теги: Гуменецький територіальний центр, Ольга Шевчук

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.