Перейти на мобільну версію сайту


30.11.2018

ФІНАНСОВІ ЗДОБУТКИ ОТГ

бюджетЯк спрацювали фінансово громади Кам’янець-Подільського району? Про це розповіла радниця з місцевих фінансів Хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування створеного Програмою U-LEAD з Європою Наталя Любченко.

Оскільки до завершення року ще є трохи часу, але вже накопичено певну базу для аналітичного порівняння, підведемо проміжні підсумки фінансових результатів діяльності ОТГ за дев'ять місяців.

– Серед об’єднаних територіальних громад Кам’янець-Подільського району надходження власних доходів на одного жителя найвищими є у Гуменецькій ОТГ, а саме 4420,09 грн. Ця ж громада і демонструє найбільшу динаміку надходження місцевих податків і зборів порівняно з аналогічним періодом 2017 року – більш ніж у півтора рази, – повідомляє радниця з місцевих фінансів Наталя Любченко.

Варто зазначити, що з бюджету Гуменецької громади вилучається реверс, що становить 1,9% власних надходжень. Серед 102 громад на території України з чисельністю населення від 10 до 15 тис. жителів Гуменецька ОТГ виправдано посідає шосту сходинку.

Власні надходження на одного мешканця Жванецької ОТГ становлять 2093,7 грн. Це, за словами Наталі Любченко, дещо менше від середнього по області (2209,6 грн). Водночас істотним є збільшення суми власних податків і зборів порівняно з минулим роком – майже на 40% більше. Нагадаємо, що ці податки громада отримувала і до об’єднання, але саме новий формат існування спонукав більш якісно та відповідально поставитися до цього джерела надходжень.

Слобідсько-Кульчієвецька ОТГ за дев'ять місяців заробила на одного свого жителя 1917 грн та приростила суму отриманих податків на 30%. Громада отримує базову дотацію з державного бюджету, але рівень її дотаційності порівняно невисокий – 6% при нормативно визначеній межі 30%.

Колибаївська ОТГ спустилась в рейтингу і перебуває на 179 місці серед 248 громад відповідної групи. Насамперед це сталося через збільшення частки витрат на утримання апарату управління у власних доходах громад – за три місяці вона зросла на 4%. Також втрату рейтингових позицій спричинило зменшення темпів росту місцевих податків та зборів, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Так, якщо за перше півріччя ця цифра становить 146,7%, то вже за 9 місяців 135,4%. На одного жителя тут заробили 1878,6 грн. Варто зауважити, що Колибаївська ОТГ є унікальною для Хмельниччини в тому, що має найбільшу частку надходжень від акцизу з пального – понад 38% у структурі власних доходів. З 1 січня 2020 року цей фінансовий ресурс буде надходити виключно до Державного дорожнього фонду. Тому керівництво громади уже сьогодні замислюється над питанням диверсифікації надходжень до бюджету, щоб уникнути ризику невиконання його дохідної частини.

Найнижче в рейтингу фінансових надходжень з-поміж усіх громад району знаходяться Китайгородська та Староушицька ОТГ. Ці громади майже не мають інших власних надходжень, крім тих, які пов’язані з обробітком земельних ділянок на їхній території. Саме тому основні зусилля спрямовують на активну співпрацю з фермерами та сільгосппідприємствами. За 9 місяців громади отримали надходжень в розрахунку на одного свого жителя дещо менше 1 тис. грн (Китайгородська ОТГ – 976,60 грн на одного жителя, Староушицька ОТГ – 930 грн), але рівень їх дотування державою становить 22-23%, що також не перевищує рекомендовану межу. Громади дуже потребують інвестицій та розвиткових проектів, що посприяло б диферсикації видів діяльності на їх території, зокрема активізації промислових підприємств.

 Алла СОБКО. 


Теги: бюджет ОТГ району

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.