Перейти на мобільну версію сайту


31.03.2017

ДОКУМЕНТУВАННЯ ID-КАРТКАМИ

карткаКам’янець-Подільський міський відділ державної міграційної служби України в Хмельницькій області переїхав і тереп знаходиться за адресою: вул. Князів Коріатовичів, 68. Його очільниця Марія Гаврилишина каже, що сьогодні людей, які звертаються за консультацією у відділ, найбільше хвилюють питання видачі біометричного паспорта, так званих ID-карток. Отож, що це таке та як їх отримати, розповідає Марія Василівна.

- Відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», з 1 листопада 2016 р. міський відділ управління ДМС України в Хмельницькій області розпочав роботу щодо оформлення паспорта громадянина України у формі картки, який містить електронний безконтактний чіп.

Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки - це документ, що підтверджує особу та громадянство на території України. З 11 січня поточного року міграційна служба розпочала роботу по оформленню та виготовленню документа за новим зразком для осіб, які досягли 16-річчя, а з 1 листопада, відповідно до змін, внесених до чинного законодавства України, такий документ особа зможе отримати по досягненню 14 років.

Також такий документ буде виготовлятись при зверненні громадян, у зв’язку зі втратою, зміною прізвища або при необхідності вклеювання фотографій при досягненні 25 або 45-річного віку. Для оформлення документа, необхідно звернутись до територіального підрозділу міграційної служби за місцем реєстрації та мати при собі свідоцтво про народження та оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків, або одного з них, які на момент народження перебували в громадянстві України (для підтвердження факту належності особи до громадянства України).

- У яких територіальних підрозділах встановлено обладнання, необхідне для оформлення паспорта у вигляді ID-карти?

- Нині всі територіальні підрозділи міграційної служби області мають необхідне обладнання. До кінця року планується забезпечити ним та електронною чергою всі підрозділи ДМС області.

- Скільки часу знадобиться на виготовлення ID-картки та яка інформація на ній буде?

- Такий паспорт виготовляється за 10 днів (якщо в терміновому порядку) та 20 робочих днів - у звичайному порядку. Для осіб, які оформляють паспорт у віці 14-18 років, термін дії документу становить 4 роки, у зв’язку з фізіологічними змінами в цей період, а після 18 років - на 10 років.

На безконтактний електронний носій записуватимуться персональні дані власника документа, зокрема: відцифровані образ обличчя особи, підпис, відбитки пальців рук (за згодою), електронний цифровий підпис (з 18 років), а також додаткова змінна інформація щодо місця проживання особи, сімейний стан, номер облікової картки платника податків, відомості про народження дітей, зміну імені тощо.

- Як щодо транслітерації у нових документах?

- Як у закордонних паспортах, так і в ID-паспортах можна буде використовувати транслітерацію з попередньо виданих документів. На письмове прохання особи внесення імені латинськими літерами може бути виконано, відповідно до його написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, виданих компетентними органами України, або в документах, що підтверджують факт народження, зміну імені (в тому числі в разі укладання або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку.

- Яка вартість цієї адміністративної послуги?

- За оформлення паспорта громадянина України передбачено сплату адміністративного збору, який включає: вартість бланка паспорта, його персоналізацію та становить 192 грн, а також вартість адміністративної послуги - 87 грн (20 роб. днів) або ж 174 грн (10 роб. днів).

- За який час Україна має перейти на нову систему документування громадян?

- Паспорт громадянина України, що видається сьогодні підрозділами ДМС України, має необмежений строк дії, а тому, навіть після впровадження паспортів нового зразка, він залишиться чинним. Змінювати його на біометричні - це право, але не обов'язок. За досвідом європейських держав, процес документування громадян ID-картками триватиме 4-5 років. Ми також розраховуємо на цей період.


Теги: ID-картка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.