Перейти на мобільну версію сайту


10.07.2015

ФАНАТ СВОЄЇ СПРАВИ

Молодого рибалку КП «Кам’янець-Подільське рибне господарство» Матвія Бучинського за вуха не відтягнеш від води. Якби міг, то би днював і ночував біля водойми. Цю любов привив молодому хлопчині дідусь.

- Я народився в Казахстані, - розповідає рибалка. - Із трьох років я вже рибалив. Дідусь брав мене на озеро, й ми годинами сиділи, ловлячи рибу.

Коли мені виповнилося шість років, разом з батьками повернувся в Україну. У перший клас пішовМатвій Бучинський у Баламутівську школу Заставнівського району Чернівецької області. А після закінчення вступив до Херсонського державного аграрного університету на спеціальність «Водні біоресурси». Паралельно навчався на економічному факультеті того ж навчального закладу. Після закінчення магістратури, повернувся додому. Спочатку працював інспектором Заставнівської дільниці Чернівецької держрибохорони, пізніше - іхтіологом, потім знову повернувся на посаду інспектора. Ось уже більше року працюю рибалкою «Кам’янець-Подільського рибного господаства».

- Бути рибалкою мріяв з дитинства?

- Швидше не рибалкою, а рибінспектором. Я був десь у класі п’ятому-шостому, як батьки дозволяли самому ходити на Дністер. Дивився на все, що там відбувається, на той «безпрєдєл» і хотів щось змінити, навести порядок. Після закінчення школи звернувся в Центр зайнятості з проханням, аби мені знайшли в Україні навчальний заклад відповідного напрямку. Так потрапив у Херсон.

А на четвертому курсі їздив на промислову практику в Казахстан. Звідти прислали запит в наш університет, я й погодився. Пробув там 2,5 місяці, займався промисловим виловом на озерах. Там ловлять на невід, бо інша специфіка водойми. Працює багато риболовецьких бригад, та й глибина озер менша аніж у наших річках. Звичайно й більші об’єми улову. Я тоді не був, але хлопці розказували, що зимою зловили найбільше риби за один раз - 32 тонни. Мій найбільший улов - це десь 5 тонн за один раз.

- Якийсь час ти працював іхтіологом. Які види риб доводилося досліджувати?

- Чесно кажучи, я уявляв собі роботу іхтіолога дещо інакше, планував постійно перебувати на Матвій Бучинськийводоймі, як Ви кажете, досліджувати популяцію риб, слідкувати за перебігом нересту, але насправді українські іхтіологи в основному займаються паперовою роботою. У Казахстані мені пропонували залишитися працювати науковим співробітником, але треба було закінчити навчання, тож не погодився. До речі, в них катастрофічно не вистачає таких спеціалістів, хоч багато казахів займаються промисловим ловом.

- Матвію, як вважаєш, чи достатньо сьогодні зариблена річка Дністер?

- Звичайно ні. Якби не скидали воду на Новодністровській ГЕС під час нересту, то риби було би більше. Сьогодні ж у нашій річці елементарно не вистачає так званого меліоратора - толстолоба й білого амура. Також варто було би поповнити водойму щукою, судаком. у цілому об’єм зариблення має бути досить великий як для такого водосховища. Було б добре, якби рибалок та рибні господарства підтримували на рівні держави.

А взагалі, цьогорічний нерест, який проходив у два етапи, був досить непоганим. Хоч під час першого етапу вижила тільки частина ікри, бо почали раптово скидати воду, та вже менше ніж за місяць були більш сприятливі для риби умови. Якраз нерестилися короп, карась та лящ. Якщо поспостерігати за береговою лінією, то можна побачити дуже багато малька різних видів. Тож є шанс, що цього року риба буде.

- Невже закинув дослідницьку діяльність?

- Займаюсь хіба що для себе, слідкую за видовим складом, можливо, хворобами. У мене багато колег залишилося в Херсоні, педагогів, які навчали. Якщо виникають якісь проблеми, зідзвонюємося, й вони мені допомагають їх вирішити, чи підкажуть, як правильно зробити.
Матвій Бучинський
- Ти майже постійно працюєш, чи залишається час на відпочинок?

- Як випадає вільна хвилина, беру вудочки, прикормку і йду на рибу. Мені подобається моя робота, я отримую від неї колосальне задоволення. От так приходиш увечері заморений, здається, ніби ледве волочиш ноги, але це приємна втома.

- Матвій - фанат своєї справи, - долучається до розмов старший рибалка КП «Кам’янець-Подільське рибне господарство» Віктор Панівський. - Знає роботу, вміє, а головне має бажання працювати. Мені пощастило працювати з такими кадрами.
Напередодні професійного свята вітаємо всіх рибалок країни, бажаємо їм міцного здоровя, терпіння, миру і спокою, удачі, та щоб був гарний улов!

Теги: КП «Кам’янець-Подільське рибне господарство», Матвій Бучинський

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.