Перейти на мобільну версію сайту


04.11.2016

ГОЛОВНЕ - ДОПОМОГА ЛЮДЯМ

Директор ШевчукУже два місяці, як в Гуменецькій об’єднаній громаді працює комунальна установа «Гуменецький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», якою керує Ольга Шевчук. Напередодні професійного свята - Дня соціального працівника - «КлюЧ» поспілкувався з Ольгою Миколаївною, яка розповіла про складнощі створення установи, її діяльність та перспективи.

- Наша установа - це немовля, яке щойно з’явилося на світ, - розповідає Ольга Шевчук. - Створювали ми його в досить непростих умовах. Ви знаєте, що наша Гуменецька громада минулого року об’єдналася, і після цього довелося вирішувати чимало досить важливих соціальних питань. Одним із таких була робота соціальних робітників. До часу створення комунальної установи усі соціальні робітники, які працювали на території уже Гуменецької об’єднаної громади, підпорядковували районному територіальному Центру соціального обслуговування. Ніхто з 12 соціальних робітників, що обслуговували нашу територію, не був звільнений, усі після проходження стажування з 4 жовтня почали роботу в новоствореній комунальній установі.

- Ольго Миколаївно, з яких відділів чи підрозділів складається «Гуменецький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»?

- На сьогодні поки що маємо лише відділення соціальної допомоги вдома, де завідувачем працює Алла Євстафієва-Худик. У її підпорядкуванні саме тих 12 соціальних робітників, які обслуговують одиноких непрацездатних громадян похилого віку та інвалідів нашої громади. З кожним із них укладаємо договір на обслуговування. За місяць роботи уже маємо 188 договорів на безкоштовне обслуговування громадян. Спектр послуг соціальних робітників визначений та складений у відповідний перелік - це і догляд вдома, закупівля продуктів чи медикаментів, прибирання, дрібний ремонт, допомога по господарству тощо. Загалом у переліку є близько 20 видів різних послуг.

Кожен із соціальних робітників має власну територію обслуговування. Так, села Абрикосівка та Корчівка обслуговує соцробітник Галина Шабага, Супрунківці і Тернавка - Аліна Яковенко, Велике Залісся, Мале Залісся та Киселівку - Наталя Тімакіна, Нігин і Сахкамінь - Оксана Дороф’як, частину Гуменців і Слобідку-Гуменецьку - Світлана Стефанюк, частину Гуменців і Лисогірку - Валентина Годлевська, Вербку і Привороття Друге - Валентина Пліска, Думанів - Інна Сімінська, Залісся Друге й Дубинку - Наталія Шатковська, Пудлівці - Ірина Воронюк, Голосків та Улянівку - Олена Дзюба, Колубаївці - Надія Стрільчук. У середньому нині один працівник обслуговує 15 громадян, які потребують допомоги. Це тільки початок роботи нашого терцентру, тож цифра буде збільшуватися.

- Чи будете укладати договори на платне обслуговування громадян?

- Маємо такі плани, але вони залежать від сесійного рішення. Уже сьогодні є заявки на надання платних послуг від людей, які їх потребують. Платні послуги можемо надавати громадянам, якщо в них є діти працездатного віку. Усі тарифи на надання таких послуг розробила головбух нашого терцентру Марина Папроцька. Тарифна сітка залежить від самої послуги і складає від 2 грн до майже 100 грн, усе залежить від складності роботи, яку буде виконувати соціальний робітник.

З кожною людиною, з якою укладено договір на соціальне обслуговування, складаємо індивідуальний план роботи, адже комусь потрібно купувати лише продукти чи ліки, бо з рештою він справляється, а хтось потребує, щоб щодня наносили води чи прибрали в хаті, а для когось найкраще просто поговорити, почути добре слово. Головне у нашій роботі - це турбота й увага до кожного.

гуменц1- Ольго Миколаївно, не важко було починати все з нуля?

- Це найважче, коли не маєш в кого спитати на місці, бо чогось подібного не створювали. Як не кожен день, то через день ми із заступником сільського голови Валентином Говоровським були в обласному департаменті соцзахисту, консультувалися, формували перелік необхідних для роботи документів, які також довелося створювати практично з нуля, відпрацьовували всі механізми, щоб система правильно запрацювала. Нарешті всі документи були погоджені і центр запрацював. Повірте, створювати щось із нуля - це титанічний труд, тож хочу подякувати всім, хто в нас вірив.

- Плани на майбутнє, певне, грандіозні?

- Без них ніяк. Сьогодні чекаємо на закінчення процедури ліквідації колишньої Заліської школи-інтернат, маємо погодження положення від департаменту соцзахисту Хмельницької ОДА, тож плануємо запустити на базі колишнього навчального закладу відділення соціально-побутової адаптації «Гуменецького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)». Наразі всі робітники, які там залишилися, працевлаштовані. У майбутньому на базі інтернату плануємо створити щось на зразок будинку побуту для об’єднаної громади, щоб громадяни, яких ми обслуговуємо, мали можливість звернутися до перукаря, столяра, швачки, електрика тощо. 

- І наостанок, що побажаєте колегам у день професійного свята?

- Дорогі колеги, від усієї адміністрації Центру щиро вітаємо вас із професійним святом! У першу неділю листопада країна вшановує соціальних працівників - людей, на яких покладена дуже відповідальна і почесна місія. До численної армії таких працівників належимо і ми з вами. Тисячі людей відчувають нашу турботу, увагу і доброзичливість, бо ми щодня допомагаємо їм впоратися з нелегкими життєвими обставинами. Усі ви небайдужі до людських проблем, завжди відкриті для спілкування з тими, хто потребує вашої допомоги. Ваша праця сповнена гуманізму, милосердя, тепла. До спеціалістів установ соціальної сфери ставляться досить високі вимоги і в чому б не полягала їхня робота, основна мета їхньої діяльності - це допомога людям. А головна риса характеру - це людяність.

гуменціБажаємо вам творчого натхнення, здійснення всіх ваших задумів і мрій, щоб не вичерпалася ваша віра в щедрість людської душі, щоб вас завжди супроводжували милосердя та доброта, бажання та спроможність бути корисними людям.

Низький вам уклін, шановні, за доброту, терпіння, щирість, любов до людей та співчуття. Ви робите потрібну і гуманну справу. Надії вам і віри, натхненної праці задля розвитку України! 


З дос’є «КлюЧа»
Ольга Шевчук народилася 26 серпня 1982 р. у селищі Сахкамінь. Закінчила 9 класів Гуменецької школи, після чого вступила до Балинського ВПУ за спеціальністю плодоовочівництво. 1999-2004 рр. заочно навчалася в Кам’янець-Подільському державному університеті, здобула фах вчителя біології.
Трудову діяльність розпочала 2001 року з спеціаліста відділу допомоги управління праці та соціального захисту населення РДА. 2008-2016 рр. - спеціаліст відділу ведення державного реєстру виборців РДА.
Заміжня, з чоловіком виховують сина Іллю.

Теги: Гуменецька ОТГ, територіальний центр соціального обслуговування

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.