Перейти на мобільну версію сайту


12.07.2013

ГЕТЬ ІЗ ЗАЛИ!

Нарешті, 8 липня, з’явилися до суду всі сторони в кримінальній справі щодо вбивства Павла Тепляка. Головуючий суддя Іван Драч не встиг оголосити про початок засідання, як підозрюваний почав перебивати його різними клопотаннями. Зокрема, найголовнішим, яке він вважав, була заява про відвід свого адвоката-захисника пані Скрижалевської.
Натомість, у якості захисників він вимагав призначити матір та дружину (співмешканку). Скільки не намагалися судді та правоохоронці заспокоїти підозрюваного, це їм не вдавалося. Головуючий судового засідання зміг лише повідомити про те, що мати і співмешканка не можуть бути захисниками, бо вони є свідками у справі. Та підсудний не хотів нічого чути і наполягав на своєму.
Разом з цим, адвокат підозрюваного заявила про небажання далі займатися цією справою. Підставою для такого кроку послужило те, що вона з підсудним не може дійти до спільної думки щодо подальшої тактики ведення захисту та й родина підсудного відмовляється далі оплачувати її працю. Колегію суддів причини самовідводу адвоката підозрюваного не задовольнили. Було вирішено зробити перерву, аби пані Скрижалевська могла надати більш вмотивоване клопотання про припинення свого захисту підозрюваного.
Після перерви підсудний не побажав повернутися до судової зали. Розпоряднику та правоохоронцям доручили встановити причину відсутності підсудного в залі суду. Прокурор Валентин Чорноморець висловив думку, що підсудний має право на захист і, якщо він більше не може оплачувати послуги макоцей.JPGадвоката та відмовляється від нього, то прокурор наполягає на призначенні підсудному безкоштовного адвоката.
Судове засідання було перенесено на 9 липня. Зранку під будинком суду зібралася кам’янчани, аби вшанувати пам’ять вбитого Павла Теплюка. Через плакати та скандування вони закликали суддів справедливо покарати вбивцю. Майже три години тривала акція біля стін Феміди.
Коли судді увійшли до судової зали, підсудного там не було. Розпоряднику та правоохоронцям дали час на з’ясування причин. Після короткої перерви підозрюваного все ж таки було доставлено до судової зали, проте ні родичі, ні адвокат підозрюваного на засідання так і не з’явилися. Ганебна поведінка Макоцея не давала можливості розпочати судове слухання, підсудний волав і намагався перекричати суддю. Постало питання про необхідність прийняти рішення щодо захисту підсудного. Адже адвокат Скрижалевська подала заяву про неможливість захисту Макоцея через її тривалу хворобу, яка перешкоджає оперативному розгляду справи, а також через неможливість виконання завдань, що ставить перед нею підсудний, оскільки вони суперечать тактиці та етиці адвоката. Також адвокат посилалася на відсутність у рідних підсудного коштів для оплати її поїздок у місто. Прокурор, потерпіла та її представник вважали, що підсудний має право відмовитися від адвоката, проте йому варто призначити безкоштовного захисника, адже стаття, яка йому інкримінується, тягне за собою довічне ув’язнення. Тож участь адвоката у судових засіданнях є обов’язковою.
Колегія суддів прийняла рішення частково задовольнити клопотання підсудного та його адвоката: прийняти відмову підсудного від захисника адвоката Скрижалевської, призначити безкоштовного захисника підсудному Макоцею, доручити керівнику Хмельницького обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги негайно визначити адвоката для здійснення захисту підсудного та забезпечити своєчасну зустріч адвоката з підсудним, ознайомлення з матеріалами кримінальної справи і прибуття у судове засідання. Також належить роз'яснити підсудному та його рідним їхнє право запросити іншого захисника чи декількох захисників та надати їм для цього 10 діб.
Начальнику Кам’янець-Подільського ІТТ та начальнику Хмельницького СІЗО доручили забезпечити підсудному Макоцею допомогу у встановленні зв'язку з захисником та особами, які можуть запросити захисника.
Наступне судове засідання заплановане на 25 липня, 10.00. Але воно має проходити без присутності підсудного, адже колегія суддів за непроцесуальну та неприпустиму поведінку підозрюваного видалила його із залу суду до завершення судового слідства. Можливо, хоча би цей крок захистить кам’янчан від нападів люті підсудного, і люди, які чесно платять податки для утриманнях ув’язнених, вийдуть із зала суду не запльованими.
Після суду кам’янчани, які прийшли до стін суду, зібралася під міською радою. Саме у цей час відбувалось чергове засідання сесії міськради. На знак підтримки родини загиблого депутати міськради хвилиною мовчання вшанували пам’ять Павла Теплюка та направили колективне звернення до Президента, аби той взяв під особистий контроль цю судову справу.

Теги: Павло Теплюк, Макоцей, суд над Макоцеєм, судові справи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.