Перейти на мобільну версію сайту


29.05.2015

ФОШИН ТА МЕЛЬНИК ЗАЛИШИЛИСЯ В ПАМ’ЯТІ

25 травня біля будинку, в якому 18 років тому загинули двоє працівників ВБОЗу Володимир Мельник та Микола Фошин, затримуючи особливо небезпечних злочинців, зібралися їхні колеги, аби вшанувати пам’ять загиблих героїв і покласти квіти до встановленої пам’ятної дошки на фасаді будинку.

До правоохоронців приєднався начальник обласного управління внутрішніх справ Микола Пам’ять Мельника і ФошинаСеменишин та донька Миколи Фошина Валентина, яка пішла його стопами і теж стала правоохоронцем. Вона подякувала колегам за підтримку й допомогу, яку ті здійснюють упродовж усіх років. Присутні відвідали могилу Володимира Мельника та поклали квіти

- Я пам’ятаю той день, - розповідає син друга Миколи Фошина Вадим Гораш. - Це був День міста. Йшов дощ, ми чекали на батька з роботи, і щойно він увійшов, як задзвонив телефон і йому повідомили, що вбили Миколу Васильовича. Він частенько бував у нас, з ним було дуже цікаво поговорити. Микола Васильович цікавився моїми справами, куди я вступатиму, і саме він зіграв вирішальну роль у виборі моєї професії, бо казав, що потрібно продовжувати міліцейську династію.

... Старший оперуповноважений з особливо важливих справ відділу 35-річний майор міліції Микола Фошин та його 25-річний колега інспектор з обробки інформації цього ж відділу старший сержант міліції Володимир Мельник були включені до складу оперативної групи, яка мала завдання перевірити квартиру на вул.Привокзальна, в якій за отриманою інформацією могли переховуватися злочинці.

Пам’ять Мельника і ФошинаНа дзвінок у двері ніхто не відчинив. Ще раз впевнившись, що господарі відсутні, працівники почали спускалася сходами. Між третім і четвертим поверхами вони зіштовхнулися з двома хлопцями, які піднімалися нагору. Якесь відчуття підказало, що варто перевірити документи в молодиків - надто вже підозріло вони відсахнулися, побачивши людей у формі.

У відповідь на прохання пред’явити документи, що засвідчують особу, один із молодиків вихопив пістолет...

Один за одним пролунало декілька пострілів. Вузький сходовий майданчик, відкритий, наче на долоні, не залишив убозівцям жодного шансу на спасіння. Перша куля влучила в Миколу Фошина, наступні відібрали життя у його молодого колеги Володимира Мельника.

Упродовж двох наступних років було заарештовано всіх членів згаданого злочинного угруповання. В одній із їхніх квартир знайшли цілий арсенал зброї - два автомати, тротилові шашки, вибухові пакети. На початку 1999 року в Ростові-на-Дону затримали одного з учасників фатальної перестрілки в Кам'янці - Олександра Алєксєєва. А безпосередній вбивця міліціонерів та організатор угруповання Олександр Каверзін сів на лаву підсудних останнім - у 2001 році.
Микола Фошин прийшов в органи внутрішніх справ у 1989 році після закінчення Мордовського університету. На Хмельниччину перевівся з Ульянівської області (Росія) й одразу обійняв посаду експерта-криміналіста, згодом - оперуповноваженого карного розшуку, а пізніше - оперуповноваженого ВБОЗу.

Володимир Мельник, ще зовсім молодий чоловік, незадовго до загибелі зустрів свою майбутню наречену, але не судилося. Як і не судилося виповнитися його мріям - здобути вищу освіту, стати офіцером, створити сім’ю, виховати дітей. Не витримало й материнське серце смерті сина. Мати Володимира померла.

За проявлену мужність при затримані особливо небезпечних злочинців майор міліції Фошин та старший сержант Мельник Указом Презтдента України нагороджені орденами «За мужність» посмертно.

Теги: Володимир Мельник, Микола Фошин

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.