Перейти на мобільну версію сайту


28.09.2018

ФОРМУЛА ІДЕАЛЬНОГО БАТЬКІВСТВА

округФахівці Кам’янець-Подільського перинатального центру не лише лікують та консультують, а й навчають. Защораз проводять лекції та тренінги для школярів, студентів, дорослого населення. Допомагають зорієнтуватися у складних життєвих обставинах, знайти вихід із здавалося скрутного становища.

Національний тренер України з питань контрацепції та здорового способу життя, лікар акушер-гінеколог Кам’янець-Подільського перинатального центру Тетяна Шепелява щотижня виступає перед великою аудиторією. За плечима Тетяни Григорівни 35 років професійного стажу. Родом із Буковини, після закінчення Чернівецького медінституту Тетяна Шепелява потрапила за направленням до Кам’янця-Подільського, який з того часу став для неї другою рідною домівкою.

Нещодавно Тетяна Григорівна повернулася з конференції «Як бути героєм для своїх дітей». Тема настільки вразила лікаря, що вона вирішила поділитися своїми роздумами з читачами «КЛЮЧА».

– На перший погляд слова «герой» та «батько» здаються трохи несумісними, – розповідає Тетяна Шепелява. – Батькам так часто доводиться виховувати дітей, виправляти їх, витирати їм носи, що здавалося визначення «герой» їм просто не пасує. Та насправді це не так. «Герой» – це розмова не тільки про знаменитість, а саме про батьків, які хочуть піклуватися про своїх дітей, бути для них прикладом.

– Тетяно Григорівно, яка ж все таки формула ідеального батьківства, як виховувати дитину, щоб вона стала не лише дорослою, а й самостійною та самодостатньою?

– У першу чергу, варто знати про декілька фаз дорослішання. До 6 років у вихованні дитини неабияку роль відіграє мама, саме вона займається її інтелектуальним розвитком. 7-11 років – період, коли роль тата виходить на перший план. Відбувається фізичний розвиток, змужніння. Соціальний період розвитку ділиться на два етапи – 11-15 років та 16-18 років. В обидвох випадках головними орієнтирами стають ровесники. У дитини з’являються кумири, нові знайомства. Багато чого залежить від того, в якій компанії проводитимуть вільний час ваші донька та син і на кого рівнятимуться. У період 19-22 роки діти стають на самостійний шлях розвитку, і він багато в чому визначається попереднім вихованням, інтелектуальними здібностями, культурою поведінки тощо.

У дитини може бути багато запитань, треба вміти слухати, радити, а ще краще – власним прикладом показати, як діяти в тій чи іншій ситуації.

– Усе ж таки, повертаючись до слова «герой», скажіть, яким він має бути?

– Герой – це батько або матір, які демонструють таку доброту, такий характер, таку послідовність і чесність, які дозволяють їм стати прикладом для наслідування. Герой – це той, на кого я хочу бути схожим. Як можна називати героєм людину, якщо не хочеш бути схожим на неї, діяти і жити як вона? Ви не замислювалися, що найбільше дратує наших дітей? Це надмірна опіка. Якщо немає певної міри свободи, дитина не може вирости самодостатньою людиною. Поспостерігайте, як птахи виховують своїх дітей – вони викидають їх з гнізда. Здавалося, це жорстокий метод. Та поки пташеня долетить до землі, воно встигне розправити крила. Батьки-птахи не жорстокі, вони знають здібності своєї дитини, а ще безмежно в неї вірять. Летять завжди поряд, бо готові підтримати в будь-яку хвилину. Саме підтримати, а не летіти замість дітей.

– На Вашу думку, які найбільш поширені помилки допускають батьки у вихованні дітей?

– Ми живемо у світі цифрового безумства. Комп’ютери, інтернет заполонили наш побут, а комусь і замінили радість від живого спілкування. У всьому має бути міра, і в доступі до гаджетів у першу чергу. Не варто виховувати улюбленців, плеканих і випещених. Це не робить з хлопчика чоловіка, а з дівчинки жінку. Бо батьки зістаряться, а діти ще вимагатимуть їхньої уваги. Так не повинно бути.

Не варто ставити дітям завищені вимоги. Знаєте, є такі ситуації, коли дитина скаржиться: «Що би я не робив, я ніколи не можу догодити своїм батькам». Не потрібно зрівнювати з іншими, краще розібратися, в чому талановита саме ваша дитина, а не сусідська. Може, вона не має талантів, проте надзвичайно людяна, і це також має велике значення. Знайдіть час, щоб зрозуміти свою дитину, почути, і тоді вона вам відкриється.

Уникайте постійної критики, негативних зауважень. Краще покажіть, як треба. Часто батьки самі не роблять того, чого очікують від дітей. Іноді бувають ситуації, коли діти відчувають, що стали тягарем, особливо після розлучення батьків та появи нової сім’ї. Про ці делікатні моменти краще відверто поговорити з вашими донькою чи сином, дізнатися їхнє бачення ситуації, що склалася. Усі хочуть бути щасливими, але, влаштовуючи своє щастя, дорослі не повинні забувати про дітей. Не потрібно ігнорувати їхні потреби, краще прислухатися. Дитина буде знати, що її почули і дали відповідь на її запитання.

Першочерговою має бути любов. Вона не потребує чогось матеріального. Це щось душевне, безцінне. Любов повинна бути в родині, як хліб щодня. Важливо дотримуватися своїх обіцянок, а головне – підтримувати свою дитину, за будь-яких обставин казати: «Я з тобою». І тоді вона буде вірити не тільки вам, а й у власні сили.


Теги: перинатальний центр, ідеальне батьківство

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.