Перейти на мобільну версію сайту


01.11.2019

ГОЛОВНА МІСІЯ – ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

соцстрахЗ 1 серпня 2017 року шляхом злиття Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України утворено Фонд соціального страхування України. Відповідно на Кам’янеччині виплатою матеріального забезпечення, наданням соціальних послуг застрахованим особам, виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за кошти Фонду займається Кам’янець-Подільське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області. «КЛЮЧ» поспілкувався з його керівником Роман Березніцьким та дізнався про цьогорічні результати роботи Фонду.

– Романе Миколайовичу, як працюється після злиття таких потужних двох структур створених для надання соціальних послуг?

– Кам’янець-Подільське відділення Фонду здійснює свою діяльність, відповідно до новоприйнятих змін та доповнень до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року за № 1105-XIV. Колектив, усвідомлюючи відповідальність, що покладена на нього у своїй роботі, намагається максимально забезпечити дотримання страхувальниками існуючого законодавства у сфері соціального захисту та наданні соціальних послуг. Поряд з цим, з кожним роботодавцем проводиться консультативно-роз’яснювальна робота, вишукуємо оптимальні точки співпраці та взаєморозуміння, які в кінцевому підсумку дають позитивні результати в роботі.

– Які основні завдання поставленні для об’єднаного Фонду і які результати роботи в поточному році?

– Одними з головних завдань, які покладено на відділення, є фінансування різних видів матеріального забезпечення застрахованим (працюючим) особам міста Кам’янець-Подільського та Кам’янець-Подільського району та потерпілим від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань.

За 9 місяців 2019 року Кам’янець-Подільське відділення Фонду профінансувало такі види допомоги: по тимчасовій непрацездатності працівників на суму 16615,6 тис. грн; по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї – 1301,0 тис. грн; по вагітності та пологах 364 матерям – 8467,8 тис. грн; на поховання 25 працюючих осіб – 102,5 тис. грн; допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності 7 осіб – 109,1 тис. грн; щомісячних страхових виплат 332 потерпілим на виробництві та членам їх сімей на суму 5982,6 грн, в тому числі внутрішньо переміщеним 16 особам з Донецької та Луганської областей на суму 489,3 тис. грн; 15 щомісячних страхових виплат у разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого на суму 327,9 тис. грн; дві одноразової допомоги потерпілим у разі стійкої втрати професійної працездатності на суму 461,0 тис. грн.

Одночасно за зверненнями потерпілих здійснювалися виплати на медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих. Зокрема це витрати на лікування 7 потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію (100,9 тис. грн), витрати на санаторно-курортне лікування 6 потерпілих (81,8 тис. грн), витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення на 6 осіб (12,9 тис. грн), витрати на спеціальний медичний догляд – 1 особа (37,1 тис. грн), витрати на постійний сторонній догляд за 8 особами (148,5 тис. грн), витрати на побутове обслуговування на 21 особу (188,3 тис. грн), компенсація витрат на бензин, ремонт та ТО автомобілів та транспортне обслуговування інвалідів – всього 12 осіб (4,2 тис. грн).

Обслуговуючи 10477 страхувальників (близько 30000 застрахованих осіб), ми щоденно приймаємо заяви-розрахунки на фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду. З початку року прийнято 558 заявок на фінансування 26704,3 тис. грн допомог по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, також на поховання, вагома частка яких зайняла (18132,3 тис. грн) оплата працюючим особам по лікарняних листах.

– Чи проводиться робота по зменшенню захворюваності серед працюючих і на яких підприємствах вона зашкалює?

– Значна увага відділення приділяється ефективному і раціональному використанню коштів на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності. Здійснюються заходи з запобігання безпідставної видачі та продовження листків непрацездатності з керівниками підприємств, установ та організацій аналогічно щодо покращення умов для зменшення захворюваності своїх працівників на місцях.

Однак є роботодавці, в яких захворюваність працівників одна з найбільших в області, серед них: відділ освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради (+172 дня на 100 працюючих порівняно з 2018 роком), КП «Центральна районна лікарня» (+101), ДП НТК «Завод точної механіки» (+65), КП «Міськтепловоденергія» (+53 дня на 100 працюючих відповідно до аналогічного періоду минулого року). 

– Романе Миколайовичу, як забезпечує відділення Фонду застрахованих осіб путівками до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів і чи є можливість на сьогодні отримати таку путівку?

– У 2019 році продовжується забезпечення путівками до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів курортів Моршина, Сатанова, Миргорода та інших після перенесених хворими захворювань і травм. За 9 місяців 2019 року профінансовано реабілітаційне лікування 57 особам на суму 700,6 тис. грн, у т.ч.: санаторій «Авангард», м.Немирів – за 6 осіб; ім.Пирогова – 4 особи; ТОВ «Санаторій Борисфен» – 4 особи; ПП «Ярина» сан. «Конвалія» – 6 осіб; санаторій «Карпати» Закарпатська обл. – 4 особи; Моршинкурорт – 16 осіб; санаторій «Дніпро-Бескид» – 3 особи; ДП «Санаторій «Черче» – 4 особи та ін.

З 1 січня 2018 року Порядком №39 запроваджено принципово новий механізм забезпечення застрахованих осіб соціальними послугами з лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. Відтак застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором, відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації, за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на лікуванні.

Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує орган Фонду про потребу застрахованої особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) у подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

Адресне забезпечення санаторною медичною реабілітацією передбачає підвищення якості надання санаторно-курортними закладами послуг з реабілітаційного лікування та збільшення кількості застрахованих осіб, які зможуть відновити здоров’я в реабілітаційних відділеннях санаторіїв за рахунок коштів Фонду.

Перелік санаторно-курортних закладів можна знайти за посиланням: http://www.fssu.gov.ua/fse. А також у разі виникнення додаткових запитань варто звертатися до Кам’янець-Подільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області за адресою: вул.Князів Коріатовичів, 21/10; тел.: 3-07-51.

– Наближається ваше професійне свято – День працівника соціальної сфери. Що би Ви побажали колегам та всім причетним?

– З нагоди наближення Дня працівника соціальної сфери дозвольте привітати працівників соціальної сфери з професійним святом, побажати здійснення всіх їхніх задумів і мрій, щоб їх завжди супроводжували милосердя та доброта, бажання та спроможність бути корисними людям!

Усі ви небайдужі до людських проблем! Переконаний, що вам вистачить наснаги, витримки та професіоналізму для подолання всіх труднощів у справі поліпшення добробуту населення, соціального захисту тих, хто його потребує, а колектив Кам’янець-Подільського відділення Фонду зробить все можливе для оперативного фінансування допомог та покращення надання соціальних послуг працюючим міста та району.


Теги: Фонд соціального страхування

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.