Перейти на мобільну версію сайту


12.08.2016

ГАРМАТНОМУ ЗАВОДУ 20

зтм (3)20 років для підприємства - це мало чи багато? Враховуючи нинішню економічно нестабільну ситуацію в країні, це достатній вік. І цей вік вдалося прожити, плідно пропрацювати, падати та спинатися на ноги, досягати успіхів і боротися за виживання. І це все називається життям, яке пройшов ДП «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки», а 15 серпня увесь колектив відзначатиме 20-річний ювілей підприємства.

З ІСТОРІЇ

20 років тому міністр Мінмашпрому підписав наказ від 15 серпня 1996 року про організацію ДП «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки». Його створено на базі заводу «Електроприлад». Викунувачем обов’язків директора було призначено Валерія Солодковського, а вже з липня 2015 року завод очолив молодий і перспективний директор Мирослав Халік.

- Коли «ЗТМ» організовувався, з «Електроннного» перейшло 70 працівників. Саме тоді «Електронний» збанкрутував і проходила процедура санації. Враховуючи те, що на заводі тоді була філія збройного заводу, організованого 1995 року, вони відійшли до своєї агенції, філію перекинили у Мінмашпром України. Спочатку було дуже важко, підприємство займалося випуском медичних ліжок, але в них не було перспективи. Переосмисливши цю тему й прорватися на вже зайняту нішу було дуже й дуже важко, тож вирішили перейти на випуск зброї. Перші замовлення були з ХКБ ім.Морозова. Вони замовили два танкових кулемети. У них тоді було пакистанське замовлення на танки і якраз під нього мали бути кулемети. За рік вдалося розробити і затвердити всю необхідну документацію, зробили зразки й були готові до виходу на випробовування. А вже потім Київське ГНТЦ АСО взяло в партнери "ЗТМ" з випуску механічної частині гармати ЗТМ-1. Її зробили за аналогом вже існуючої 2А72 і через рік Міністерство оборони дало дозвіл, щоб завод свій рахунок впроваджував певні процеси, зокрема, оснащеня і конструкторська документація робилися за кошти підприємства. У 2001 році вже випускали ЗТМ-2 і вийшли на попередні випробовування, а потім на держвипробовування, і 2002 року цей виріб поставлено на озброєння. Тобто кулемети та дві гармати. 

зтм (2)Через те, що на той час армія нічого не замовляла, було прийняте рішення виходу на експорт. За той час освоїли від 7.62 до 30 міліметрів ланки подачі патронів до автоматичної зброї. 2014 року, коли почалися в країні воєнні дії, вже пішло держзамовлення для військових. А до цього були замовлення для ремонту – ЗІПи і на експорт добре йшли ланки, гармати. Тоді наша промисловість розробляла БТРи і БМП з баштами, які на сьогодні є найкращими в світі. А у їхньому складі є наша гармата.

У джерел становлення «ЗТМ» стояли інженер Олена Кричковська, начальник нестандартного устаткування Микола Гурський, слюсар-ремонтник Олександр Яблонський, токар Геннадій Кушнір, начальник режимно-секретного органу Наталія Щегельська, провідний інженер з налагодження й випробувань Анатолій Бойко, інженер-технолог Інна Тарасевич, токар Петро Заяц, фрезерувальник Микола Толкан, терміст Микола Семендяк.


СЬОГОДЕННЯ

У 2015 році промисловість міста потихенько почала спинатися на ноги. На початку року на повну потужність, та ще й у дві зміни запрацювало ДП «НТК «Завод точної механіки». До початку 2015 року підприємству вдалося закрити всі платежі, розблокувати рахунки, отримати держзамовлення, закупити достатню кількість металу майже на рік. Своєю продукцією завод забезпечував потреби Міноборони і Нацгвардії. А вже до кінця року підприємство змінило керівника, ним став став Мирослав Халік, який до цього був генеральним директором ДП «Конструкторське бюро» Артиллерийське озброєння».

- На підприємстві нині трудиться 281 працівник, - розповідає Мирослав Олександрович. – Загальний об’єм продукції, яку випускає завод (робіт, послуг) у тому числі товарів воєнного призначення за перше півріччя становить 46971000 грн (темп росту – 298,8%), а об’єм реалізованої продукції складає 26792000 грн (темп росту – 116%). Чистий прибуток становить 7673000 грн (692,5%). Середня заробітна плата на заводі сягає 7436,1 грн. Скарбниця у вигляді податків отримала у 2015 році – 935600 грн, а за перше півріччя – 1187800 грн

зтм (1- Підприємство продовжує займатися виробництвом гармат калібру 30 мм ЗТМ-1, ЗТМ-2, які встановлені на бронетехніку, морські кораблі, а також поставлені в АТО, - розповідає заступник директора з безпеки та охорони Олег Нижник. - Та попри пристойну зарплату, все ж у нас проблемою залишаються кадри, молоді спеціалісти, зокрема слюсарі, фрезерувальники, токарі.

У планах нашого виробництва перейти на стандарт виготовлення натівського калібру зброї, адже є перспектива виходу на міжнародний рівень.

ЛЮДИ

За успіхами заводу стоїть щоденна праця його людей. І кращі з кращих будуть відзначені грамотами обласної державної адміністрації – начальник конструкторсько-технологічного відділу Володимир Рудюк, токар В'ячеслав Шудров, головний бухгалтер Олена Хепіна, а подяки отримають начальник інструментального виробництва Сергій Франчук та начальник дільниці верстатів з програмним керуванням Віталій Заяц.

Планується приїзд на ювілей і генерального директора «Укроборонпрому» Романа Романова, губернатора Олександра Корнійчука, представників з Міноборони, представника від замовника, силових структур і, як годиться, господаря міста Михайла Сімашкевича.


Теги: ювілей, ДП НТК ЗТМ, Мирослав Халік

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.